Sari la conținut

Cat Ulei?


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

salut...shurubaresc la un simson de ceva vreme si azi am desfacut telescoapele fatza ...intrebarea este,cat ulei trebuie pus in telescop?dar pentru cele de spate???

Sincer,este imbucurator ca un tip cu yamaha surubareste la un simson(sport?)Sa nu renunti niciodata la el.Dar ,stai atent,telescoapele de sport,mai ales cele de fata,sunt foarte greu de facut.Sa inteleg ca nu ai mai gasit deloc ulei?Ai gasit putin?Era murdar?Presupunand ca ai totul in regula nu uita ca ele trebuiesc reglate din nou pana refuleaza uleiul la fel.Tocmai de aceea trebuie sa faci mai multe incercari pana ce reglezi telescoapele,doua cate doua.Nu vreau sa ma dau meserias,sunt fascinat de simson si vreau sa ajut orice detinator de simson din tara asta.De asemenea,mai am multe de invatat despre acest motor.Despre simson orice,oricand,oriunde..Cu respect,adrian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,este imbucurator ca un tip cu yamaha surubareste la un simson(sport?)Sa nu renunti niciodata la el.Dar ,stai atent,telescoapele de sport,mai ales cele de fata,sunt foarte greu de facut.Sa inteleg ca nu ai mai gasit deloc ulei?Ai gasit putin?Era murdar?Presupunand ca ai totul in regula nu uita ca ele trebuiesc reglate din nou pana refuleaza uleiul la fel.Tocmai de aceea trebuie sa faci mai multe incercari pana ce reglezi telescoapele,doua cate doua.Nu vreau sa ma dau meserias,sunt fascinat de simson si vreau sa ajut orice detinator de simson din tara asta.De asemenea,mai am multe de invatat despre acest motor.Despre simson orice,oricand,oriunde..Cu respect,adrian.

 

 

salut!am mai gasit ceva ulei in telescoape,dar ele erau blocate...acum unul lucreaza binisor,altul "tine" undeva ..cred ca din ambele lipsesc niste shaibe,daca asa s-or numi,care aveau un fel de rol de ventil..,nu cred ca mai gasesc pe undeva acele saibe...cele de la pistonas...mi-a zis cineva,ca tre sa pun 200 ml de ulei in fiecare...nu stiu de ce unii cauta sa faca glume...acum stiu cat ulei trebuie,multumesc prietene...da e simson shull...am refacut motorul,am curatit mecanic tot ce se cheama fier,am dat cu spritz chit si vopsea alb perle la cuptor...nu zic nimanui cat au costat rulmentii si semeringurile,vopseaua si vopsitorul si ce va mai urma de aici incolo...cat despre motoare,imi e mai draga nepra si ij-ul 49...decat dragstarul..dar ca orice batranel ies la strada deseori cu cea mai noua si mai tanara din iubite... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...