Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

m-ar tenta unu...oricum..mai astept un pic..

normal, un cauciuc in cat timp se uzeaza(fara burnout si prostii)??

Depinde de cum mergi 12000-15000km....Bine pe mine majoritatea m-au tinut cam 7-8000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut la toti

Ma prezint :) Am 17 ani, stau in Spania, si am Cbrita hehe. Am gasit forumul vostru cautand ceva poze cu Cbr pe net.

Sunt inregistrat intr'un forum din spania de Cbr125 foarte bun, daca aveti vreo intrebare sau vreo problema, ma puteti intreba, poate se rezolva :(

Pe Cbr, de estetica am tot schimbat, roti Michelin Pilot 110/90, oglinzi CBR 600RR, Xenon, si restul se vede in poze :D, motorul nu l'am atins, doar toba(nu'i leoVince), care am una mai mare si mai groasa, goala inauntru, sa urle bine :P

 

Asfalt uscat :laugh:

post-37628-1210204559_thumb.jpg

post-37628-1210204629_thumb.jpg

post-37628-1210204933_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti

Ma prezint :) Am 17 ani, stau in Spania, si am Cbrita hehe. Am gasit forumul vostru cautand ceva poze cu Cbr pe net.

Sunt inregistrat intr'un forum din spania de Cbr125 foarte bun, daca aveti vreo intrebare sau vreo problema, ma puteti intreba, poate se rezolva :(

Pe Cbr, de estetica am tot schimbat, roti Michelin Pilot 110/90, oglinzi CBR 600RR, Xenon, si restul se vede in poze :D, motorul nu l'am atins, doar toba(nu'i leoVince), care am una mai mare si mai groasa, goala inauntru, sa urle bine :P

 

Asfalt uscat :laugh:

 

s-o stapanesti sanatos! frumoasa combinatia asta alb-portocaliu!! astazi mi-am montat si eu rim - stripes, necesita cateva retusuri care vor urma zilele astea.

urmeaza pozele:)

post-35564-1210258366_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos! frumoasa combinatia asta alb-portocaliu!! astazi mi-am montat si eu rim - stripes, necesita cateva retusuri care vor urma zilele astea.

urmeaza pozele:)

 

deci ai ajuns cu bine :) cum a fost drumul ? va prins ploaia ? sa le stapanesti sanatos,le astept si eu zilele astea pe ale mele :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos! frumoasa combinatia asta alb-portocaliu!! astazi mi-am montat si eu rim - stripes, necesita cateva retusuri care vor urma zilele astea.

urmeaza pozele:)

Cat au costat?Au fost greu de pus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ai ajuns cu bine :lol: cum a fost drumul ? va prins ploaia ? sa le stapanesti sanatos,le astept si eu zilele astea pe ale mele :)

 

da, am ajuns cu bine:) ne-a prins si ploaia putin de tot, nu am avut probleme.

mersi mult pentru ajutor :P :( :D raman dator

cat despre ceberica, s-a comportat excelent..a facut cunostiinta si cu o sora de-a ei, repsol editi :D :laugh: on

iar ca amanunt picant, inca uun dealer kymco, fara pic de diplomatie, pentru care cbr 125 e o bicicleta... :D :lol:

Asfalt uscat!

 

Cat au costat?Au fost greu de pus?

 

le-am achizitionat de la piciu. ti-l recomand, e baiat de incredere, el le-a montat. :lol: :lol:

Editat de pridon PRD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am ajuns cu bine:) ne-a prins si ploaia putin de tot, nu am avut probleme.

mersi mult pentru ajutor :) :P :( raman dator

cat despre ceberica, s-a comportat excelent..a facut cunostiinta si cu o sora de-a ei, repsol editi :D :laugh: on

iar ca amanunt picant, inca uun dealer kymco, fara pic de diplomatie, pentru care cbr 125 e o bicicleta... :lol: :lol:

Asfalt uscat!

 

 

 

le-am achizitionat de la piciu. ti-l recomand, e baiat de incredere, el le-a montat. :lol: :lol:

 

mersi pentru apreciere,lasa ca m-ai ajutat si tu sa le montez :lol: te mai astept pe la Mures :D

 

Cat au costat?Au fost greu de pus?

 

aduce un prieten de al meu cu 50 lei dar la 45 pot sa le scot,nu au fost asa de greu de pus,numa ca trebuie sa fii atent :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

update photos..

 

e frumoasa combinatia de culori chiar daca nu se poate observa din poze,in realitate e mai frumoasa :laugh:

Editat de PiciuS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea toba mea Leo Vince dupa CBR? :)

 

Cristi sunt unii care vor oglinzile tale de pe cbr..ce zici? :moto: :(

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi sunt unii care vor oglinzile tale de pe cbr..ce zici? :) :(

Nu dezmembrez CBR-ul.Vind doar toba.

Da ma Paule maine e ziua mea :moto: plm si maine cred ca vin in Bucuresti sa-mi iau motoru baaaa!:moto: abia astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dezmembrez CBR-ul.Vind doar toba.

Da ma Paule maine e ziua mea :) plm si maine cred ca vin in Bucuresti sa-mi iau motoru baaaa!:moto: abia astept

nu era vb de dezmembrat era vb de schimb..ale mele sunt lacrima si nu ma impac cu ele, e adevarat ca la design sunt mai frumoase insa nu-s asa de practice...la asta ma refeream..no offence! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cererea auditoriului ;)

 

Oglinzile sunt bune, insa pentru mine nu sunt practice, vreau unele mai mari. As fi bucuros de un schimb, insa nu ma deranjeaza daca are cineva si alte alternative, la urma urmei cred ca e un moft. pentru cei care au ceva "picanterii" despre subiect: stefan_kevin

 

 

 

nu stiu ce are de nu pot pune foto...o sa incerc cu alta ocaziune!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor cbr-istilor :-p

 

sunt un nou proprietar de cbr 125 din 2005 si as vrea sa schimb si eu cauciucurile fata spate imi poate spune cineva ce marimi pot une pt a intra fara pb

 

cele de serie suntata 80/80/17 si spate 100/80/17................ as vrea sa pun mai mari daca se poate

 

la fel de incantat as fi daca mi-ati spune cum se comporta cbrica cu alte gume mai mari si daca ave-ti si ceva poze as i recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor cbr-istilor :-p

 

sunt un nou proprietar de cbr 125 din 2005 si as vrea sa schimb si eu cauciucurile fata spate imi poate spune cineva ce marimi pot une pt a intra fara pb

 

cele de serie suntata 80/80/17 si spate 100/80/17................ as vrea sa pun mai mari daca se poate

 

la fel de incantat as fi daca mi-ati spune cum se comporta cbrica cu alte gume mai mari si daca ave-ti si ceva poze as i recunoscator

 

pt spate ti-as recomanda brodgestones 120/80-17(cel putin asa ceva va urma la mine). ar intra si 130/70-17. in ceea ce priveste producatorul, nu stiu ce sa-ti spun, cauta si tu pe net.

 

pt fata..incearca cv marimi 90-100...

atasez poza cu un bridgestone

 

incaltata cu rim stripes :lol:

ii sta bine:) :crack: astept sa o vad si live:P

post-35564-1211975947_thumb.jpg

post-35564-1211976051_thumb.jpg

Editat de pridon PRD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt spate ti-as recomanda brodgestones 120/80-17(cel putin asa ceva va urma la mine). ar intra si 130/70-17. in ceea ce priveste producatorul, nu stiu ce sa-ti spun, cauta si tu pe net.

 

pt fata..incearca cv marimi 90-100...

atasez poza cu un bridgestone

 

 

ii sta bine:) :crack: astept sa o vad si live:P

 

eu zic ca mai bine pui de 130 pe spate.Eu am 130 si se vede destul de naspa,dapai la 120 :lol: astept sa vad cum o incalti si tu :D

 

salutari tuturor cbr-istilor :-p

 

sunt un nou proprietar de cbr 125 din 2005 si as vrea sa schimb si eu cauciucurile fata spate imi poate spune cineva ce marimi pot une pt a intra fara pb

 

cele de serie suntata 80/80/17 si spate 100/80/17................ as vrea sa pun mai mari daca se poate

 

la fel de incantat as fi daca mi-ati spune cum se comporta cbrica cu alte gume mai mari si daca ave-ti si ceva poze as i recunoscator

 

uita-te la poza de mai sus cu motorul meu,eu am pe spate 130 Pirelli Sport Demon.Nu se vede prea bine dar macar o idee sa iti faci,eu pe fata nu am schimbat nimik :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...