Sari la conținut

Max Moto Race 2005


RebelYell
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

DATA: 23 IULIE 2005

LOCATIA: Sos. SATURN - VENUS

ORA: 16.30

 

PROBE:

~ viteza “liniute”

~ motocros

~ freestyle

 

PARADA MOTO

CONCURSURI CU PUBLICUL

SURPRIZE

MUZICA MIXATA LIVE

TURE CU ATV-uri

 

PREMII SUBSTANTIALE IN BANI SI PRODUSE (anvelope, schimburi de ulei, accesorii moto -manusi, echipamente de protectie,etc., kituri complete pt curatat motocicleta, ceasuri de mana, CD playere portabile, etc.)

 

CONCURENTII SUNT ASTEPTATI INTRE ORELE 15.30 - 16.00

 

CONCURENTII TREBUIE SA POARTE OBLIGATORIU CASCA, GEACA SI ECHIPAMENT DE PROTECTIE

 

Informatii inscrieri: (021) 316.25.36 / 0740 121 652 / 0723 366 535

Persoane contact: Mihaela Draghici / Daniel Bucur

 

MAX MOTO RACE ESTE REALIZAT IN COLABORARE CU SEARIDERS, PRO-BIKE SI LEGAL RACING

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut. Am fost prezent de la inceput...

N-am reusit sa raman pana la partea cu enduro pe plaja.

Oricum... am ramas placut surprins ca au venit peste 100 de motoare, si am ramas cu gura cascata cum a fost Hayabusa facuta de un Kawa.

N-am apucat sa pun mana pe unul din cele 3 ATV-uri (dar asta din vina mea probabil). Burn-uri la greu, 2 cerculete perfecte pe asfalt... si motoare turate. Ce sa ne dorim mai mult?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si cand ma gandesc ce am facut plaja langa soseaua aia pentru ca am stiut ca va fi cursa, dar nu scria ora pe afise si am venit de dimineata crezand ca o sa inceapa devreme...si trebuia sa plecam la ora doua... :D Am luat tot ce se putea de pe 4tuning :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a fost? sugestii? reclamatii?

 

vom afisa in scurt timp castigatorii Max Moto Race powered bu Pepsi Max

 

felicitari tuturor participantilor si publicului care a rezistat caldurii pt a vedea un spectacol moto de exceptie

209004[/snapback]

din pacate organizarea a fost mediocra:

- nu s-a respectat ora de incepere anuntata (o ora si jumatate intarziere)

- nu s-a respectat regulamentul de concurs anuntat la inceput (s-au repetat curse cu toate ca se anuntase ca nu se vor primi contestatii si nu se va repeta nici o cursa)

- timpi foarte mari de asteptare intre o cursa si urmatoarea (concurentii nu erau anuntati eficient cand urmau sa ia startul)

- programul s-a lungit atat de mult din cauza timpilor morti incat la un moment dat a devenit plictisitor

- muzica avea volumul atat de mare incat nu se intelegea nimic din ce spunea cel ce prezenta concurentii sau mai bine zis care ar fi trebuit sa-i prezinte si sa spuna cate ceva si despre motocicletele lor dar de fapt nu facea decat sa strige niste numere de concurs sa se prezinte la start, in felul asta nu am stiut cine cu cine concureaza si pe ce motociclete decat doar pe cei cunoscuti

- spectatorii initial nu au avut voie decat pe partea stanga, nu stiu din ce ratiune (probabil pentru siguranta) ca pana la final sa fie peste tot, inclusiv pe pista

- s-a anuntat la inceput ca nu vor fi admisi decat concurentii echipati cu echipament de protectie corespunzator dar am vazut concurenti si in pantaloni scurti sau tricou

- nu au fost wc-uri

- bauturile racoritoare si cele de cumparat si cele oferite promotional erau calde si deloc racoritoare

- din cauza timpilor morti s-a intarziat foarte mult cursa cu atv-uri pe nisip la care nu am mai putut sta, fiind si asa foarte tarziu pentru plecarea pe drumul de intoarcere acasa pe care l-am facut mai mult pe intuneric si nu lipsit de peripetii.

 

Singura parte buna a fost drumul cu motorul pana acolo si inapoi, restul fiind jalnic de plictisitor si enervant dar sa nu se inteleaga ca din cauza concurentilor ci din cauza organizarii. Concurentii au fost la inaltime, mai ales cei de la freestyle.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni, nu mai tin minte dar cred ca de pe pro-bike sau mi-a trimis-o cineva :D

221686[/snapback]

daca vrei poza la rezolutia maxima la care a fost facuta, da-mi o adresa de mail si ti-o trimit.

are 576 KB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...