Sari la conținut

Sighisoara 10 Sau 11 Mai


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Am inteles, iti pun o vorba buna ca suntem vecini...sa fie intr-un ceas bun!

:lol:

 

ai grija insa ca e autoritara sa nu ajungi... :lol:

 

Frati, colegi, ce credeti voi! Am stat un pic la coada sa vad care da cu pietre si care ma mai lasa in viata!

Vreau sa va spun ca mi-a placut foarte mult ieri cu voi, desi am mers pe un traseu pe care l-am facut deja a 5a oara in ultimele vreo 6 saptamini (pina la Sighisoara) si de minim 100 de ori in ambele sensuri in ultimii 15 ani (pina la Sibiu), ca pina la Valcea....si mai des. Cu toate astea, a fost total fun!

Ma bucur ca inca mai vrea sa vorbeasca cu mine Andrei, ca imi trag suturi si azi inca dupa faza de ieri de pe Valea Oltului.

Andrei@: ai avut dreptate cu competitia, abia ulterior mi-am dat seama cit de multa dreptate aveai si mai ales la faza cu performanta....daca ai sti ce am uitat sa-ti spun, ai muri de ris.... Oricum, asa am realizat ca ma apucasem sa fac ceva ce imi jurasem ca nu o sa fac cu moto niciodata. Nu am si nu am avut niciodata de demonstrat nimic nimanui, cu atit mai putin pe motocicleta. (Doar o data in viata m-am lasat tentata, cu masina, si atunci mai ca era sa dam coltul si eu si challengerul... la fiecare curba intre Valcea si Pitesti, ca acu tot le avem toti proaspete in minte :lol: ). Singura persoana cu care am fost in competitie cu adevarat vreodata sunt eu si cind vine vorba de competitia asta....Bine ca m-am trezit la timp (si chiar m-am trezit, promit ca nu mai merg ca dementa!), nu cind deja imi admiram gramada de fiare la Remat si de aschii de oase in batista. Asa e omul cind incepe sa se simta o tira stapin pe el, iar faptul ca sunt muher nu ajuta se pare :lol:

In orice caz, promit ca nu mai fac.

Acum, in alta ordine de idei, poate are cineva un program de editate video, pentru ca, majoritatea mindretilor alea de filmuletze sunt cu capul in jos. Doar asa am putut tine aparatul ca sa-l pot si manipula.... Din pacate, pozele nu sunt cele mai bune, ca aparatul era nou si sper ca doar nu m-am priceput eu sa-l reglez, dar o sa incerc sa postez citeva mai reusite. Restul pe mes, celor interesati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa-mi dau si eu cu parerea daca este permis. Plimbarea a fost f misto. Referitor la grup - f eterogen. Asta afecteaza mersul in formatie. Nu cred ca cineva dintre noi merge cu motocicleta ca sa se transporte. Mergem ca ne face placere. Acum intervine factorul subiectiv, unora le place mai repede, altora mai incet. Daca iti impune cineva viteza, fie prea mare fie prea mica nu mai e fun e chin. Mai e si motorul. Ideal in astfel de situatii e sa se fixeze puncte intermediare de intalnire si un grafic orar aproximativ. Eu m-am intors pt ca pierdeam prea mult timp stand si mi-am dat seama ca nu mai ajung acasa la timp. Imi cer scuze. Oricum asa trebuie mers, 5-800Km. Eu vreau sa ma duc si spre Orsova, apoi Varna - Balcik - Vama Veche, care aveti chef sa stati mai mult pe motor haideti we urmator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, iti pun o vorba buna ca suntem vecini...sa fie intr-un ceas bun!

:lol:

 

ai grija insa ca e autoritara sa nu ajungi... :lol:

 

 

 

Ba nebunilor, :lol: n-ati inteles nimic! :lol:

Numai vorbesc si nu mai merg cu voi niciodata! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi dau si eu cu parerea daca este permis. Plimbarea a fost f misto. Referitor la grup - f eterogen. Asta afecteaza mersul in formatie. Nu cred ca cineva dintre noi merge cu motocicleta ca sa se transporte. Mergem ca ne face placere. Acum intervine factorul subiectiv, unora le place mai repede, altora mai incet. Daca iti impune cineva viteza, fie prea mare fie prea mica nu mai e fun e chin. Mai e si motorul. Ideal in astfel de situatii e sa se fixeze puncte intermediare de intalnire si un grafic orar aproximativ. Eu m-am intors pt ca pierdeam prea mult timp stand si mi-am dat seama ca nu mai ajung acasa la timp. Imi cer scuze. Oricum asa trebuie mers, 5-800Km. Eu vreau sa ma duc si spre Orsova, apoi Varna - Balcik - Vama Veche, care aveti chef sa stati mai mult pe motor haideti we urmator.

 

cand pui pe forum un anunt

este exact ca un "blind date"

 

unu mai smecher

unu mai afon

unu mai cu putere

etc

 

DAR

 

daca pleci in grup te intorci in grup si stabilesti de la inceput PUNCTELE DE REGRUPARE

 

daca pleci singur e treaba ta

 

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...