Sari la conținut

Benzina In Filtru De Aer


boditza
 Share

Postări Recomandate

Carburatorul este schimbat.. cred k e sport k imi consuma cam 5.5% dar mers cu peste 70-80km/h. Nu am facut eu modificarile la scuter asa k nu stiu ce si cum.. asa l-am cumparat. Problema e k mi-a mancat benzina filtru de aer la capatul dinspre carburator si l-am verificat acum 300km si nu avea nmk. deci nu prea imi convine sa il schimb asa des.

Aici sunt poze cu filtrul acum... degradat cum este. Se poate observa k este si plin de unsoare.. probabil de la uleiul de amestec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimba buretele ia unul nou www.piese-scutere.ro :burnout:

de ce sa-l schimbe?...e bun,trebuie doar spalat bine cu apa si detergent

ps...daca nu m-ati spart cu piese-scutere al vostru :cheers: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu motorul in 2 timpi mereu arunca benzina...incearca un filtru o s se auda si mult mai bne trage mult mai bne si la 50 de lei

chiar s merita

Nu prea inteleg ce ai scris dupa punctele de suspensie

 

de ce sa-l schimbe?...e bun,trebuie doar spalat bine cu apa si detergent

ps...daca nu m-ati spart cu piese-scutere al vostru :angryfire: :angryfire:

 

Din pacate nu mai e bun cel din interiorul carcasei.. l-a dizolvat benzina :angryfire:( uite-l in poza cum arata

post-35955-1207762267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimba buretele ia unul nou www.piese-scutere.ro :angryfire:

 

Nu mai faceti reclama aiurea la site-ul ala ca nu merita. Multe piese sunt noname si sunt si scumpe, unele cam proaste. :angryfire: Asa ca mai cautati si alte site-uri. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai faceti reclama aiurea la site-ul ala ca nu merita. Multe piese sunt noname si sunt si scumpe, unele cam proaste. :angryfire: Asa ca mai cautati si alte site-uri. :angryfire:

 

Piese nu sunt noname dar mai scumpe unele, puteti sa va uitati si sa comandati eu unul nu mai imi trebuie. :baldy: :baldy: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mod logic, cred ca nu mai etanshaza "muzicutza" bine sau e blocata cumva dc pleaca benzina pe invers. in mod normal pistonul tb sa traga dinspre admisie si sa sufle spre evacuare. dc supapele nu inchid, atunci pistonul sufla si spre carburator. Verifica asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema aceasta am avut-o si eu la o aprilia rs50..... schimba muzicuta(supapa) deoarece nu mai inchide bine este normal sa ai filtrul umed ......

schimb-o si ai sa vezi ca si motorul va trage mai bine

inainte sa schimb muzicuta mai mult de 80-85 nu prindea dupaia prindea 100-105

nu te lua dupa cei ce habar nu au si spun sa schimbi filtrul...nu are nici o vina......schimba tu muzicuta dupa cum zicea si maryus si iti garantez eu ca nu ai sa mai ai filtrul umed......bafta

 

--- Mesaj completat în 10 Apr 2008 22:29 -------------
inca ceva muzicuta este posibil sa se fi stricat deoarece evacuarea este cam infundata....la motoarele in doi timpi trebuie curatata din cand in cand galeria si toba

Editat de sogard82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema aceasta am avut-o si eu la o aprilia rs50..... schimba muzicuta(supapa) deoarece nu mai inchide bine este normal sa ai filtrul umed ......

schimb-o si ai sa vezi ca si motorul va trage mai bine

inainte sa schimb muzicuta mai mult de 80-85 nu prindea dupaia prindea 100-105

nu te lua dupa cei ce habar nu au si spun sa schimbi filtrul...nu are nici o vina......schimba tu muzicuta dupa cum zicea si maryus si iti garantez eu ca nu ai sa mai ai filtrul umed......bafta

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Apr 2008 22:29 -------------</small><br/>inca ceva muzicuta este posibil sa se fi stricat deoarece evacuarea este cam infundata....la motoarele in doi timpi trebuie curatata din cand in cand galeria si toba

 

O sa schimb "muzicutza" aia, in primul rand sa gasesc pt carburatorul meu k e schimbat nu mai e cel original si nu e schimbat de mine, iar galeria si toba cum le curatz??? iar filtru de aer tre sa caut acum.. de fapt imi trebuie foaie de burete sa imi decupez eu unul k in oras nu am gasit la nimeni asemenea filtru :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa schimb "muzicutza" aia, in primul rand sa gasesc pt carburatorul meu k e schimbat nu mai e cel original si nu e schimbat de mine, iar galeria si toba cum le curatz??? iar filtru de aer tre sa caut acum.. de fapt imi trebuie foaie de burete sa imi decupez eu unul k in oras nu am gasit la nimeni asemenea filtru :angryfire:

Nu are treaba cu ce carburator ai, se monteaza sub cotul de admisie(chestia dintre carburator si motor) in motor si arata asa:

597814.JPG

Ai aici inca o poza: http://www.fluent.com/about/news/newslette...1/img/a12i2.jpg

 

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are treaba cu ce carburator ai, se monteaza sub cotul de admisie(chestia dintre carburator si motor) in motor si arata asa:

reed.jpg

Ai aici inca o poza: http://www.fluent.com/about/news/newslette...1/img/a12i2.jpg

Bafta! :angryfire:

ms mult de raspuns.. sunt cam satul de umblat dupa piese unicate pt bestiutza mea... azi am cautat la peste 30 de magazine de piese auto pt bec cu 2 filamente fara flansa de fier.. nu mai zic k nu am gasit la nimeni burete de filtru :angryfire:(. galeria si toba cum se curatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dai jos si galeria si filtrul si le cureti cu benzina cu motorina ...cu ce poti....

eu am fost mai nebun am decupat galeria cu flexul si i-am dat foc a ars cam 30 min... si apoi am sudat la loc....

dar vreau sa spun ca se simte diferenta bine dupa ce le cureti

si muzicuta trebe sa gasesti pe undeva pana la urma....vezi pe forum care aduc pe comanda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...