Sari la conținut

Iesiri................ture


alin_barburas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 857
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare la toata lumea!

nu am mai intrat pe site de vreo 3 zile,,,, dar azi m-am amuzat foarte tare de ceea ce am citit............niste discutii interesante si chiar foarte educative........sper....pentru unii........

am ajuns si eu (nou fiind intre motoristii din zalau) , sper ca m-a acceptat lumea asa cum sun eu,, sa imi d-au seama la ce s-a ajuns............ura, invidie, si chiar un strop de nesimtire din partea unora....

V-am mai spus si o repet:,,daca stiam ca aici se va ajunge nu-mi luam motor''. Pentru mine el inseamna cel mai mult ...RELAXARE SI VOIE BUNA ALATURI DE NISTE OAMENI ADEVARATI, dar se pare ca pentru unii INCREZUTI este mai mult de FAIMA.

Adevaratii prieteni sunt aceia care vor citi acest mesaj si nu se vor supara, intelegand ceea ce am vrut sa transmit.....

Sa auzim numai de bine!!!!!

 

 

Apropo: am fost deja la o tura pe la ora 5 jumate, nu era nimeni sus....

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo: am fost deja la o tura pe la ora 5 jumate, nu era nimeni sus....

asfalt uscat!

Pe la 6 si umpic am fo io cu Hende si Cosmin, cand o plouat mai bine:))

P.S. Te-am vazut in oras, dar cand mergeai acasa probabil noi atunci mergeam sa luam motorul.

Data viitoare.

P.P.S. Rares, da-mi pe PM numaru tau de telefon ca nu il am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-ar sparge cineva fatza tie la o intrunire nu cred ca te-ai simti prea comfortabil.Nu ne face sa credem ca judeci asa,sau daca esti sado hai sa batem manelisti sa iasa sange daca despre asta este vorba.Mai bine pe aia decat de ai nostri.(binenteles n-am instigat la violenta :)) Eu zic sa ne aduna cati om fi si sa fim uniti macar intr-o anumita masura.

 

Si hai totusi sa discutam la aberatii ca am prea pocit topicul asta. :laugh:

 

 

 

Eu oricum le dau cum ii prind!Cat despre motoare voi chiar nu vreti sa intelegeti si totusi ne sunati si ne chemati si noi ne uitam:Ma,oare astia pe noi ne-au chemat cu ei? Si despre motociclisti uniti si fratia motociclistilor mai lasati-ma in poola me ca m-am saturat!Mna, care chopperisti mai vor sa se bage la MANOWAR,dupa aia cateva zile de VAMA si litoral si de acolo venim la PREDEAL sa ma sune!Acolo avem cazare,masa si bautura asigurata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu oricum le dau cum ii prind!Cat despre motoare voi chiar nu vreti sa intelegeti si totusi ne sunati si ne chemati si noi ne uitam:Ma,oare astia pe noi ne-au chemat cu ei? Si despre motociclisti uniti si fratia motociclistilor mai lasati-ma in poola me ca m-am saturat!Mna, care chopperisti mai vor sa se bage la MANOWAR,dupa aia cateva zile de VAMA si litoral si de acolo venim la PREDEAL sa ma sune!Acolo avem cazare,masa si bautura asigurata!

ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BINE CA N-AM MOTOR hhhhhh merita sa mai astept sa vad in ce gasca ma bag pana atunci :) http://www.youtube.com/watch?v=BhkWWleHJgs

 

 

 

de nu vine salam la broscarie nu mai vin clar :laugh:

 

 

 

 

Depinde de care motor iti iei! S A NU CREZI CA EU IS IMPOTRIVA ORICARUI TIP DE MOTOR doar ca au destinatii diferite! Da aci se intampla sa mergi cu CBR-UL la intruniri! sau cu scuterul si cu masina!si atv uri am vazut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de care motor iti iei! S A NU CREZI CA EU IS IMPOTRIVA ORICARUI TIP DE MOTOR doar ca au destinatii diferite! Da aci se intampla sa mergi cu CBR-UL la intruniri! sau cu scuterul si cu masina!si atv uri am vazut!

meri cu ce ai :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! M-am trezit devreme azi si ma gandeam daca vine cineva pe deal.......sa zicem pe la ora 12???

Nici eu nu stau foarte bine cu banii, dar la o tura scurta pe undeva ma bag si io.....Astept raspunsurile voastre, pe forum sau la tel..... :) ,. Sa auzim de bine!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! M-am trezit devreme azi si ma gandeam daca vine cineva pe deal.......sa zicem pe la ora 12???

Nici eu nu stau foarte bine cu banii, dar la o tura scurta pe undeva ma bag si io.....Astept raspunsurile voastre, pe forum sau la tel..... :) ,. Sa auzim de bine!!! :laugh:

Ciao, pe la 14:30 aparem si noi ( io plus Jeni ) pe deal. In caz ca nu te manca ase tare si ne astepti, ne bagam si noi la o tura around, numa sa coci ceva traseu pana atunci. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

salutare, pt cateva minute bune tot dadeam sus sa vad daca am nimerit bine topicul... mi-a placut ce a zis rares, alin. csaky tu esti unic, dar daca tu din cauza ca uni au alt gen de motor ca si al tau preferi sa te certi si sa refuzi o invitatie sau sa nu accepti ca sa fie un cbr la o intrunire de motociclisti nu mai stiu ce sa cred. oricum eu nu inteleg ceva, bere este, femei sunt 7 pe cap de lociutor, eu unu nu-s gelos prea tare, si al meu si al tau are tot 2 roti. unde pana mea ii problema? ca al meu face ca o albinutza si al tau ca un american muscle? domne tuna-l ca-i scot toba si a meuo sa faca ca un spitfire.!!noah ca mi-am luat portia de off topic, sa revin: ma voi nu v-ati saturat de zona aia? de ce nu va enervati sa dati o tura de zalau, cj, dej, beclean, bistrita? ii drumul nou facut. daca tot vreti sa va plimbati. si mno mi-ar place sa va mai vad. bafta si asfalt uscat.

Editat de montecristo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

: ma voi nu v-ati saturat de zona aia? de ce nu va enervati sa dati o tura de zalau, cj, dej, beclean, bistrita? ii drumul nou facut. daca tot vreti sa va plimbati. si mno mi-ar place sa va mai vad. bafta si asfalt uscat.

De bani, de aia.

Si mai nou de ploaie. Crezi ca de placere ne invartim Simleu-Jibou-Sarmasag in fiecare uichend? NUNU, de bani , de lipsa de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De bani, de aia.

Si mai nou de ploaie. Crezi ca de placere ne invartim Simleu-Jibou-Sarmasag in fiecare uichend? NUNU, de bani , de lipsa de bani

 

:) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa revin: ma voi nu v-ati saturat de zona aia? de ce nu va enervati sa dati o tura de zalau, cj, dej, beclean, bistrita? ii drumul nou facut. daca tot vreti sa va plimbati. si mno mi-ar place sa va mai vad. bafta si asfalt uscat.

is prea faine curbele de pe meses ca sa ma duc pana nush unde si sa ma duc drept :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modificare.

O sa ies pe la 14:30 pana pe Meses dar o sa raman acolo cel putin pana dupa ce se termina cursa de MotoGP care incepe la 15:00.

O transmit francezii pe M1 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Chuki ....

 

Multi sustin ca chopperele sau nascut inepind cu filmul EASY RIDER.

Altii lsitueaza inceput chopperelor prin anii 60 in USA mai bine spus in california,ar mai fii unii care spun ceva ca pe undeva pe linga coasta de est.

rokeri au si ei de spus ceva,spunind ca sa inceput cu filmul SALVAGE cu marlon brando si prietenii lui conducind motociclete englezesti.

Ca originea lor ar fii in motoarele BSA,TRIUMPH,NORTON,etc ale britanicilor,ca nu ca primele autentice choppere ar fi INDIANURILE,ca ar fi HARLEYURILE

Adevarul este ca chopperele nu sau nascut in USA,nici in anii 60,nici ca ar fii vreo marca legendara

Prima aparitie a fost in anii 30 intro zona numita TASMANIA in AUSTRALIA

si motocicleta se numea REX-ACME

PRIMI choperisti nu fumau marijuana si nici nu erau inbracati in haine de piele nici macar nu aveau bocanci nici barba

Erau inbracati in costum de stofa camasa alba si nu le lipsea nici o data cravata si pipa in gura

Citeodata mai era cite unul care isi tragea ciorapi peste pantalonii de stofa

Nu erau nici un fel de OUTLAWS sau HELLS ANGELS erau cit de simplu se putea pe vremea acea si conduceau niste motoare iesite din comun total pt anii 30

Daca va aduceti aminte din desnele animate cu coiotul si pasarea ce fugea de rupe pamintul si facea BIP BIP asta ar fii unica legatura cu primul chopper

In desenele alea animate tot timpul pe bombele care le punea coiotul sa prinda pasrica...pe bombele acelea scria ACME exact asa cum se numeste si prima marca de CHOPPERE inventata prima si prima oara in 1922

O marca engleza ce uza pe vremea accea niste motoare V-TWIN create de ei care dupa un timp in 1922 a fost cumarata de firma REX si dupa un timp se numeau REX-ACME prima firma de choppere si firma sa numit dupa aia sa numit ACME-RUDGE CHOPPERS cu sediul in AUSTRALIA,pe pantul lui VAN DIEMEN in ziua de azi cunoscut sub numele de TASMANIA si pe vremea accea o ex colonie britanica

GRANDAD FESTER a construit pt prima oara in lume PRIMUL CHOPPER in 1922

care este si il vedeti in prima poza facuta in 1927

iar fii sai in a doua poza in 1932 care au facut bazele primelor choppere

 

UN SALUT SI RESPECT LA FAMILIA FESTER;SI LA REX_ACMEsi la ACME-RUDGE- CHOPPERS

si in special TASMANIEI tara in care sa nascut CHOPPERELE

 

 

Adevarati "ROAKERI" violatori de babe.

 

Chuki, macar taci ca esti praf cu toata cultura ta . De la cruiser pana la chopper ii cale lunga. Cand o sa va vad cu choppere o sa zic ca sunteti chopperisti dar pana cand nu o sa desfaceti un surub de la o toba obosita de frica sa nu stricati ceva ciocu mic. Va trebe choppere da vi frica sa desfaceti 2 suruburi ca dupa aia le infiletati invers.

 

chopperist = posesor de chopper.... nu de cruiser.

 

Voi sunteti Cruiseristi...... in cel mai bun caz.

 

Ca ai auzit de Hell's si de Banditos nu inseamna ca ai cultura moto (cum crezi tu)

 

Mai ii mult de mers pana departe. Paaa ca ma duc la Suncuiusi!!!

post-1818-1246100477_thumb.jpg

post-1818-1246100484_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

ma andrei, io te inteleg, mno tu poti sta acasa, si stai relax ca sunt curbe si aicea, ask negru ca el stie. oh wait poate nu ca noi a venit pe asta partepe unde erau curbe da drumu mai rau. oricum sunt curbe, eu am mers pe amandoua partile. si...nevermind! bafta!

 

 

very L.E. bravo dexter! bravo!! well done! un pic cam aspru dar cred ca ai pus punctul pe ! a se citi I cu punct. noah acuma stim care ii mama lor! daca gasesti si de speeduri chiar iti fac diploma de dexter sa mor de nu! bafta si asfalt uscat!

Editat de montecristo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Chuki ....

 

Multi sustin ca chopperele sau nascut inepind cu filmul EASY RIDER.

Altii lsitueaza inceput chopperelor prin anii 60 in USA mai bine spus in california,ar mai fii unii care spun ceva ca pe undeva pe linga coasta de est.

rokeri au si ei de spus ceva,spunind ca sa inceput cu filmul SALVAGE cu marlon brando si prietenii lui conducind motociclete englezesti.

Ca originea lor ar fii in motoarele BSA,TRIUMPH,NORTON,etc ale britanicilor,ca nu ca primele autentice choppere ar fi INDIANURILE,ca ar fi HARLEYURILE

Adevarul este ca chopperele nu sau nascut in USA,nici in anii 60,nici ca ar fii vreo marca legendara

Prima aparitie a fost in anii 30 intro zona numita TASMANIA in AUSTRALIA

si motocicleta se numea REX-ACME

PRIMI choperisti nu fumau marijuana si nici nu erau inbracati in haine de piele nici macar nu aveau bocanci nici barba

Erau inbracati in costum de stofa camasa alba si nu le lipsea nici o data cravata si pipa in gura

Citeodata mai era cite unul care isi tragea ciorapi peste pantalonii de stofa

Nu erau nici un fel de OUTLAWS sau HELLS ANGELS erau cit de simplu se putea pe vremea acea si conduceau niste motoare iesite din comun total pt anii 30

Daca va aduceti aminte din desnele animate cu coiotul si pasarea ce fugea de rupe pamintul si facea BIP BIP asta ar fii unica legatura cu primul chopper

In desenele alea animate tot timpul pe bombele care le punea coiotul sa prinda pasrica...pe bombele acelea scria ACME exact asa cum se numeste si prima marca de CHOPPERE inventata prima si prima oara in 1922

O marca engleza ce uza pe vremea accea niste motoare V-TWIN create de ei care dupa un timp in 1922 a fost cumarata de firma REX si dupa un timp se numeau REX-ACME prima firma de choppere si firma sa numit dupa aia sa numit ACME-RUDGE CHOPPERS cu sediul in AUSTRALIA,pe pantul lui VAN DIEMEN in ziua de azi cunoscut sub numele de TASMANIA si pe vremea accea o ex colonie britanica

GRANDAD FESTER a construit pt prima oara in lume PRIMUL CHOPPER in 1922

care este si il vedeti in prima poza facuta in 1927

iar fii sai in a doua poza in 1932 care au facut bazele primelor choppere

 

UN SALUT SI RESPECT LA FAMILIA FESTER;SI LA REX_ACMEsi la ACME-RUDGE- CHOPPERS

si in special TASMANIEI tara in care sa nascut CHOPPERELE

 

 

Adevarati "ROAKERI" violatori de babe.

 

Chuki, macar taci ca esti praf cu toata cultura ta . De la cruiser pana la chopper ii cale lunga. Cand o sa va vad cu choppere o sa zic ca sunteti chopperisti dar pana cand nu o sa desfaceti un surub de la o toba obosita de frica sa nu stricati ceva ciocu mic. Va trebe choppere da vi frica sa desfaceti 2 suruburi ca dupa aia le infiletati invers.

 

chopperist = posesor de chopper.... nu de cruiser.

 

Voi sunteti Cruiseristi...... in cel mai bun caz.

 

Ca ai auzit de Hell's si de Banditos nu inseamna ca ai cultura moto (cum crezi tu)

 

Mai ii mult de mers pana departe. Paaa ca ma duc la Suncuiusi!!!

 

 

 

 

 

 

Stiam de toata treaba asta si am o droaie de poze cu australienii astia

Si tu le-ai luat-o tot de pe forum si eu nu am sustinut niciodata ca-s choppere numai ca asa le zicem din obisnuinta si am mai spus-o ca tu prea te consideri expert in ale mecanicii ca si multi altii dar cand am ajuns acolo am vazut ca nici nu-i chiar asa.Mna in fine motorul meu nu tre sa-l repari niciodata si daca te-am intrebat ceva ,am crezut ca ma surprinzi cu ceva nou dar defapt eu nici nu tin minte ca tu sa fi avut motor pe vremuri ca si alti 2 prieteni.In fine,eu tot nu o sa-mi schimb parerea !

Si motociclistii aia de pe vremuri si rockerii care azi regleaza,fac si sudeaza nu cred ca a trebuit sa-mi faceti ceva pana azi,orice mi-am montat sasu mi-am modificat pt. ca eu nu va tin minte ca voi sa fi avut treaba cu asa ceva!

 

Stiam de toata treaba asta si am o droaie de poze cu australienii astia

Si tu le-ai luat-o tot de pe forum si eu nu am sustinut niciodata ca-s choppere numai ca asa le zicem din obisnuinta si am mai spus-o ca tu prea te consideri expert in ale mecanicii ca si multi altii dar cand am ajuns acolo am vazut ca nici nu-i chiar asa.Mna in fine motorul meu nu tre sa-l repari niciodata si daca te-am intrebat ceva ,am crezut ca ma surprinzi cu ceva nou dar defapt eu nici nu tin minte ca tu sa fi avut motor pe vremuri ca si alti 2 prieteni.In fine,eu tot nu o sa-mi schimb parerea !

Si motociclistii aia de pe vremuri si rockerii care azi regleaza,fac si sudeaza nu cred ca a trebuit sa-mi faceti ceva pana azi,orice mi-am montat sasu mi-am modificat pt. ca eu nu va tin minte ca voi sa fi avut treaba cu asa ceva!

 

 

 

 

Referitor la australieni se recunoaste treaba ,am citit si eu asta mai demult,tot de pe forum dar degeaba ca nu au scos in evidenta toata treaba asta.Tot americanii au fost mai smecheri creand din asta o adevarata cultura(OUTLAWS,BOZZEFIGHTERS,HELLS ANGELS etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam de toata treaba asta si am o droaie de poze cu australienii astia

Si tu le-ai luat-o tot de pe forum si eu nu am sustinut niciodata ca-s choppere numai ca asa le zicem din obisnuinta si am mai spus-o ca tu prea te consideri expert in ale mecanicii ca si multi altii dar cand am ajuns acolo am vazut ca nici nu-i chiar asa.Mna in fine motorul meu nu tre sa-l repari niciodata si daca te-am intrebat ceva ,am crezut ca ma surprinzi cu ceva nou dar defapt eu nici nu tin minte ca tu sa fi avut motor pe vremuri ca si alti 2 prieteni.In fine,eu tot nu o sa-mi schimb parerea !

Si motociclistii aia de pe vremuri si rockerii care azi regleaza,fac si sudeaza nu cred ca a trebuit sa-mi faceti ceva pana azi,orice mi-am montat sasu mi-am modificat pt. ca eu nu va tin minte ca voi sa fi avut treaba cu asa ceva!

 

 

 

 

 

 

Referitor la australieni se recunoaste treaba ,am citit si eu asta mai demult,tot de pe forum dar degeaba ca nu au scos in evidenta toata treaba asta.Tot americanii au fost mai smecheri creand din asta o adevarata cultura(OUTLAWS,BOZZEFIGHTERS,HELLS ANGELS etc.)

Deci ba pretene, am tot vrut sa o tin in limita bunului simt si sa nu atac in ochii lumii dar intradevar o dai pe langa si vorbesti prostii. Cand Dexter isi cumpara primul Simson din alocatie tu impingeai de Carpati pe dealuri prin Cosei, asa ca nu iti da aere ca chiar nu ai nimerit persoana. Nu am vrut sa scriu asa ceva aici dar chiar faci pe prostu si asta nu m-ar interesa dar arunci cu noroi in niste oameni fara sa iti vezi lungul nasului. Sa iti aduc aminte cum incercai tu sa ne abordezi prin Taverna cum ca vrei sa iti iei motor si ca nu stii de care si cine sa iti aduca? Sau cum ai venit la mine cand lucram in peco si aveai lantu ruginit si intins de nu il puteai misca un milimetru si habar nu aveai ca ala tre uns din cand in cand? Sau ca ai sustinut tare si mare ca un motor la 30 000 de km ii gata si ca nu ti-ai lua asa ceva in viata ta? Sau ca ti-ai luat motoru de acuma numa pt ca ii mare , fara sa stii nimic despre el tehnic vorbind , nici macar ca are 4 viteze? Sau ca ziceai ca nu iti iei Dragstar ca ala ii naspa ca ii racit pe aer si ala se f.ute? Sau ca anu trecut ai vrut sa intri in club cu noi? Si acuma ne dai tu sfaturi si ne zici verzi si uscate? Sau ca pana sa apara alte cruisere in zona tot cu noi veneai la drum? Atunci eram buni? Toti am fost la inceput si recunoastem asta, dar tu o prea impingi. Sa-ti fie rusine, credeam ca is numa pasarici de-a tale, dar se pare ca esti nesimtit. Ai prins inca 3 "muieri" pe langa tine care si-au luat cruisere si acuma incerci sa te tragi cu ei deoparte, chit ca aia nu stiu nici macar ce au sub cu.r, a se vedea nu-i dau nume cum vroia sa isi sincronizeze CARBURATORUL ( no offence tipule ), oameni pe care i-ai futut de cap si care nu au nici o vina, habar nu au cat ii ceasul in motociclism. Cu aia ramai, nu o sa ai nimic mai mult niciodata. Daca vi se gata benzina si tre sa puneti pe rezerva sunati la Dacia asistenta, da vreti sa intrati in Hells Angels . Nu va primeste nici Coco Jambo MC, ca prea extremisti sunteti. Ne cunoastem de 10 ani, ok, inteleg ca nu va plac fraierii pe sportive, dar nici macar pe cei care vin la intruniri ( a de vedea Gilau anul asta ) nu ii suportati atat incat sa stati cu ei la un loc? Si mai mintiti ca ii asteptati pe cei din Viking cand ei au zis clar ca nu vin la intrunire.

Sunt mandru ca am PRIETENI posesori de cruisere , Oxi, Rares, Pletuca, Florin si altii din Zalau si din alte orase, motoare care arata intr-un mare fel si pentru care am o mare pasiune , cat despre tine si Csaky's Angels, mi-e sila. Nu va mai obositi sa ma salutati.

Astept ziua in care imi imburdati motorul ca il parchez langa voi si arata naspa in decor.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ba pretene, am tot vrut sa o tin in limita bunului simt si sa nu atac in ochii lumii dar intradevar o dai pe langa si vorbesti prostii. Cand Dexter isi cumpara primul Simson din alocatie tu impingeai de Carpati pe dealuri prin Cosei, asa ca nu iti da aere ca chiar nu ai nimerit persoana. Nu am vrut sa scriu asa ceva aici dar chiar faci pe prostu si asta nu m-ar interesa dar arunci cu noroi in niste oameni fara sa iti vezi lungul nasului. Sa iti aduc aminte cum incercai tu sa ne abordezi prin Taverna cum ca vrei sa iti iei motor si ca nu stii de care si cine sa iti aduca? Sau cum ai venit la mine cand lucram in peco si aveai lantu ruginit si intins de nu il puteai misca un milimetru si habar nu aveai ca ala tre uns din cand in cand? Sau ca ai sustinut tare si mare ca un motor la 30 000 de km ii gata si ca nu ti-ai lua asa ceva in viata ta? Sau ca ti-ai luat motoru de acuma numa pt ca ii mare , fara sa stii nimic despre el tehnic vorbind , nici macar ca are 4 viteze? Sau ca ziceai ca nu iti iei Dragstar ca ala ii naspa ca ii racit pe aer si ala se f.ute? Sau ca anu trecut ai vrut sa intri in club cu noi? Si acuma ne dai tu sfaturi si ne zici verzi si uscate? Sau ca pana sa apara alte cruisere in zona tot cu noi veneai la drum? Atunci eram buni? Toti am fost la inceput si recunoastem asta, dar tu o prea impingi. Sa-ti fie rusine, credeam ca is numa pasarici de-a tale, dar se pare ca esti nesimtit. Ai prins inca 3 "muieri" pe langa tine care si-au luat cruisere si acuma incerci sa te tragi cu ei deoparte, chit ca aia nu stiu nici macar ce au sub cu.r, a se vedea nu-i dau nume cum vroia sa isi sincronizeze CARBURATORUL ( no offence tipule ), oameni pe care i-ai futut de cap si care nu au nici o vina, habar nu au cat ii ceasul in motociclism. Cu aia ramai, nu o sa ai nimic mai mult niciodata. Daca vi se gata benzina si tre sa puneti pe rezerva sunati la Dacia asistenta, da vreti sa intrati in Hells Angels . Nu va primeste nici Coco Jambo MC, ca prea extremisti sunteti. Ne cunoastem de 10 ani, ok, inteleg ca nu va plac fraierii pe sportive, dar nici macar pe cei care vin la intruniri ( a de vedea Gilau anul asta ) nu ii suportati atat incat sa stati cu ei la un loc? Si mai mintiti ca ii asteptati pe cei din Viking cand ei au zis clar ca nu vin la intrunire.

Sunt mandru ca am PRIETENI posesori de cruisere , Oxi, Rares, Pletuca, Florin si altii din Zalau si din alte orase, motoare care arata intr-un mare fel si pentru care am o mare pasiune , cat despre tine si Csaky's Angels, mi-e sila. Nu va mai obositi sa ma salutati.

Astept ziua in care imi imburdati motorul ca il parchez langa voi si arata naspa in decor.

 

 

 

 

 

 

 

Mna vezi acuma se vede adevarata fatza a voastra,a meseriasilor!ba ma barfiti pe mine,ba pe altul ca nu stie sa mearga da el merge la curse,ba pe celalalt ca nu a pus piciorul la motor si l-a culcat sau auzi cum schimba ala vitezele etc.foarte multe am auzit si m-am saturat de mistocareli ,nu mai dau exemple ca oricum le aud din alta parte dar acuma va atrag atentia la modul cel mai serios sa se termine cu mistocareala ca eu nu prea mai am rabdare si cum a fost si pana acuma eu nici macar nu va sun si cand ne intalnim din greseala va mai spun odata:fara barfe si ras de noi ca-i bai.Eu am stiut ca se ajunge aici dar voi nu ati vrut sa ne dati pace si prieteni nu puteam fi dupa cum ii barfiti voi pe toti!

 

Mna vezi acuma se vede adevarata fatza a voastra,a meseriasilor!ba ma barfiti pe mine,ba pe altul ca nu stie sa mearga da el merge la curse,ba pe celalalt ca nu a pus piciorul la motor si l-a culcat sau auzi cum schimba ala vitezele etc.foarte multe am auzit si m-am saturat de mistocareli ,nu mai dau exemple ca oricum le aud din alta parte dar acuma va atrag atentia la modul cel mai serios sa se termine cu mistocareala ca eu nu prea mai am rabdare si cum a fost si pana acuma eu nici macar nu va sun si cand ne intalnim din greseala va mai spun odata:fara barfe si ras de noi ca-i bai.Eu am stiut ca se ajunge aici dar voi nu ati vrut sa ne dati pace si prieteni nu puteam fi dupa cum ii barfiti voi pe toti!

 

Si chiar tu te-ai gasit sa le zici ,,muieri"!Ai de mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata sinceritate fratilor.Adevaruri sunt de ambele tabere,eu ma gandesc ca poate era nevoie de un soc ca sa ne revenim cu totii,dar problema este dusa din ce in ce mai la extrem,ceea ce nu este bine.Oare care ar fi solutia sa convietuim cu totii amiabil?Din punctul meu de vedere nu cred ca ar fi imposibil sa ne revizuim cu totii,sa lasam deoparte orgoliile,nazurile si alte influente ca sa devenim o comunitate mai unita cum ar trebui sa fim.Daca vi se pare asa de greu,ganditiva ca ceea ce va urma va fi dea dreptul spectaculos de penibil si chiar unicat de penibil pe alocuri.Ca suntem motoristi batrani,sau ca avem experienta de zeci de ani nici nu poate fi vorba,deoarece majoritatea avem permise moto de 2-3-5 ani,perioada in care nu se stie real daca anul bate kilometru (exceptand clasa celor activi care detin permise din vremea comunismului).In fine,eu personal cred ca la ani astia de conduita moto ar trebui sa avem cu totii ciocu' mic si de cat sa ne tot frecam aiurea si total inutil mai bine am gasi solutii sa ne fie bine la noi astia care ne adunam si umblam de colo'n colo si ne place sa credem ca ca suntem o gasca de motoristi.Ar trebui sa ne disciplinam cu totii si sa facem compromisuri intre noi chiar daca lungimea de unda de multe ori nu este egala.Sper ca a-ti inteles ideea,nu vreau sa fiu inteles gresit.Nu putem face nimic util atata timp cat nu ne dorim si nu ne implicam.La scandal si la contre sarim cu totii,blamam,acuzam parodiem,dar pentru rezolvarea problemelor reale existente intre noi nu se vede nimic concret.

Bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...