Sari la conținut

Pls Help ! Yamaha T-max


oakish2007
 Share

Postări Recomandate

Buna ,

 

Doresc sa achizitionez un Yamaha T-Max 500 shi intrebarea mea ar fii daca se justifica sistemul de franare abs sau nu ! Sa-l comand cu Abs sau NU !!

 

In plus asi fii recunoscator cu informatii despre aceasta motocicleta (eventual de la proprietari) si pareri despre ea !!!

 

 

Mersi mult !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

 

Doresc sa achizitionez un Yamaha T-Max 500 shi intrebarea mea ar fii daca se justifica sistemul de franare abs sau nu ! Sa-l comand cu Abs sau NU !!

 

In plus asi fii recunoscator cu informatii despre aceasta motocicleta (eventual de la proprietari) si pareri despre ea !!!

 

 

Mersi mult !!!!

 

nu ma pricep prea mult la scutere... dar ABS - ul este un plus pentru orice motor. De ce nu s-ar justifica? e mai bine cu abs-u decat sa pui frana si sa aluneci ca derapeaza cauciucul. Parerea mea, dar...cum am zis nu ma prea pricep. Sfat : ABS- ul e bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce pot sa`ti spun este ca e un maxiscooter grozav, are viteza, demaraj, un aspect destul de frumos iar cand esti pe el ai o senzatie... :unsure: uite si un link sa vezi ce ii poate ''motorashul'' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ceva antrenament aproape oricine poate frana fara sa blocheze rotile si probabil chiar mai eficient decat cu abs. nu zic ca nu e util la scuteru omului dar mai gandeste-te la un lucru: daca iese un tampit cu jumatate de masina din parcare/de pe o straduta etc, il poti evita printr-un powerslide pe care cu abs nu-l poti face. cu abs, cel mai probabil te vei duce drept spre el fara sa poti schimba directia decat daca lasi de frane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ceva antrenament aproape oricine poate frana fara sa blocheze rotile si probabil chiar mai eficient decat cu abs. nu zic ca nu e util la scuteru omului dar mai gandeste-te la un lucru: daca iese un tampit cu jumatate de masina din parcare/de pe o straduta etc, il poti evita printr-un powerslide pe care cu abs nu-l poti face. cu abs, cel mai probabil te vei duce drept spre el fara sa poti schimba directia decat daca lasi de frane.

ideea la abs e ca poti vira chiar cu frana pusa.. cel putin la masini, pe cand cu frana normala in orice directie ai vira cu rotile franate ea va merge tot drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e diferenta de pret intre cu abs si fara?

Daca intentionezi sa mergi cu el cand ploua sau pe sosea umeda , merita 100%. Daca nu e discutabil.

 

Am avut destule probleme pana acum pe sosea umeda , odata am blocat roata fata , noroc ca aveam viteza mica (am franat de pe la 80) , am oprit dupa semafor dar fara sa pic in nas si odata mi-a iesit o masina in fata (tot pe la 80km/h) daca franam picam in nas , noroc ca am reusit sa ma strecor pe langa ea.

Te poate salva un abs mai ales la 500cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ABS face toti banii avand in vedere ca ti-ar putea salva viata candva. Eu miam luat o Honda sh300 de curand si franele combinate+ABS-ul sunt foarte misto. Aveam un Peugeot Jetforce inainte si franarea nici nu se compara. La viteze de pana la 50 opresti aproape instantaneu. Am salvat carenele de vreo 2 ori cu ajutorul lui deja :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...