Sari la conținut

Cine Iese La O Tura In We?


Cata M
 Share

Postări Recomandate

N-am cu cine domne', n-am cu cine. :D

Am ceva trasee pe la Sinaia (romaniacs) si cateva pe la Rasnov.

As prefera o tura de 2 zile cu stat la cort sau pensiune.

Masina si remorca are baiatu'. Doritorii PM sau aici pe topic. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am cu cine domne', n-am cu cine. :blink:

Am ceva trasee pe la Sinaia (romaniacs) si cateva pe la Rasnov.

As prefera o tura de 2 zile cu stat la cort sau pensiune.

Masina si remorca are baiatu'. Doritorii PM sau aici pe topic. :hug:

 

nu mergeti cu el ca-i tzeapa :kiss:

mi-a dat si mie mail ca vrea sa iasa cu cortul cu baieti puternici, chestii de-astea gen brokeback mountain :D :lol:

 

________

 

acu pe bune - e fun cu batranu si strange trasee ca un harciog de vreo cativa ani.

Eu nu mai bag pana la Buzau. Mai vedem in iulie.

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai la olanesti..poti pune cortul unde a fost speciala iar de iesit noi oricum iesim pe acolo..asta daca e vreme cat de cat uscata ca ne-am saturat de ploaie pana peste cap..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti am zis ca te pot cuafa duminica, daca te tenteaza.promit sa te fragezesc inainte.

 

teoretic si eu ar trebui sa ies putin in weekend. am facut revizie la motor pentru buzau si ar trebui sa trag putin de el sa vedem daca mai trebuie ceva pus la punct. Dar inca nu pot sa zic nimic. Si-asa e cam tensiune pe-acasa cu plecarea de o saptamana la BZ :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti am zis ca te pot cuafa duminica, daca te tenteaza.promit sa te fragezesc inainte.

sunt nesatul si vreau sa bag si sambata, sa fiu incalzit pt. ce ma asteapta duminica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) duminica ma duc in ciucas, traseul : sacele- vaida-bratocea-ciucas-muntele rosu-cheia(alimentam)-muntele setul-marcusan-paltin-piatra mare-sacele. :( tel:0723417150
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai la olanesti..poti pune cortul unde a fost speciala iar de iesit noi oricum iesim pe acolo..asta daca e vreme cat de cat uscata ca ne-am saturat de ploaie pana peste cap..

Multam de oferta. Sa-si faca si Lucian motoreta si venim negresit p-acolo :cheers:

 

:) duminica ma duc in ciucas, traseul : sacele- vaida-bratocea-ciucas-muntele rosu-cheia(alimentam)-muntele setul-marcusan-paltin-piatra mare-sacele. :( tel:0723417150

 

Pana la urma o sa bag cu niste prieteni un romaniacs la Sinaia sambata, iar duminica in mod sigur ajung pe la Bran.

Traseul enumerat de tine cam in ce categorie se incadreaza? forestier, drum exploatare, poteca, soft-hard....?zona aia nu o cunosc mai deloc.

Eu am 2T, deci prea multi km nu pot sa bag. Doar putini si rai :rock: .

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma o sa bag cu niste prieteni un romaniacs la Sinaia sambata, iar duminica in mod sigur ajung pe la Bran.

Traseul enumerat de tine cam in ce categorie se incadreaza? forestier, drum exploatare, poteca, soft-hard....?zona aia nu o cunosc mai deloc.

Eu am 2T, deci prea multi km nu pot sa bag. Doar putini si rai :cheers: .

:( traseul sacele-cheia prin ciucas e exclus incepatorilor. forestier-drum exploatare15%, poteca marcata(turistica)30%, padure 20%, ciucasul e mai mult stancos cu putin trial. Ca dificultate, e mai greu ca traseul romaniacs, din sinaia. Traseul in km. nu trecem de60-70km, deci nu cred ca ar fi o problema, pentru 2t. Un gps e bine venit, eu am un garmin 520 rino. La bran ce trasee aveti? poate dau o fuga, daca nu vine nimeni la sacele. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma o sa bag cu niste prieteni un romaniacs la Sinaia sambata, iar duminica in mod sigur ajung pe la Bran.

Traseul enumerat de tine cam in ce categorie se incadreaza? forestier, drum exploatare, poteca, soft-hard....?zona aia nu o cunosc mai deloc.

Eu am 2T, deci prea multi km nu pot sa bag. Doar putini si rai :P .

 

:( traseul sacele-cheia prin ciucas e exclus incepatorilor. forestier-drum exploatare15%, poteca marcata(turistica)30%, padure 20%, ciucasul e mai mult stancos cu putin trial. Ca dificultate, e mai greu ca traseul romaniacs, din sinaia. Traseul in km. nu trecem de60-70km, deci nu cred ca ar fi o problema, pentru 2t. Un gps e bine venit, eu am un garmin 520 rino. La bran ce trasee aveti? poate dau o fuga, daca nu vine nimeni la sacele. :)

 

Suna tare interesant ce spui :cheers: o sa iesim doar sambata la Sinaia. La Bran a picat plimbarea de duminica. Nu stiu trasee p-acolo. Eram invitat de un prieten.

Later edit: am vorbit la telefon. Catalin sunt. Te mai sun sambata seara. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot e vorba de trasee..ptr cine e familiarizat cu traseul olanesti-cinget-strategic-fratosteanu-curmatura vidrutei-obarsia lotrului..

 

in punctul de coboare din creasta spre ciunget cu valea paraului repedea drumul s-a distrus in totalitate..sunt prapastii adanci pana la 30 de metri,cascade,bolovani enormi..etc..noi(2 pers exc 525,530)am facut totusi traseul (6 ore pe 4 km)..ptr cine vrea aventura vietii lui poate sa acceseze traseul in echipe de minim 3 persoane cu echipament de escalada ptr trolierea si ridicarea motoarelor din albia raului pe portiunile de drum nedistruse..de fapt este un fel de trial..

 

traseul se poate face lejer pe ruta olanesti-coborare in satul saliste (marcaje facute de noi)continuare pe asfalt pana la ciunget si de acolo continua traseul..

 

oricum il recomand bolnavilor de adrenalina ..definitiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ies si eu duminca pe undeva daca mai vine careva din bucuresti am un loc in duba

sambata am fost la maneci si am dat intr-o piatra si am spart capacul de la magnetou :) ...al dracu ghinion!!!!!!!!!

dar am reparat stricaciunea si in weekend ma bate gandul saies pe undeva

eu sunt din bucuresti,dar as merge pe motor...nu mai departe de cheia,sinaia,ceva de genul...ce zici?

id mess--martinez_lt

 

sambata am fost la maneci si am dat intr-o piatra si am spart capacul de la magnetou :P ...al dracu ghinion!!!!!!!!!

dar am reparat stricaciunea si in weekend ma bate gandul saies pe undeva

eu sunt din bucuresti,dar as merge pe motor...nu mai departe de cheia,sinaia,ceva de genul...ce zici?

id mess--martinez_lt

soarecule...ne stim! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...