Sari la conținut

Motomania - Enduro - Breaza


Postări Recomandate

ANUNT

 

A VENIT VARA! NU PIERDETI VREMEA (BUNA)!

 

In perioada 13-15 iunie (al doilea weekend din iunie) ne strangem din nou pentru aventura, provocari si distractie. Aveti de gand sa “spargeti” muntii, sa va depasiti limitele, sa ajungeti in varf? Atunci haideti sa facem din intrunirea noastra tovaraseasca un weekend memorabil!

 

LOCATIA: BREAZA, jud. Prahova

TRASEE: hobby si professional (cate unul in fiecare zi, sambata si duminica);

MARCAJE: 100%-GPS, vor fi si marcaje cu banda KTM, dar destul de rare.

SOSIRE: vineri seara, cel tarziu ; tura de sambata incepe de dimineata!!! ORA 10.00-FIX !!!

CAZARE: pensiunea FLOARE/ALIN, in camere DUBLE (nu au SG); pretul unei camere DB este de 110 lei (fara mic dejun);

MASA: mic dejun va fi disponibil la pensiune (sandwich-uri, se vor gasi in frigider, in fiecare camera); pentru cina de vineri rezervam la restaurantele din oras, iar seara de sambata se va lasa cu gratar si bere la pension (aveti ocazia sa va demonstrati calitatile de “supravietuitori”);

TAXA DE PARTICIPARE: 150 lei pe cap de endurist;

PREMII: oferite de Motomania;

PARTICIPANTI: orice iubitor de aventura pe 2 roti. Nu ne cramponam in grade si performante sportive, toti participantii vor castiga in experienta si buna dispozitie, singurele conditii: SA VREI, SA AI MOTOR, SA POTI.

 

Pentru detalii si inregistrari, pesoanele de contact sunt dupa cum urmeaza:

 

Cornelia Petrescu: tel. 0748-853.016; e-mai: cornelia_petrescu@yahoo.com

Vali Chefani: e-mail: motomania@motomania.ro

Formularul de inregistrare poate fi descarcat si de pe acest topic (attachment). Formularul se va trimite la una din adresele de e-mail de mai sus sau se vor depune la magazinul MOTOMANIA, NU MAI TARZIU DE 30 MAI!!!

 

IMPORTANT!!

* In acelasi timp in care se trimite inregistrarea, trebuie achitata si taxa de participare + un avans pentru cazare (50%). Pentru participantii care se razgandesc (nu apar la eveniment) mentionam ca banii trimisi ca avans pentru cazare NU se returneaza (politica pensiunii). La fel si taxa de participare.

* Banii pot fi trimisi prin curier (Fan/Cargus/etc.) la adresa: Motomania, Bucuresti, Soseaua Pipera Nr. 44 sau se pot depune direct la sediul magazinului (sau va astept cu alte propuneri);

* Pentru seara de sambata: cine doreste sa ramana in pensiune pentru gratar, este invitat sa participe activ (concret: cu bani si cu abilitatile culinare) la pregatirea petrecerii din jurul focului. Se poate lua cina si in oras, la diferite restaurante, pizzerii, etc.

* vineri seara se vor anunta detaliile tehnice ale traseelor, e bine sa fie toata lumea prezenta;

* CINE ARE GPS sa il aduca! Rutele se vor incarca pe GPS, marcajele nu sunt permanente, ci doar din loc in loc; Trebuie macar 1 GPS de echipa !!!

* camerele in pensiune sunt cu apa calda, caldura, frigider si aragaz; sunt grupate cate 4-5 intr-o vila cu living comun (3*, zicem noi  );

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ANUNT

 

A VENIT VARA! NU PIERDETI VREMEA (BUNA)!

 

In perioada 13-15 iunie (al doilea weekend din iunie) ne strangem din nou pentru aventura, provocari si distractie. Aveti de gand sa “spargeti” muntii, sa va depasiti limitele, sa ajungeti in varf? Atunci haideti sa facem din intrunirea noastra tovaraseasca un weekend memorabil!

 

LOCATIA: BREAZA, jud. Prahova

TRASEE: hobby si professional (cate unul in fiecare zi, sambata si duminica);

MARCAJE: 100%-GPS, vor fi si marcaje cu banda KTM, dar destul de rare.

SOSIRE: vineri seara, cel tarziu ; tura de sambata incepe de dimineata!!! ORA 10.00-FIX !!!

CAZARE: pensiunea FLOARE/ALIN, in camere DUBLE (nu au SG); pretul unei camere DB este de 110 lei (fara mic dejun);

MASA: mic dejun va fi disponibil la pensiune (sandwich-uri, se vor gasi in frigider, in fiecare camera); pentru cina de vineri rezervam la restaurantele din oras, iar seara de sambata se va lasa cu gratar si bere la pension (aveti ocazia sa va demonstrati calitatile de “supravietuitori”);

TAXA DE PARTICIPARE: 150 lei pe cap de endurist;

PREMII: oferite de Motomania;

PARTICIPANTI: orice iubitor de aventura pe 2 roti. Nu ne cramponam in grade si performante sportive, toti participantii vor castiga in experienta si buna dispozitie, singurele conditii: SA VREI, SA AI MOTOR, SA POTI.

 

Pentru detalii si inregistrari, pesoanele de contact sunt dupa cum urmeaza:

 

Cornelia Petrescu: tel. 0748-853.016; e-mai: cornelia_petrescu@yahoo.com

Vali Chefani: e-mail: motomania@motomania.ro

Formularul de inregistrare poate fi descarcat si de pe acest topic (attachment). Formularul se va trimite la una din adresele de e-mail de mai sus sau se vor depune la magazinul MOTOMANIA, NU MAI TARZIU DE 30 MAI!!!

 

IMPORTANT!!

* In acelasi timp in care se trimite inregistrarea, trebuie achitata si taxa de participare + un avans pentru cazare (50%). Pentru participantii care se razgandesc (nu apar la eveniment) mentionam ca banii trimisi ca avans pentru cazare NU se returneaza (politica pensiunii). La fel si taxa de participare.

* Banii pot fi trimisi prin curier (Fan/Cargus/etc.) la adresa: Motomania, Bucuresti, Soseaua Pipera Nr. 44 sau se pot depune direct la sediul magazinului (sau va astept cu alte propuneri);

* Pentru seara de sambata: cine doreste sa ramana in pensiune pentru gratar, este invitat sa participe activ (concret: cu bani si cu abilitatile culinare) la pregatirea petrecerii din jurul focului. Se poate lua cina si in oras, la diferite restaurante, pizzerii, etc.

* vineri seara se vor anunta detaliile tehnice ale traseelor, e bine sa fie toata lumea prezenta;

* CINE ARE GPS sa il aduca! Rutele se vor incarca pe GPS, marcajele nu sunt permanente, ci doar din loc in loc; Trebuie macar 1 GPS de echipa !!!

* camerele in pensiune sunt cu apa calda, caldura, frigider si aragaz; sunt grupate cate 4-5 intr-o vila cu living comun (3*, zicem noi  );

 

 

tentant.

anul asta vin pe doua roti.

eu doua locuri la somn si masa si unul in traseu. :( :) :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tentant.

anul asta vin pe doua roti.

eu doua locuri la somn si masa si unul in traseu. :( :) :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto:

da Gicutza, te astept pe doua roti de data asta ! sa nu faci figuri si sa vii cu linhaiu'.... :moto:

 

cred ca trebuie sa explic putin traseele, ca sa stiti despre ce este vorba.

sunt hobby si avansati.

cel de hobby se poate face cu cunostinte medii si bune de enduro, ceilalti mai putin initiati, se vor chinui mai mult dar toata lumea va termina... sper... :moto:

cel de avansati va solicita putin pe cei foarte buni, iar ceilalti vor fi multumiti si vor vrea multa bere dupa ce vor termina traseul... :D

daca ploua se schimba putin treaba... vor termina doar cei foarte buni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da Gicutza, te astept pe doua roti de data asta ! sa nu faci figuri si sa vii cu linhaiu'.... :)

 

cred ca trebuie sa explic putin traseele, ca sa stiti despre ce este vorba.

sunt hobby si avansati.

cel de hobby se poate face cu cunostinte medii si bune de enduro, ceilalti mai putin initiati, se vor chinui mai mult dar toata lumea va termina... sper... :(

cel de avansati va solicita putin pe cei foarte buni, iar ceilalti vor fi multumiti si vor vrea multa bere dupa ce vor termina traseul... :moto:

daca ploua se schimba putin treaba... vor termina doar cei foarte buni.

 

bre vali lasa vraja..a crescut nivelu'si pretentiile..asa ca tre rupere de oase sa plece omu multumit dupa 2 zile de enduro,bere si distractie..asa ca baga mareeeee....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Haaa!

deci avem ardeleni, olteni, bucuresteni, scotieni, ...dintre moldoveni nu vrea sa vina nici unul?! :moto: Nici bulgari, dobrogeni, banateni?

Haideti, fratilor, ca o sa fie ultimul weekend noroios din vara asta!!! se anunta seceta in Regat :(

 

La Breaza exista un mic club local de enduristi, vor sa va ia premiile, sa va imbete si sa va arunce in rape :moto: Nu-s platiti, o fac de placere... :moto: :moto: :moto:

Vine si echipa de la Salvamont Sinaia, nu va temeti, ...nu ramaneti in rapele alea :)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Haaa!

deci avem ardeleni, olteni, bucuresteni, scotieni, ...dintre moldoveni nu vrea sa vina nici unul?! :moto: Nici bulgari, dobrogeni, banateni?

Haideti, fratilor, ca o sa fie ultimul weekend noroios din vara asta!!! se anunta seceta in Regat :(

 

La Breaza exista un mic club local de enduristi, vor sa va ia premiile, sa va imbete si sa va arunce in rape :moto: Nu-s platiti, o fac de placere... :moto: :moto: :moto:

Vine si echipa de la Salvamont Sinaia, nu va temeti, ...nu ramaneti in rapele alea :)

 

asa mai draga ademenestei,ca unde nor fi instare de ripe se vor relaxa la o bere din rucsac in haul ripei

zile ca le zici bine si tinind cont ca sint incepator pe doua roti oi gasii si eu un suparat pe gradul de dificultate sa am si eu cu cine sa cinstesc nepriceperea la umbra codrului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iara vin..iar ma enerveaza vali,iar termin pe 4,iar ma fura la punctaj,uffff

da ce sa-i fac,ii iubim si tre sa mergem si la ei.. :) :moto:

 

venim bre vali..tu pune berea la rece ca de traseu nu-i nadejde..

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, sa fie clar, eu nu sunt nici Zana Padurii, nici Fata Morgana...! Daaar, s-ar putea sa am niste beri in rucsac, la purtator adica, in caz de nevoie :(

Gica, speram sa vii si cu caprita de 2 jumate..., poate mai am curaj si ma mai urc si eu pe-o capra mai batrana si mai ascultatoare (prin curte macar...). Daca nu, ma dau cu lianele prin rape, sa culeg raniti (mama ranitilor... is my middle name :)).

 

Haaa! unde ai gasit, ma Stefi, emoticonul ala cu oul?! ...m-am rostogolit de ras cand l-am vazut. E nou?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, sa fie clar, eu nu sunt nici Zana Padurii, nici Fata Morgana...! Daaar, s-ar putea sa am niste beri in rucsac, la purtator adica, in caz de nevoie :(

Gica, speram sa vii si cu caprita de 2 jumate..., poate mai am curaj si ma mai urc si eu pe-o capra mai batrana si mai ascultatoare (prin curte macar...). Daca nu, ma dau cu lianele prin rape, sa culeg raniti (mama ranitilor... is my middle name :)).

 

Haaa! unde ai gasit, ma Stefi, emoticonul ala cu oul?! ...m-am rostogolit de ras cand l-am vazut. E nou?

 

si uite asa iti faci prieteni

toata treaba e sa ai rucsac

ma bazez pe constinta ta si sigur nu vi cu el gol

caprita e de 1 si un sfert (fata japoneza sau blinda in 4 timpi)

pt plimbare e minunata

am sa o aduc la olanesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caprita e de 1 si un sfert (fata japoneza sau blinda in 4 timpi)

pt plimbare e minunata

am sa o aduc la olanesti

 

* asa sa faci! :)

 

acuma, revenim la Breaza, formulare de inscriere trimiteti si voi? ...ca vrem sa stim cam cati olteni ocupa teritoriu' :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* bey, sa fie clar, eu nu sunt nici Zana Padurii, nici Fata Morgana...! Daaar, s-ar putea sa am niste beri in rucsac, la purtator adica, in caz de nevoie :(

Gica, speram sa vii si cu caprita de 2 jumate..., poate mai am curaj si ma mai urc si eu pe-o capra mai batrana si mai ascultatoare (prin curte macar...). Daca nu, ma dau cu lianele prin rape, sa culeg raniti (mama ranitilor... is my middle name :)).

 

Haaa! unde ai gasit, ma Stefi, emoticonul ala cu oul?! ...m-am rostogolit de ras cand l-am vazut. E nou?

 

de fapt nu e un ou..este un PROST intepenit in namol..este la emoticoane sub numele de stuck,si exprima foarte clar cum vom ramane noi prin noroaiele din traseul lui vali...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asa sa faci! :moto:

 

ASA O SA FAC

 

acuma, revenim la Breaza, formulare de inscriere trimiteti si voi? ...ca vrem sa stim cam cati olteni ocupa teritoriu' :moto:

 

CARE E TREABA CU OLTENII?

NU SINT DECIT DOUA VARIANTE.......ORI ORI

ADICA ORI ITI PLAC PURECI ORI ITI PLACE PRAZUL

CA OLTENII SIGUR ITI PLAC

:( :) :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CARE E TREABA CU OLTENII?

NU SINT DECIT DOUA VARIANTE.......ORI ORI

ADICA ORI ITI PLAC PURECI ORI ITI PLACE PRAZUL

CA OLTENII SIGUR ITI PLAC

:( :) :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto: :moto:

 

* cum m-ai ghicit, bre?! :moto:

gata, veniti voi cu prazul, ca la Breaza nu au decat branza (bunaaaaa rau).

 

Deci, cam cate camere sa va rezerv? (sunt camere duble)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* cum m-ai ghicit, bre?! ;)

gata, veniti voi cu prazul, ca la Breaza nu au decat branza (bunaaaaa rau).

 

Deci, cam cate camere sa va rezerv? (sunt camere duble)

 

 

pt mine una ca eu dorm cu mine

dar cu pat dublu sa avem amandoi loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine o sa faci inscrierile la noi la cursa..ca se indeamna unul pe altul..noi ne hotaram atunci pe loc cati mergem.eu cu ade vin,dar astept sa vad cati mai vin de la valcea..cred ca o sa fim vreo 10 motoare.. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine o sa faci inscrierile la noi la cursa..ca se indeamna unul pe altul..noi ne hotaram atunci pe loc cati mergem.eu cu ade vin,dar astept sa vad cati mai vin de la valcea..cred ca o sa fim vreo 10 motoare.. :rolleyes:

 

* good idea! asa voi face. Iau si formularele cu mine. Ce sa va mai aduc din Bucuresti? In afara de KTM-uri (pe rampa), ceaiuri, harti ROAD, eTrex-uri, un chopper (fara GPS) si cateva masini (mai mari sau mai mici)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* good idea! asa voi face. Iau si formularele cu mine. Ce sa va mai aduc din Bucuresti? In afara de KTM-uri (pe rampa), ceaiuri, harti ROAD, eTrex-uri, un chopper (fara GPS) si cateva masini (mai mari sau mai mici)...

 

chef de distractie si de endureala..de restul ma ocup eu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne bagam si noi... daca mai gasim locuri :rolleyes:

 

* locuri gasiti destule, dor ca la pensiunea unde am facut noi cartile sunt numa' 28 de camere cu totul si deja jumate s-au impartit. D-aia am zis sa trimita lumea foile alea de inregistrare, ca daca ai trimis, atunci ai si camera acolo, daca nu, ...te descurci la fata locului, cum oi putea. Mentionez ca in weekendul ala iau si copiii vacanta de vara, asa ca o sa dea lumea din Bucuresti navala la Breaza, ca-i foarte cald p-aici si e cel mai apropiat loc racoros de langa capitala.

 

l.e.: am sa pun cateva numere de telefon de la pensiuni de acolo, pentru cei care vor sa isi rezerve singuri camere. Ideea e ca mai toti cu care am vorbit, vor rezervare ferma si cu avans din banii de cazare.

 

va pup!

 

 

* Astazi s-a decis schimbare in organizare, dupa cum urmeaza:

 

- eu nu voi mai fi responsabila cu inscrierile si cu cazarile, nici cu altceva. (ma retrag din motive "tehnice");

- MOTOMANIA este in continuare gazda voastra la Breaza, deci nu ezitati sa il contactati pe Vali pentru amanunte legate de trasee si de participare;

- STEFI (Valcea) va fi persoana voastra de contact pentru detaliile organizatorice (cazari, inscrieri, program, locatie, etc.);

Datele de contact le stiti deja, dar vi le mai amintesc inca o data aici:

 

Vali Chefani: tel. 0722-552.460 e-mail: motomania@motomania.ro

Stefan Ene: tel. 0745-798.927 e-amil: ene_stefan1974@yahoo.com

 

Va urez succes! si have fun! :(

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* locuri gasiti destule, dor ca la pensiunea unde am facut noi cartile sunt numa' 28 de camere cu totul si deja jumate s-au impartit. D-aia am zis sa trimita lumea foile alea de inregistrare, ca daca ai trimis, atunci ai si camera acolo, daca nu, ...te descurci la fata locului, cum oi putea. Mentionez ca in weekendul ala iau si copiii vacanta de vara, asa ca o sa dea lumea din Bucuresti navala la Breaza, ca-i foarte cald p-aici si e cel mai apropiat loc racoros de langa capitala.

 

l.e.: am sa pun cateva numere de telefon de la pensiuni de acolo, pentru cei care vor sa isi rezerve singuri camere. Ideea e ca mai toti cu care am vorbit, vor rezervare ferma si cu avans din banii de cazare.

 

va pup!

 

 

* Astazi s-a decis schimbare in organizare, dupa cum urmeaza:

 

- eu nu voi mai fi responsabila cu inscrierile si cu cazarile, nici cu altceva. (ma retrag din motive "tehnice");

- MOTOMANIA este in continuare gazda voastra la Breaza, deci nu ezitati sa il contactati pe Vali pentru amanunte legate de trasee si de participare;

- STEFI (Valcea) va fi persoana voastra de contact pentru detaliile organizatorice (cazari, inscrieri, program, locatie, etc.);

Datele de contact le stiti deja, dar vi le mai amintesc inca o data aici:

 

Vali Chefani: tel. 0722-552.460 e-mail: motomania@motomania.ro

Stefan Ene: tel. 0745-798.927 e-amil: ene_stefan1974@yahoo.com

 

Va urez succes! si have fun! :crack:

 

banuiesc ca cei deja inscrisi nu o sa trebuiasca sa o faca din nou. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca cei deja inscrisi nu o sa trebuiasca sa o faca din nou. :crack:

 

* in nici un caz, sir! :lol: Esti bun inscris. Doar ca de acum incolo inscrierile se fac la Stefi (sau Vali).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu toate ca mi-a ajuns criza de la valcea..trebuie sa pun umarul si sa-l ajut pe vali sa isi faca treaba..va convine sau nu incercati totusi sa veniti si poate o sa va convingeti dupa cursa daca e ca voi sau ca mine..astept baietii care au fost asa suparati pe mine sa bem o bere la breaza(asta daca am timp)si sa vedem cum facem sa cadem la pace..

 

haideti la breaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...