Sari la conținut

Arcul Dela Grup M72


Raptoru_alb
 Share

Postări Recomandate

..nu inteleg :crack: ! ...adica vorbesti de arcul amortizorului??

pai are doua semilune, apesi pe capac, le scoti si gata :lol:

nope, nu are....

 

am un ural m61 si la grup nu stiu sa scot arcul care amortizzeaza socul intre cadru si roata care stie sa imi dea si mie un sfat va multumesc..!!!
in mod normal e "filetat" in piesa de aluminiu (carcasa grup, ma rog) si se intepeneste acolo temeinic. menghina spray, etc, rabdare, si iese.

 

de unde dracu ai gasit m61..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scoate, axul lung dupa ce desfaci si departezi cu o surubelnita prinderile de sus si jos.

Atentie la strangere la loc ca daca nu e strans poa sa sara. Da de unde plm l-ai luat :crack:?

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scoate, axul lung dupa ce desfaci si departezi cu o surubelnita prinderile de sus si jos.

Atentie la strangere la loc ca daca nu e strans poa sa sara. Da de unde plm l-ai luat :unsure:?

 

 

Deci la grup am desfacut totul pina la arc a ramas doar axul lung si arcul problema este ca nu pot scoate arcul sa ii schimb axul.... si locatia de unde la-m luat din popesti-leordeni dela un mosulica dar era ff neingrijit motorul....si multumesc celor care ma ajuta...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...