Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

Luka.....clubul MMC din Zalau nu are nimic de declarat? Macar zi tu ceva, ca seful tau Brindea, ieri, cand eram vreo 10 la locul accidentului, el a trecut cu masina cu 100 pe langa noi!!

1 la mana n-am sef,iar 2 la mana omul vine maine la inmormantare si a fost si la momentul accidentului,iar cand a trecut ieri pe langa noi eram in fata barului din cate imi amintesc eu.In fine mai putin conteaza dece,sau din ce motive nu a oprit.Referitor la declarat ce ar fi de declarat din partea MMC iara nu vad vreo relevanta in conditiile in care inprejurarile nu ne permit sa organizam macar un mars in scop onorific...Eu zic sa va grabiti sa ajungeti pe ora 19:00 la capela sa mai stam ceva vreme cu Maku si sa mai aprindem o lumanare.

RIP Maku

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R.I.P. :rolleyes:

O sa imi amintesc mereu de el ca fiind cel mai frumos motociclist de pe Meses.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat si azi oare? Am auzit deja din 3 surse ca a fost un accident moto...unii zic ca pe Meses,iar altii ca in Simleu.Poate stie careva concret despre ce e vorba.

Subscriu, de dimineata mi-a zis sefu ca ieri dupamasa a cazut in Ciumarna un motor rosu cu negru, cica a vazut un Logan in fata si a culcat motoru. Mai multe nu stiu dar cica nimic serios. Care esti ma? Poate e duma, la cate zvonuri circula mai nou legat de motoare si de Meses nu ar fi de mirare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi in intersectia de la uz-caznic... altul pe jos cu sange....

urca spre centru pe prima banda, cand de-odata un manelist, i-a taiat calea de pe banda a doua. motociclistul a pus frana, a dat in bordura si a cazut... erau doi pe o yamaha sportiva rosu cu alb, cu numere straine. unul are piciorul rupt. nu-i cunosc dar cica sunt din zalau

 

cam atat... pe ziua de azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bag mana in foc,dar aseara am vazut 2 tinerei pe ceva motor similar prin cartier pe la mine si trageau de motor o leaca.Erau in maneci scurte din cate imi amintesc si numarul nu l-am vazut de la mine de la 4,dar tot cei posibil sa fie ei din detaliile pe care le am si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta-i motorul

Oare cel ce conducea motoru ii incepator? Nu de alta da din cate vad, cred ca e Yamaha Thunderace, motor de 1000 si 145 de cai :wacko:

Sper sa fie ok

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
cica accident la uz casnic intre 2 conserve.faza ii ca amandoua aveau verde!! asa ca aveti grija :moto:

Tocmai am fost pe zona chiar dupa impact si intradevar cica nu s-au sincronizat bine semafoarele intre ele.Nu sunt victime din cate am inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am fost pe zona chiar dupa impact si intradevar cica nu s-au sincronizat bine semafoarele intre ele.Nu sunt victime din cate am inteles.

victime nu sunt...si nu-i prima data cand nu se sincronizeaza bine semafoarele alea.s-a intamplat odata sa fiu eu al2lea si cand s-au terminat secundele de rosu ala din fata mea a plecat dar semaforul nu a trecut pe verde... is tare curios cum si cine o sa-i despagubeasca pe aia doi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Care are detalii mai multe referitoare la accidentul de azi sa posteze.Cei care nu stiu este vorba despre un enduro cu numere de cluj.Accidentul a avut loc la iesirea din localitatea Baica spre Jibou.Motoristul am inteles ca este la spital in Zalau,nu am detalii despre starea lui.Sper ca este bine.Atat am aflat,atat am postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care are detalii mai multe referitoare la accidentul de azi sa posteze.Cei care nu stiu este vorba despre un enduro cu numere de cluj.Accidentul a avut loc la iesirea din localitatea Baica spre Jibou.Motoristul am inteles ca este la spital in Zalau,nu am detalii despre starea lui.Sper ca este bine.Atat am aflat,atat am postat.

 

În data de 17.05.2009 orele 19:45, pe DN 1G la km 37 + 200 m, între localitățile RacâÂş - Baica, în mediul rural, Stancalău Cristian de 19 ani din municipiul Cluj Napoca , fără ocupație, posesor al permisului de conducere valabil pentru categoriile „ A, B ” din anul 2007 eliberat de Cluj, în timp ce conducea motocicleta marca Yamaha cu numărul de înmatriculare CJ–90–ZHL, proprietate personală, datorită neadaptării vitezei la condițiile de drum, a pierdut controlul ghidonului Âşi s-a răsturnat în afara părții carosabile.

În urma accidentului a rezultat rănirea gravă a numiților Stancalău Cristian Âşi BălaÂş Ioana de 19 ani din Cluj Napoca, fără ocupație, pasageră pe locul din spate al motocicletei.

 

asta stiu deocamdata si este oficial

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...