Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Salut baieti :lol: . Cine are o scarita din partea drapta de la frana ? Imi trebuie cu tot cu suport ... Aveti idee de unde sa cumpar ?

 

Mi-a iesit unu in fata ... si nu aveam ce sa fac , am pus frana de fata brusc ... si nah ... am culcat motoru' decat sa intru in bulangiu' ala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare lume ....ma numesc Adi si sunt si eu un posesor de cbr125r repsol model 2005 . Sunt inca incepator am facut deabea 2300 de km. Am o mica dilema ...si am zis sa va intreb p voi k sunteti mult mai experimentati ca mine , am guma p spate de 130 si acuma am comandat si p fata o guma de 90/90/17 k cea veche era f uzata ... unii zic k nu ii ok k am schimbat dimensiunile , voi ce parere aveti ? Asfalt uscat ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , eu am guma pe spate de 120 :lol: si fostu' proprietar tot guma asta o avea si se inclina destul de mult ... Se dadea bine omu' ;) .

 

Eu zic ca nu are nimic (practic) , dar normal nu prea e bine , ca si aia care au facut cbr 125 r cu cauciucurile alea stock (pe spate de 100) , le-au facut si ei cu un scop ...

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , eu am guma pe spate de 120 ;) si fostu' proprietar tot guma asta o avea si se inclina destul de mult ... Se dadea bine omu' :wave: .

 

Eu zic ca nu are nimic (practic) , dar normal nu prea e bine , ca si aia care au facut cbr 125 r cu cauciucurile alea stock (pe spate de 100) , le-au facut si ei cu un scop ...

 

Da asa e ,sau gandit ei cum ii mai bine ...dar totusi erau prea subtiri si nuj imi era cam tarsha sa ma las tare cu ea ....acuma ce sa zic e f ok .. are cauciucurile mai groase si pare mai agresiva :kiss: .Dar sunt si dezavantaje cum ar fii faptul ca nu mai ai aceasi putere si viteza ,dar mie imi este de ajuns cat am acuma . Apropo si-a intarit cineva suspensia p spate? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi am fost cu ea la un mecanic si s-a uitat si a zis k nu ai cum sa o intaresti . Poi mi e pare prea moale ...cand se suie 2 pers se infunda suspesia aproape . eu am 60 de kg ..dak mai pun p cnva de max 80 la o denivelare se apasa la maxim suspensia si nu imi place . Nuj acuma la motoarele mai mari dak e la fel ..nu am bagat de seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi am fost cu ea la un mecanic si s-a uitat si a zis k nu ai cum sa o intaresti . Poi mi e pare prea moale ...cand se suie 2 pers se infunda suspesia aproape . eu am 60 de kg ..dak mai pun p cnva de max 80 la o denivelare se apasa la maxim suspensia si nu imi place . Nuj acuma la motoarele mai mari dak e la fel ..nu am bagat de seama

pai i-a vezi cat e sarcina maxima la cbr , e normal sa se lase... si la mine la Rs face la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai i-a vezi cat e sarcina maxima la cbr , e normal sa se lase... si la mine la Rs face la fel...

 

Cik sarcina max admisa e de 180 de kg ...dar dak pun p ea 180 de kg sau mai putin sa zicem undeva la 160 o cocosez :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi am fost cu ea la un mecanic si s-a uitat si a zis k nu ai cum sa o intaresti . Poi mi e pare prea moale ...cand se suie 2 pers se infunda suspesia aproape . eu am 60 de kg ..dak mai pun p cnva de max 80 la o denivelare se apasa la maxim suspensia si nu imi place . Nuj acuma la motoarele mai mari dak e la fel ..nu am bagat de seama

 

 

Asa e si la mine cu 2 persoane se lasa mult ... nici mie nu-mi place , dar asta e ...

 

PS : Salut baieti smile.gif . Cine are o scarita din partea drapta de la frana ? Imi trebuie cu tot cu suport ... Aveti idee de unde sa cumpar ?

 

Mi-a iesit unu in fata ... si nu aveam ce sa fac , am pus frana de fata brusc ... si nah ... am culcat motoru' decat sa intru in ala ...

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ;) . Cine are o scarita din partea drapta de la frana ? Imi trebuie cu tot cu suport ... Aveti idee de unde sa cumpar ?

 

Mi-a iesit unu in fata ... si nu aveam ce sa fac , am pus frana de fata brusc ... si nah ... am culcat motoru' decat sa intru in bulangiu' ala ...

Învățați Âşi voi mai întâi să frânați pe cât mai multe suprafețe înainte de a face pe zmeii cu scărițele pe jos.

 

Sal'tare lume ....ma numesc Adi si sunt si eu un posesor de cbr125r repsol model 2005 . Sunt inca incepator am facut deabea 2300 de km. Am o mica dilema ...si am zis sa va intreb p voi k sunteti mult mai experimentati ca mine , am guma p spate de 130 si acuma am comandat si p fata o guma de 90/90/17 k cea veche era f uzata ... unii zic k nu ii ok k am schimbat dimensiunile , voi ce parere aveti ? Asfalt uscat ! :lol:

 

Avem aceaÂşi părere.

Poi am fost cu ea la un mecanic si s-a uitat si a zis k nu ai cum sa o intaresti . Poi mi e pare prea moale ...cand se suie 2 pers se infunda suspesia aproape . eu am 60 de kg ..dak mai pun p cnva de max 80 la o denivelare se apasa la maxim suspensia si nu imi place . Nuj acuma la motoarele mai mari dak e la fel ..nu am bagat de seama

 

Nu ar trebui să se înmoaie aÂşa uÂşor. În general suspensiile la Honzile astea de 125 sunt reglabile. Ar trebui să ai un filet pe amortizor cu două piuliție. O desfaci pe aia de ține contră apoi o strângi pe aia de la interior, după care vii cu aia de contră peste cealaltă.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Învățați Âşi voi mai întâi să frânați pe cât mai multe suprafețe înainte de a face pe zmeii cu scărițele pe jos.

 

Imi pare rau , eu nu ma dau mare ca ma dau cu scarita " pe jos " . Ma confunzi cu altii ... :lol: .

 

Ma rog , numai conteaza ... unde pot gasi o scarita ?

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau , eu nu ma dau mare ca ma dau cu scarita " pe jos " . Ma confunzi cu altii ... :lol: .

 

Ma rog , numai conteaza ... unde pot gasi o scarita ?

Posibil, nu mai țin minte care erau ăia cu scărițele.

 

Uită-te într-un manual de cbr, poate găseÂşti acolo cum se reglează. Parcă e reglabil amortizorul, un prieten vroia să îl mai întărească.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cik sarcina max admisa e de 180 de kg ...dar dak pun p ea 180 de kg sau mai putin sa zicem undeva la 160 o cocosez ;))

Sar putea sa fie reglabila , la RS-ul meu tot asa moale e , dar la RS-ul unui amic e foarte tare , si mult mai inalta motocicleta . Daca nu reusesti alege si tu persoane de maxim 60 de kg ca tine sa le plimbi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau cel mai bine fara pasager !

 

Mare dreptate ai ...:wave:) Oricum maxim am suit o pers de 75 de kg ...mai mult de atat nu am urcat si nici nu vreau sa urc . M-am uitat eu p BikeShop si am vazut unu cu un cbr vai de el care il vinde p bucati ,si cred k scaritele erau intregi ....dak vrei iti dau id lui :lol:

Mesaj completat

Sar putea sa fie reglabila , la RS-ul meu tot asa moale e , dar la RS-ul unui amic e foarte tare , si mult mai inalta motocicleta . Daca nu reusesti alege si tu persoane de maxim 60 de kg ca tine sa le plimbi ;)

 

Poi si la mn ii inalta motocicleta ...sau mai bine zis e mai ridicata de fund din cauza cauciucului dp spate care ii mult mai mare , zici k ii balon :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat eu p BikeShop si am vazut unu cu un cbr vai de el care il vinde p bucati ,si cred k scaritele erau intregi ....dak vrei iti dau id lui :lol:

 

Da-mi id-u ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...