Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

ai vazut care sunt dimensiunile date de producatori? in fine..poate nu ai invatat inca sa compari doua numere, inteligentule

Ma tu esti prost ? Cat de mare vrei sa-ti scriu ca le-am vazut LIVE pe amandoua, si R125-ul e mult mai mare. Pe hartie R125-ul iese mai lung si decat RS-ul, dar de fapt nu e. Vrei sa-ti zic din ce cauza iese mai lung pe hartie, sau te prinzi singur? Marsh away

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uite cum sta treaba.Honda Cbr 600RR si Yamaha Yzf-R125.

Nu e chiar o trotineta R125-ul asta :laugh:

 

:) tu compari 600rr cu yzf 125 ? :) B) :D buna gluma :laugh: numa roata de la RR e aproape de 2 ori cat cea de la yzf' :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

complexat? cred ca numele de "HONDA" spune totul despre motorul meu

Fratioare astea sunt detalii...stii cum e honda e honda ,dar e de incepatori.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu cat si-a permis....eu si daca as avea banii nu mi-as lua un motor de 125 pe care sa dau 4000 de iepuri, asa gandesc eu, poate sunt mai zgarcit...cbr-ul e foarte fain pentru inceput..e mic, e usor, confortabil...in plus e ingust si te poti strecura foarte bine in traficul urban (cred ca asta a fost si spiritul in care a fost conceput acest motoras). M-am urcat pe r125 al unui prieten..sincer nu e chiar atat de confortabil..pozitia este foarte sport, in maini, asta tine de gustul fiecaruia si de ceea ce ii place fiecaruia..puteam sa am si minsk, conta ca sunt pe doua roti. Inca nu stim totul despre r125 ca sa ne putem da cu parerea..trebuie sa asteptam ca cineva sa faca 30.000 de km cu el si sa vedem ce bube are (daca are)...deocamdata este o motocicleta pt tinerii incepatori foarte chipesa.

 

PS> Nu va mai certati si nu mai fiti ironici, ma refer la cei cu mai multa experienta...nimeni nu e zeu, toti suntem egali indiferent de numarul de km si de motor, caci motorul il ai dupa gusturi si posibilitati, iar km ii faci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Cossmin (cu gura mare :P)) nu a zis nimeni care e mai mare si care e mai mic....de acord pare mai masiv si este mai masiv r125...si este foarte chipes si foarte frumos, dar cam tot in aceeasi oala cu cbr intra din cauza motorului....ceea ce vad eu in r125 e luat ceea ce era mai frumos de la aprilia (masivitate, voluminozitate) si de la cbr (motor fiabil, sunet placut) sipuse intr-o motocicleta care sa fie un bum pe piata. uite ca le merge si ca au atins scopul , cu o strategie de marketing din care poti sa iei notite!

 

Inca o data spun: acuma depinde ce gusturi ai, mie nu imi place pozitia in sa pe r125, dar pt amatorii de sport este grozava!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Cossmin (cu gura mare :P )) nu a zis nimeni care e mai mare si care e mai mic....de acord pare mai masiv si este mai masiv r125...si este foarte chipes si foarte frumos, dar cam tot in aceeasi oala cu cbr intra din cauza motorului....ceea ce vad eu in r125 e luat ceea ce era mai frumos de la aprilia (masivitate, voluminozitate) si de la cbr (motor fiabil, sunet placut) sipuse intr-o motocicleta care sa fie un bum pe piata. uite ca le merge si ca au atins scopul , cu o strategie de marketing din care poti sa iei notite!

 

Inca o data spun: acuma depinde ce gusturi ai, mie nu imi place pozitia in sa pe r125, dar pt amatorii de sport este grozava!

 

 

Nu am gura mare, mai bine citeai ultimele 2 pagini ale acestui topic si vedeai ca cineva, un detinator de CBR a spus ca R125-ul ar fi ca Cbr la gabarit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am gura mare, mai bine citeai ultimele 2 pagini ale acestui topic si vedeai ca cineva, un detinator de CBR a spus ca R125-ul ar fi ca Cbr la gabarit.

 

 

era o gluma...d-aia am pus si in paranteza si am pus si smiley dupa aceea...da si eu sunt de aceeasi parere..si am vazut r125 langa cbr..pentru ca suntem 2 care mergem eu cu un cbr si un prieten cu un r..si r-ul este clar mai mare...oriunde vrei sa il masori....se mai intampla, vlad a zis altceva, sa-i fie iertat de data asta, poate cifrele care le are el spun altceva, dar lumea in parcare masoara cu aparatul numit "ochiometru", iar la ochiometru asa se vede!

 

:D :P

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca acel specimen se simte ofensat de faptul ca lumea spune ca R125-ul este mai mare ca CBR-ul. Da, chiar este !!! Daca tie ti-a placut CBR-ul, foarte bine, pt tine trebuie sa fie cea mai frumoasa si cea mai buna, nu pt mine. Dar nu exagera spunand chestii care stii foarte bine ca nu-s adevarate. 'gea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca acel specimen se simte ofensat de faptul ca lumea spune ca R125-ul este mai mare ca CBR-ul. Da, chiar este !!! Daca tie ti-a placut CBR-ul, foarte bine, pt tine trebuie sa fie cea mai frumoasa si cea mai buna, nu pt mine. Dar nu exagera spunand chestii care stii foarte bine ca nu-s adevarate. 'gea

 

 

Trotinel, a gresit omu..cine nu a gresit niciodata sa arunce primu piatra!

 

Dar chiar daca a gresit nu tre sa avem atitudinea de "esti prost , pleca ca eu sunt mai bun". experienta se capata, dar multe inveti si de la cei mai "batrani", daca voi ne luati la perpules pe romaneste..se ridica si taratza in noi si ne certam.

 

Eu zic ca aerele de copii carora mofturile sunt indeplinite trebuie lasate deoparte (in definitiv asta suntem, ca nu toate familiile isi permit sa ofere copiilor un motor la 16-18 ani) si sa fim amabili si toleranti! Cerem toleranta in trafic dar noi nu suntem in stare sa fim toleranti unii cu altii pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca poti sa-mi dai dreptate la faptul ca pridon ala a exagerat de multe ori prin comportament. Si poate e un defect d-al meu, dar frate nu suport sa vad pe cineva ca da sfaturi gresite, si le mai si sustine cu tarie. Dupa cum am mai spus, unu poate s-o pateasca grav daca asculta sfaturi de genu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Cossmin (cu gura mare :P)) nu a zis nimeni care e mai mare si care e mai mic....de acord pare mai masiv si este mai masiv r125...si este foarte chipes si foarte frumos, dar cam tot in aceeasi oala cu cbr intra din cauza motorului....ceea ce vad eu in r125 e luat ceea ce era mai frumos de la aprilia (masivitate, voluminozitate) si de la cbr (motor fiabil, sunet placut) sipuse intr-o motocicleta care sa fie un bum pe piata. uite ca le merge si ca au atins scopul , cu o strategie de marketing din care poti sa iei notite!

 

Inca o data spun: acuma depinde ce gusturi ai, mie nu imi place pozitia in sa pe r125, dar pt amatorii de sport este grozava!

 

 

aicea intervin eu :D) la motor 4 t seamana fiabil inca nu stim ! putere umpic mai mare posesori de cbr zic ca se roaga de el sa ia 120 al meu dupa rodaj ma credeti nu ma credeti ia 120 ca popa maxim am mers cu ea cu 129 ! :lol: deci :Ddaca mai intratm si intr`o vale poate putea 130 :lol: sa vedem dupa revizie daca e diferenta :D am 1700 km !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca acel specimen se simte ofensat de faptul ca lumea spune ca R125-ul este mai mare ca CBR-ul. Da, chiar este !!! Daca tie ti-a placut CBR-ul, foarte bine, pt tine trebuie sa fie cea mai frumoasa si cea mai buna, nu pt mine. Dar nu exagera spunand chestii care stii foarte bine ca nu-s adevarate. 'gea

 

"acel specimen"? mai usor cu limbajul prietene!

alea au fost dimensiunile date de producatori, nu inteleg ce va tot atacati atata. o sa astept sa vad si eu r125-ul live, asa cum am spus mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...