Sari la conținut

Probleme Cu Scooter Peugeot V-click


alxemanuel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am un scooter Peugeot v-click si am o problema cu el....nu imi mai trage cu filtru de aer pus la carburator , fara filtru merge si trage super bine, dar cu filtru deabia pleaca de pe loc si face ,,parturi'' deabia merge cu 30km , problema este ca am scos si buretele de la filtru, l-am lasat fara capac sa vad daca merge si tot la fel face, in momentul in care pun furtunul acela de la filtru la carburator nu trage...sa fie carburatorul dus? pls cine stie sa ma ajute si pe mine k imblu fara filtru si imi stric motoru

 

Daca asta e Peugeot eu sunt din comos ,de cand peugeot scoate chinezarii dastea ,in primul rand nu cred ca scot ei tipurile astea de motor bt50qt sau astea cu qmb .......numai dupa nume Peugeot V-clik ,Vclik suna a Ahina ,si mai ales pe design .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e peugeot decat sigla este chinezesc qm50qt-6

 

Da mah ai dreptate este o chestie foarte ciudata cu scuterele asta peugeot v-clik ..si serile astea de motor care nici mama peugeotului nu face asa ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESTE sau NU? pe mine unu nu ma deranjeaza daca e chinezesc, pe mine ma intereseaza sa mearga :D, si atata timp cat imi trage foarte bine, am un demaraj bun si trece de 60km/h sunt multumit , si nu inteleg de ce va luati de toti detinatorii de scootere chinezesti :-?? , inloc sa ajutati omul, incepeti cu ironii si alte chestii :kiss: . app clodius ,mi-am luat releu de semnalizare m-a costat 10 RON :lol: , si am gasit si de ce mi se ard becurile , este stricat releul de incarcare, am si vazut in magazin dar nu stiu cat costa, maine ma duc sa il cumpar :laugh:

 

am facut comanda de releu, sapt viitoare vine, daca merg fara el se poate intampla ceva? mi-a zis cineva ca imi poate distruge bateria :-??

post-20390-1215276083_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci merg doar ziua cu el :D , pana imi vine releul , mersi

 

a venit releul astazi si nu a fost bun , mi-a ars becurile si ala, mi-au zis ca imi da comanda din nou ca ala cica era pentru motor in 2t si al meu e in 4t ....:-??

 

insfarsit am LUMINA :kiss:) . . . mi-a venit astazi releul de incarcare si merge , m-a costat 25 RON :lol: am scapat ieftin , dar in drum spre magazin mi sa rupt cablu spate frana si am mai dat si pe ala 18 RON :laugh: . . . ASFALT USCAT

 

hmm in seara asta dupa o plimbare cu scooterul pana la 23.30 , semnalizez sa intru pe drumu spre casa . . . politia in spatele meu cu girofaru si sirena ma opreste . . . si ma intreaba de VESTA REFLECTORIZANTA . . . o aveam sub sea k numai c plecasem de pe loc 200m, mi-au cerut actele . . . si au zis k data viitoare daca ma mai prind fara vesta ma ard . . . acum intrebarea mea este: ESTE OBLIGATORIE VESTA REFLECTORIZANTA PE SCOOTER? este data legea? ~x(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci merg doar ziua cu el :D , pana imi vine releul , mersi

 

a venit releul astazi si nu a fost bun , mi-a ars becurile si ala, mi-au zis ca imi da comanda din nou ca ala cica era pentru motor in 2t si al meu e in 4t ....:-??

 

insfarsit am LUMINA :() . . . mi-a venit astazi releul de incarcare si merge , m-a costat 25 RON :kali: am scapat ieftin , dar in drum spre magazin mi sa rupt cablu spate frana si am mai dat si pe ala 18 RON :D . . . ASFALT USCAT

 

hmm in seara asta dupa o plimbare cu scooterul pana la 23.30 , semnalizez sa intru pe drumu spre casa . . . politia in spatele meu cu girofaru si sirena ma opreste . . . si ma intreaba de VESTA REFLECTORIZANTA . . . o aveam sub sea k numai c plecasem de pe loc 200m, mi-au cerut actele . . . si au zis k data viitoare daca ma mai prind fara vesta ma ard . . . acum intrebarea mea este: ESTE OBLIGATORIE VESTA REFLECTORIZANTA PE SCOOTER? este data legea? ~x(

Normal ca e obligatorie vesta reflectorizanta la mopede,voi ati citit vreodata legislatia?

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ieri sunt si eu fericitul posesor al unui peugeot v clic si mi se pare destul de bun la banii astia . Pana acum sunt multumit . Dupa ce ii fac rodajul as vrea ii scot limitatoarele dar pana atunci imi puteti spune si mie unde se afla CDI-u ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sub picioarele tale :kiss:

Personal, as scoate limitarea la variator insa nu si pe cea la CDI (cel putin in rodaj). Eu nici acum n-am scos-o mai mult pt "sanatatea" motorului. Prinde 65-70 km/h si deocamdata este de ajuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sub picioarele tale :kiss:

Personal, as scoate limitarea la variator insa nu si pe cea la CDI (cel putin in rodaj). Eu nici acum n-am scos-o mai mult pt "sanatatea" motorului. Prinde 65-70 km/h si deocamdata este de ajuns

 

ok , atunci astept sa ii fac rodajul si apoi o sa scot limitarea la variator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CDI-ul limiteaza turatiile la 8.000 RPM. Ca sa atingi 60-65 km/h este de ajuns, nu-ti este afectat decat demarajul si nici acela foarte tare pt ca nu pleci cu el de pe loc la 10.000 RPM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CDI-ul limiteaza viteza,eu nu luam nici la vale mai mult de 50.Poti sa-i faci si mama tuningului ca tot nu trece de 50.Cel putin asa era la mine si nu cred ca e diferit la V-Click

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca e obligatorie vesta reflectorizanta la mopede,voi ati citit vreodata legislatia?

 

 

nu stiu sigur cum este formulat in lege insa din ce imi amintesc ca nu este speificar exact "vesta reflectorizanta" ci ceva de genul imbracaminte cu elemente reflectorizante. eu de exemplu mi am pus benzi reflectorizante pe ghiozdan si mai imi fac bandane pt brate de culoare fluorescenta(cum sunt vestele) cu benzi reflectorizante ... sper sa nu mi iau amenda dar eu asa imi amintesc ca spune legea... oricum vesta nu port si decat deloc mai bine asa ce mi am facut eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu sigur cum este formulat in lege insa din ce imi amintesc ca nu este speificar exact "vesta reflectorizanta" ci ceva de genul imbracaminte cu elemente reflectorizante. eu de exemplu mi am pus benzi reflectorizante pe ghiozdan si mai imi fac bandane pt brate de culoare fluorescenta(cum sunt vestele) cu benzi reflectorizante ... sper sa nu mi iau amenda dar eu asa imi amintesc ca spune legea... oricum vesta nu port si decat deloc mai bine asa ce mi am facut eu

 

 

mda e o idee buna :P . . . nici eu nu port vesta . . . o am dar nuo port :kiss: :cheers: . . . o sa imi pun si eu niste banda reflectorizanta :lol:) :lol: sa nu se mai ia de mine GARCEA

 

 

eu nu am scos inca limitarea din CDI si nici de la transmisie . . . dar de la transmisie vreau sa o scot saptamana viitoare :box: . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu sigur cum este formulat in lege insa din ce imi amintesc ca nu este speificar exact "vesta reflectorizanta" ci ceva de genul imbracaminte cu elemente reflectorizante. eu de exemplu mi am pus benzi reflectorizante pe ghiozdan si mai imi fac bandane pt brate de culoare fluorescenta(cum sunt vestele) cu benzi reflectorizante ... sper sa nu mi iau amenda dar eu asa imi amintesc ca spune legea... oricum vesta nu port si decat deloc mai bine asa ce mi am facut eu

Da ai dreptate,trebuie sa ai elemente reflectorizante.Imi cer scuze am scris in graba atunci :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady, CDI-ul limiteaza rotatiile nu viteza. La peste 8000 RPM nu mai da scanteie la bujie.

CDI: http://vespamaintenance.com/elec/cdiwork/index.html

 

Vesta la propriu intr-adevar nu este obligatorie. Leaga precizeaza "îmbrăcăminte cu elemente fluorescent ? reflectorizante" (Art. 161. ? alin.1, lit. r) din regulament ), dar nu acesta este subiectul topicului.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady, CDI-ul limiteaza rotatiile nu viteza. La peste 8000 RPM nu mai da scanteie la bujie.

CDI: http://vespamaintenance.com/elec/cdiwork/index.html

 

Vesta la propriu intr-adevar nu este obligatorie. Leaga precizeaza "îmbrăcăminte cu elemente fluorescent ? reflectorizante" (Art. 161. ? alin.1, lit. r) din regulament ), dar nu acesta este subiectul topicului.

Eu am tradus dupa un site chinezesc ca CDI(limitat)primeste informatii despre viteza rotii din spate.Eu nu luam nici la vale peste 50,nu neg ce ai zis tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu,cel de la aparatoarea din spate ii supraplinul

 

supraplinul la ce la benzina ? acum ma-m uitat mai atent si cel care este deasupra cricului miroase a benzina

post-40361-1216372943_thumb.jpg

Editat de andrew2406
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...