Sari la conținut

Kawasaki Z750


disabled_Cata
 Share

Postări Recomandate

Exista motocicleta care nu vibreaza.

"Honda e Honda".Sevenfyfti.Aceiasi clasa.

Mai e Suzuki de 750 care nu stiu daca vibreaza.Am sa aflu in primavara , avem un motor in Sibiu.

Kawa are un aspect mai atragator.Nu este chiar atat de "clasic".Arata bine si cele din anii "90.

Sa-l folosesti sanatos.

Cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista motocicleta care nu vibreaza.

"Honda e Honda".Sevenfyfti.Aceiasi clasa.

Mai e Suzuki de 750 care nu stiu daca vibreaza.Am sa aflu in primavara , avem un motor in Sibiu.

Kawa are un aspect mai atragator.Nu este chiar atat de "clasic".Arata bine si cele din anii "90.

Sa-l folosesti sanatos.

Cu respect.

 

Mituri. nu exista motocicleta care sa nu vibreze... poate sa nu vibreze atat de tare ca... (si aici dai comparativul), dar sa nu vibreze de loc, sincer ma indoiesc; depinde cat te deranjeaza, sau cat de "nesimtit" esti, ca rider (nu e un atac personal - e o figura de stil)

 

@ Disabled Cata: o si vinzi?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Te invit la vara inclusiv la vestitul test cu paharul ca pe Discovery.

Daca ramane in curte si Yamaha SR de 250 putem face testul si cu acel monocilindru.

Si in mers cu amandoua.

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Te invit la vara inclusiv la vestitul test cu paharul ca pe Discovery.

Daca ramane in curte si Yamaha SR de 250 putem face testul si cu acel monocilindru.

Si in mers cu amandoua.

Cu respect

 

 

ok, accept invitatia...vin cu er6-le meu, si ai sa vezi ca desi e in doi cilindri paraleli, si desi paharul cu apa nu se varsa, la o anumita turatie, motocicleta vibreaza...

apoi, vibratiile resimtite la nivelul seii, evident ca sunt mult atenuate, dar o motocicleta vibreaza si din scarite, in ghidon..

oricum, astept sa vina vara sa facem testul :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat avans sa cumpar de noua un Z750 ABS K9 , L-am gasit la oferta speciala la 6400 Euro cu tot cu TVA . Din februarie am motor ....URAAAAAAA ! In sfarsit ca ma tot uit de 3 luni , ba pe la Suzuki , ba la Kawasaki . Am vrut sa iau GSR , dar m-am razgandit cand am vazut cu cadrul , dupa aia am vrut Bandit sau GSXF de 650 ....acuma ma bucur ca nu m-am grabit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Disabled Cata: o si vinzi?!?!

 

Motocicleta de pusa la vanzare,dar nu astept sa o dau. Am bagat vreo 1300 euro in ea si in contiunare bag pentru ca imi place. Inca nu m-am plictisit de ea, dar vine vara si mi-ar surade un 636 sa ma dau pe pista cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

636 ar fi mai comod??!!Legat de pista de ce vrei 636?

 

? 636 nu-l iau pentru mai mult comfort. Il pentru pista. Frane mai bune, sunspensii regrabile,alta ciclistica,fuge mai bine, etc etc. Mi se pare logic o vitezana sa mearga mai bine pe pista. NU inteleg de ce m-ai intrebat. Doar de-aia e facuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...