Sari la conținut

Touratech


Postări Recomandate

Buna ziua

Stie cineva daca exista vreun importator/dealer pentru Touratech?

Sau a cumparat cineva direct de la ei si-mi poate spune si mie procedura?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma faci sa rad ! :bounce: Nu exista importatori in RO nici pentru lucruri MULT mai vandute. Sau exista asa-zisi importatori, care nu au NIMIC pe stoc. Te duci la ei cu banul in buzunar si iti spun ca iti aduc produsul intr-o luna. Care luna se fac 2, 3, etc. Si isi zic importatori :crack:

 

Mai bine zi ce cauti, am studiat si eu (si altii) problema si poate putem sa-ti dam un sfat ce sa faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru KTM poti cumpara genti de la oricare dealer din tara. Daca ai alt tip de motor e mai greu de rezolvat suportii pentru cutii.

Touratech functioneaza destul de rigid mai ales cu clientii care nu sunt din Germania.

 

Salut zsolt

post-3172-1121105171_thumb.jpg

post-3172-1121105274_thumb.jpg

post-3172-1121105342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma faci sa rad ! :bounce:  Nu exista importatori in RO nici pentru lucruri MULT mai vandute. Sau exista asa-zisi importatori, care nu au NIMIC pe stoc. Te duci la ei cu banul in buzunar si iti spun ca iti aduc produsul intr-o luna. Care luna se fac 2, 3, etc. Si isi zic importatori  :crack:

 

Mai bine zi ce cauti, am studiat si eu (si altii) problema si poate putem sa-ti dam un sfat ce sa faci...

200672[/snapback]

 

Rideam si eu cind am pus intrebarea...da' am zis cine stie.

Ma intereseaza multe maruntisuri de prin catalogul lor.

Momentan sint in cautare de protectii eficiente pentru motorul meu ca cele originale sint de oras, ca sa zic asa, nu-s potrivite pentru coclaurile pe unde umblu si pe unde mai iau si cite o trinta.

Probabil ca solutia ar fi cei ce lucreaza pe afara,mai ales ca prin zona mea(BT) sint multi "italieni",cu unul dintr ei am si vorbit si mi-a promis ca ma ajuta dar mi le aduce la sarbatori...

Multumesc oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul, genti de aluminiu... sugestii ? :bounce:

200692[/snapback]

 

 

Pentru cutii de al am ales o alta varianta: Hepco&Becker.Putin mai ieftine ca cele de la Touratech si mai aratoase,mai ales varianta "Exclusiv" ce are si niste ramforsari,sa le zic asa ,pentru o mai mare rezistenta.

Simbata le-am trimis un mail si m-au indrumat catre reprezentantul lor din Ro , Motomarket iar azi pe la prinz am avut placuta surpriza sa fiu sunat de dl. Tiberiu Troia de la firma respectiva care a fost foarte amabil.Acuma o sa vad si mai departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Touratech livreaza si in Romania. Te duci pe net, comanzi, platesti cu card-ul, apoi peste doua saptamani te duci la posta in Ghencea si iti iei pachetul.

 

Nu am incercat personal cu Touratech dar am cumparat alte lucruri de pe net si a functionat perfect. Iar niste carti de la Amazon, chiar mi le-a adus posta acasa.

 

D.p.d.v. card, functioneaza orice card cu utilizare internationala si validat pentru net. Pe unele site-uri, merge chiar si banalul card de salarii. Trebuie doar sa nu-ti dai nr. de card pe site-uri dubioase si sa ai grija sa nu ai "troieni" prin calculator. Ca masura suplimentara de precautie, eu folosesc pe net NUMAI un card pe care tin foarte putini bani.

 

Tibi Troia este un baiat foarte bun, dar din pacate nu are mai nimic pe stoc. Si nu e vina lui, ci a pietei (nedezvoltate) in care lucreaza. Nu poti sa tii stoc (de exemplu de Touratech) de 10.000 de euroi si sa-l vinzi in decurs de 2 ani. Mai bine tii banii la banca. Daca comanzi ceva ce nu e pe stoc, de obicei astepti (o gramada) pana strange destule comenzi incat sa merite sa faca un import.

 

Din cate am vazut eu pana acum, singurul care are un stoc rezonabil in RO este Zsolt, importatorul KTM.

 

Dar apropos! nu ne-ai spus ce motor ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. Ca sa nu-mi iau suturi in kur... :bounce: : Sorry, in materie de tzoale, casti, cizme, si baietii de la Motor 1 si cei de la Mario Plazza mai au ceva stoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Touratech livreaza si in Romania. Te duci pe net, comanzi, platesti cu card-ul, apoi peste doua saptamani te duci la posta in Ghencea si iti iei pachetul.

 

 

Multumesc pentru ideea cu cardul.Am mai facut o singura tranzactie de acest fel cind am luat un manual de service pentru fosta mea motocicleta.

O sa incerc si la Touratech, probabil cu ceva de o valoare mica pt. inceput.

 

Problema cu stocurile o cunosc, e valabila in orice domeniu si pe undeva e de inteles.Am vorbit cu Tiberiu Troia si despre asta si despre strinsul comenzilor si tinind cont ca in urmatoarea luna si jumatate nu prea pot lipsi de acasa mai mult de o zi max doua(o sa devin tatic!:-) nu-i graba chiar mare.Asa ca merg pe mina lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urmatoarea luna si jumatate nu prea pot lipsi de acasa mai mult de o zi max doua(o sa devin tatic!:-)

201414[/snapback]

 

Bravos, Felicitari!!! :bounce:

 

Am trecut si eu prin asta anul trecut, si o sa trec din nou la anu'. E foarte misto! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Scuze pentru resuscitarea acestui topic batran, dar dupa un an, cu speranta ca s-a schimbat ceva, ma macina aceiasi intrebare din titlul topicului. Exita vreo modalitate de a cumpara ceva de la Touratech in Romania? Aduce cineva? Binenteles, ma intereseaza daca exista o alta varianta inafara de plata cu cardul pe net, asta am inteles ca se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cumparat anul asta de la touratech Austria -www.dirtbike.at

Am platit cu cardul si s-au miscat f bine. Mi-a venit la posta pe Banu Manta. Aveti grija sa ii puneti sa va trimita un certificat de origine UE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...