Sari la conținut

Kymco People 50 Vs Kymco Agility 50 City


Kogaion
 Share

Postări Recomandate

CE CREDETIi ? (de la www.motorteam.ro am luat io info ca-i si apoape de mine)

 

am ales kymco pt ca am vazut pe net ca e bine apreciat (Chiar si in Italia) pt o chinezarie si e mai ieftin decat firmele consacrate (aprilia, honda, piaggio etc)

______________

agility e 4t

ppl e 2t

(din cate stiu io)

stiu ca 2t trage mai bine, dar 4t e mai putin zgomotos (?)

_____________

agility 2,8 kw

ppl 3,4 kw

(e mai puternic ppl...)

_____________

agility e negru

ppl e albastru

(negru nu-i rau deloc deloc, dar mie-mi place muuuult albaaaastruuuu....)

____________

merita ppl s fata de ppl ? (e mai putin puternic...si mai scump...)

agility are cauciucurile is mai groase/inalte (?) ...o fi mai confortabil ?...astia zik ca ppl s e cel mai cel....

___________

la astea fara carnet trebuie altceva ? sau chiar pot merge asa (cu restrictia) ?

cat consuma fiecare ? stiti cumva ? aveti scuteru asta ? sau prieteni care au ?

 

CE DILEMA !...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

People:-confort(roti mari)

-demaraj(2 timpi)

-intretinere mai usoara

 

Agility:-stabilitate(roti mici)

-demaraj slab

-intretinere mai costisitoare

-consum mic(2.5%)

-pret achizitie mai mic

 

in final tu hotarasti ca doar sunt banii tai.

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Agility city are roti pe 16 si e frumusel, mare si greu.Delimitat nu trce de 55 si e f puturos.People e ok dar cel mai bun dintre astea mi se pare people s.

Poti sa conduci <50cc ,<45/h(teoretic) cu permis pt orice categorie ori cu acel curs de legislatie absolvit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergi pe agility de 50 , e mai usurel , e 4t , are un sunet klumea (fata de 2t) consum mic (fata de multe scootere) , iar la intretinere daca e nou nu prea te intereseasza , ai garantie 2 ani.

Consumul la agility 50cc ar trebui sa fie sub 2,5%, la 2t eu zic ca trece de 3%

Eu am super 8 de 125cc si nu prea trece de 3% consum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul zicea de Agility City, People si People S.Din astea cel mai bun mi se pare People S.Din gama Kymco 50cc ieftin e clar ca alegerea e Agility 50(nu e acelasi lucru cu Agility City(asta e 1600E)).Daca nu e vorba de bani putini cel mai bun e Super 9(merge 80 stock delimitat).Super 8 50 cc e la fel la motor si transmisie cu Agility City dar e un pic mai rapid la demaraj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul zicea de Agility City, People si People S.Din astea cel mai bun mi se pare People S.Din gama Kymco 50cc ieftin e clar ca alegerea e Agility 50(nu e acelasi lucru cu Agility City(asta e 1600E)).Daca nu e vorba de bani putini cel mai bun e Super 9(merge 80 stock delimitat).Super 8 50 cc e la fel la motor si transmisie cu Agility City dar e un pic mai rapid la demaraj.

Daca ar fi sa imi iau 2t nou ... Super 9 mi-as lua :unsure: pt ca e 2t si merge modificat + ca arata super

 

on-topic : People S

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
am ales kymco pt ca am vazut pe net ca e bine apreciat (Chiar si in Italia) pt o chinezarie

nu mai face confuzii, Kymco nu are de-a face cu ce crezi tu. DIN FERICIRE!!

 

mai departe depinde de tine: ai bani, ia B&W 50 sau Super 9, rachete pe langa Agility! Nu ai bani, ia Agility, e nerusinat de fiabil! Te intereseaza si confortul, estetica -bla bla - ia People!

 

si daca cei de la niba iti ofera drive test, NU AI FOST ACOLO INCA????? cati dealeri mai fac asta?

Editat de valicaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...