Sari la conținut

2 zile, ne-a oprit zapada de 2 ori la 2000m


Postări Recomandate

Foarte msito.In ce luna ati fost acolo?Ati dat de portiuni unde a trebuit sa va ajutati reciproc pentru a trece motorul?Sau ati trecut peste tot fara ajutor extern fiind pe gume pe strada.Eu pe GS am tot gume de strada.

Am fost la sfarsit de Iulie, parca. Totul a fost OK. Urcarea pe asfalt, de la Novaci la Ranca este Dumnezeiasca. Apoi, de la Ranca, drum cu bolovani si pietris. Doar in apropiere de Obarsie, cam la vreo 10Km, am intrat in padure si am dat de noroi, si eram si pe coborare usoara. Am derapat ceva, dar nu am cazut.

post-7-1118694781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ionut voi ati fost la Iezer sus sau doar la lacul Iezer ?

Drumul pt masini duce pana in varful Iezer ,iar lacul este cam 60 m mai jos. Din cate i-mi aduc aminte nu se putea cobori decat pe jos pana la lac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Kuki: sa-l stapanesti sanatos pe GS. Nu te luam cu noi ca e pacat de investitia ta. Bucura-te de el si cand te saturi si iti iei o motocicleta enduro ne dai de veste :banana:

@ Edi: e ca tine. Cand am zis "la lacul iezer" nu ma gandeam ca o sa bagam roata in apa. Apreciez insa atentia ta la detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari dar sa stiti ca nu l-am luat sa-l tin numai pe asfalt.

Dar daca nu ma vreti, asta e.

Oricum va doresc distractie maxima !

Editat de Kuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kuki,

esti binevenit!

Faza e ca BMW-ul o sa se farame daca tragi tare de el. La inceput merge ... ca e muncitor, insa o sa te lase repede. Problema lui cea mai mare e suspensia: are cursa scurta, motocicleta e grea, si la fiecare hop mai nasol suspensia ajunge la capat. Dupa ce o sa auzi "clank" de cateva zeci sau sute de ori o sa ramai cu amortizoarele in brate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No problem.

N-am de gand s-o las mostenire...

Si daca ma "clantzaneste" prea des, ii pun de Dakar ca alea se plimba 210 mm cica, fata de 170 astea de acum.

Si daca voi vreti sa faceti alpinism cu KTM-urile voastre, eu pot sa-mi trag sufletul jos, la o bericioaica... :banana:

 

La ce am vazut in pozele voastre, eu cred ca ar face ftza si curcanu' meu...

 

Dar pana atunci ne vedem pe traseu sau pe la Arc si mai schimbam o impresie, doua...

 

:what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...