Sari la conținut

Muntii Baiului Intre Valea Ph Si Valea Doftanei


Postări Recomandate

Bravos domnilor,

 

m-ati facut un pic invidios! :P

Mai ca vreau sa imi parchez langa vitezana si o capra de fo' 250cc sa vin cu voi pe coclauri! ...mai ales ca stiu ca arata mult mai bine 'live' decat in poze sau in relatari!!

 

spor la drum si poate ma alatur si eu cat de curand!!

 

Horatiu

 

 

Poate minim 400 ar fi mai idicat daca se pleaca din Bucale pe mobre

Daca iti iei un 250 tu o sa fii pe bicla in comparatie cu noi, nu-i corect

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut, sunt un pachetel cu dureri de oase si muschi...dar ce frumos a fost!? M-am apucat sa scriu, doar ca sa dau drumu' la topic si sa-i las si pe ceilalti (inca 4) sa-si spuna impresiile din "scurta" noastra calatorie de duminica prin (peste) muntii Baiului. Poate deschidem aici o discutie despre cat si ce se poate face cu motocicletele enduro-touring (chiar street enduro). Pe scurt, am fost 5 baieti (3*30+1*41+1*43 ani) pe cinci BMW-uri (s-a intamplat), 2*F650GS, 1*F650GS2008, 1*F800GS, 1*1200GS, pe traseul BUCURESTI-COMARNIC-SECARIA-DRUM CREASTA-PLECARE SORICA-AZUGA-SACELE-PAS PREDELUT-VALEA DOFTANEI-PALTINU-CAMPINA-PLOIESTI-BUCURESTI. Deocamdata fara comentarii, doar ceva poze...

 

BAIETI, m-am prins (astazi uitandu-ma la TV Discovery), coborarea de la sorica in dn1 era pentru TRIAL, nici macar ENDURO (le stiiti p'alea scobite, fara sa si foarte, foarte...usoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cum se comporta 1200-ele pe coclauri? de exemplu e mai usor de ridicat decat gs800-ele?

 

Eu ma descurc bine cu el. Merge ceas, mai ales pe portiunile in care poti sa-i dai un pic de viteza. Cuplul foarte mare il ajuta pe portiunile de viteza mica. Cardanul este o mare afacere.

Sigur ca e mai usor de ridicat, pentru ca are crash-barurile alea mult iesite inafara, in fata cilindrilor. Dealtfel, dupa ce unul dintre noi cadea si cand niciunul nu putea sa sprijine motorul pe cric, din cauza pantei si a noroiului, lasam eu motorul pe o parte si ma duceam sa ajut - tocmai pentru ca este cel mai usor de ridicat. Pe de alta parte nu are roata de 21 ca F800 si este cu vreo 17kg mai greu, ceea ce se cunoaste.

 

Spor

Editat de ali baba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte misto traseul,nu am mai fost de ceva vreme pe acolo...bag eu ZXR-ul si pe aici :kiss:

Ma intrebam cum sa reactionez: sa te previn ca este mult mai greu, ca nu are legatura cu transalpina si ca nu merita sa incerci, sau sa te incurajez pentru ca sa avem motive de amuzament mai incolo? Oricum, iti apreciez curajul.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot abtine AliBaba, dar Gsurile astea is crima! asa bine arataaaaaaaaaaaaa.... :kiss: sa o stapanesti sanatos! si cand imi iau si eu GS1100 iarna asta te contactez sa le scoatem impreuna intr-o tura! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...