Sari la conținut

Bmw F650 Dakar?


URBAN_PER4MANCE
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor.Am cam aceasi dilema ca restul celor care au postat inainte...ce-mi iau?i-mi place mult noul f800gs dar nu am bani de el.Am ramas cu gandul la f650gs-dakar pt ca pare mai potrivit pe off-road decat transalpul si gs-ul simplu.Am vazut ca ,cu ai mei 5000 eur pot lua unul din 2005 insa nu stiu daca cu 1.82m (90kg)voi ajunge la sol din sha,si nici nu am vazut prin brasov v'unul sa ma pot urca.Am nevoie d un sfat visavis d fiabilitatea ei,manevrabilitate,putere,..multumesc .

Editat de URBAN_PER4MANCE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, vei ajunge cu picioarele pe jos, in cazul in care e primul motor asta iti da un plus de siguranta pana te obisnuiesti. Pt asfalt, forestiere e fiabila,e manevrabila e ideala, DAR cand vei da de greu(noroi, pante mai abrupte unde se rupe aderenta vei injura cele 200kile la greu.

Pt inceput daca vrei 75% asfalt si restul forestiere frumushele e IDEAL: injectie,abs,garda la sol, consum, fiabilitate.. e BEST BUY.

 

Dupa 2ani stii ce vrei mai exact 1. doar asfalt

2. doar enduro

3. un bmw mai nou/mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Salutare tuturor.Am cam aceasi dilema ca restul celor care au postat inainte...ce-mi iau?i-mi place mult noul f800gs dar nu am bani de el.Am ramas cu gandul la f650gs-dakar pt ca pare mai potrivit pe off-road decat transalpul si gs-ul simplu.Am vazut ca ,cu ai mei 5000 eur pot lua unul din 2005 insa nu stiu daca cu 1.82m (90kg)voi ajunge la sol din sha,si nici nu am vazut prin brasov v'unul sa ma pot urca.Am nevoie d un sfat visavis d fiabilitatea ei,manevrabilitate,putere,..multumesc .

salut!

daca vrei am unul de vanzare din 2005, recent adus, cauciucuri noi, kit de lant nou, merge brici. pt detalii ma gasesti pe tiberiuss2 yahoo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajungi jos, si daca ai necazuri cu seaua standard (inalta) poti opta spre una normala sau joasa - se gasesc si iti iei ce iti place. intre extreme 7cm

 

am vazut personaj de 1.62 / <50 kile care ajungea cu jumate de talpa jos de pe dakarul meu cu sea medie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...