Sari la conținut

Cum Identific Un Kit Pollini Pe Un Nsr?


carlos*
 Share

Postări Recomandate

:P :D :) :( B) :D :P

 

Sa nu exageram.... Poate daca are alta cilindree si alt carburator, atunci poate, dar oricum nici chira atata. La mine (e marit de la 50 la 700 cc plus carburator race marit si am am primit vreo 4-5 CP in plus... daca or fi si aia??!!

 

Deci aste-as povesti...

Motoarele italiene de 125 au intre 27-33 CP din fabrica, dar NSR 125 are intr-adevar doar 15 CP. Poate cu un set de italiana, cu cutie de vit si carburatie, poate ca s-or face minuni din astea... Bafta oricum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine (e marit de la 50 la 700 cc plus carburator race marit si am am primit vreo 4-5 CP in plus... daca or fi si aia??!!

cam putin la cilindreea finala la care ai ajuns....700cc :P :D

 

este o greseala dar nu am putut sa ma abtin...asta seara sunt pus pe shotii si-i corectez pe toti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te uiti sub pantaloni...  :)  :(  B)  :P  :D

 

Pai nu prea ai cum decat daca a schimbat si camasa la piston si atunci ar trebui sa scrie pe ea Pollini. Daca nu... atunci nu prea stiu cum, ca doar n-o sa-i desfaci la om motoru'... Si eu am kit Pollini pe un RS 50, dar cu tot cu camasa...

Pai nu prea ai cum decat daca a schimbat si camasa la piston si atunci ar trebui sa scrie pe ea Pollini.

 

NSR-ul nu are camasa, are cilindrul turnat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu are schimbat si carburatorul (adecvat setului) si evacuare Pollini, mare lucru nu s-a rezolvat in privinta performantelor, in schimb v-a "manca" ceva mai mult. Daca vrei ceva mai puternic la 125 intra si uita-te AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...