Sari la conținut

Echipament


radu_sibiu
 Share

Postări Recomandate

Ce echipament purtati pe scooter? Eu spre exemplu...port o chinezarie de casca :) , pentru ca atunci cand am mi-am cumparat-o nu aveam habar de nimic in legatura cu castile (dar, ca prostu' nici nu m-am informat)...asta este, greseala mea, acuma strang bani sa imi iau una ca lumea si port manusi (am dat pe ele 68 de lei, mai mult decat pe casca :moto: de care sunt foarte multumit). Voi ce purtati? Eventual si poze. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce echipament purtati pe scooter? Eu spre exemplu...port o chinezarie de casca :) , pentru ca atunci cand am mi-am cumparat-o nu aveam habar de nimic in legatura cu castile (dar, ca prostu' nici nu m-am informat)...asta este, greseala mea, acuma strang bani sa imi iau una ca lumea si port manusi (am dat pe ele 68 de lei, mai mult decat pe casca :moto: de care sunt foarte multumit). Voi ce purtati? Eventual si poze. :blbl:

 

eu port casca , geaca si manusi :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile - 90% exact ca ale mele :moto:

Geaca - o iubesc, imi trebuie si mie. Intrebare: O porti si vara? :moto:

Casca - mortala, imi place viziera fumurie. Cat ai dat pe ea, si de unde?

 

PS: Scuze daca te stresez, si scuze de offtopic, dar eu vreau sa imi cumpar ceva echipament :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manusile - 90% exact ca ale mele :lol:

Geaca - o iubesc, imi trebuie si mie. Intrebare: O porti si vara? :moto:

Casca - mortala, imi place viziera fumurie. Cat ai dat pe ea, si de unde?

 

PS: Scuze daca te stresez, si scuze de offtopic, dar eu vreau sa imi cumpar ceva echipament :)

 

geaca o am de vreo 2 luni :blbl:

si casca din pacate nu are viziera fumurie :moto: asa se vede in poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu port doar casca si manushi de iarna:))din alea de piele....tot is buni la ceva ...nu mai fac julituri..

genunchiere am de la role ...nu mie le pun ca nu prea ma plimb cu scuteru ..adik nu fac multi km p zii ...vreo 5 ....de pashti acu o sa`mi pun..ma plimb toata ziua..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ma gandeam ca ar fi bun topic din asta

 

-casca CMS

-manusi vannuci rx-1 parca

-geaca piele arleen ness

 

 

 

 

bagati si preturile la echipamente :)

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca Shark S500 Air Demon - cand am luat-o era 120 euro redusa de la 160 euro - sunt multumit de ea, sta bine pe

cap, se aeriseste bine, ce nu imi palce e ca fluiera de la 80Km/h in sus.

Manusi Vanucci lungi de piele cu protectii carbon - cand le-am luat am dat 80 euro, acum sunt cam 35 euro reduse, se

aerisesc foarte bine, nu transpira mana si sunt foarte comode

Geaca Fastlane Racing - am dat 80 euro, se aeriseste foarte bine, nu transpir in ea chiar daka o tin inchisa, are protectii la

umeri si coate semi hard, si la spate un burete mai gros, toate protectiile se pot da jos si pune hard.

Combinezon Dainese - are protectii hard la umeri coate si genuchi, e de piele de 1.3 mm, se aeriseste bine. Nu am mers cu

el decat cativa km cu scooteru ca aratam penibil in combinezon de raicer pe scooter :moto: revin cu mai

multe detalii despre el cand imi iau motor si il probez calumea :)

Editat de sebastyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca Agv S4 stealth

geaca Bieffe jumate textila jumate piele cu protectii full(hard)]

Cizme speed Nitro

Manusi luate de la Ducati

Genunchiere Madhead

si urmeaza combinezon full,alte cizme,alte manusi,alta casca si alt moto :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca,casca manusi,genunchere,cotiere pe dedesupt e de ajuns ptr un scuter de 50-125cm3 apropo baiatu de cls a8-a eu sunt a7-a... nu t-e frica sa te plimbi cu el daca te ia politia???

aaa da si Succes la teze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca,casca manusi,genunchere,cotiere pe dedesupt e de ajuns ptr un scuter de 50-125cm3 apropo baiatu de cls a8-a eu sunt a7-a... nu t-e frica sa te plimbi cu el daca te ia politia???

aaa da si Succes la teze...

ms ..la fel ...si tu ai teze unice..:)bafta!!

maine jar mananca scuteru` ...oare o sa fie deskis la peco maine ..adik petrom ..ca am uitat sa alimentez azi ..am avut treaba

 

 

aa ..era sa uit....imi e cam frica ...de 3 ani cand am scuteru ..mo oprit odata cu fratemiu...n`amveam treaba ..erau de gashca :moto:) :) ..doar odata in 3 ani ..

Poate ma prinde maine...Doamne Fereshte!

Editat de ro_3x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca Vemar VPS R Xenium............................Geaca Roleff textila cu protectii hard

post-11774-1209367307_thumb.jpg....................post-11774-1209367575_thumb.jpg

 

Manusi cu protectii + urmeaza unele Icon

 

Genunchere SuperShield.....................................Ghete Falco Stroke

post-11774-1209367694_thumb.jpg.................post-11774-1209367321_thumb.jpg

 

urmeaza un brau, cagula ,echipament de ploaie si un tourer :moto:

 

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...