Sari la conținut

Project ETZ


pepsi
 Share

Postări Recomandate

Sapt. trecuta mi-am luat si io insfarsit un motor, ETZ 250, am deschis topic, ca sa discutam despre ce si cum se poate face la un etz pt ai marii performantele, pt ai creste fiabilitatea si chestii dinasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta puteai sa intrebi la service ....

Dar daca tot ai deschis topic aici poti sa pui niste poze cu motorul tau si sa ne povestesti cum e ,cati km are ,cat ai dat pe el ?

Ca sectiunea asta se intituleaza Motocicleta mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu stiu exact ce vrei sa faci sa repari ambreajul sau sa o modifici. De modificat nu prea are rost pentru ca mai rau o sa o faci, depinde cat de bine te pricepi la partea mecanica iar cu ambreajul eu zic ca o sa ai de furca cu el pentru ca mai stiu persoane care au avut probleme si au bagat bani multi in ambreaj (depinde si ce probleme). Piese se gasesc acum eu stiu in tg mures doi tipi care se ocupa in special de etz-uri cauta pe forum ca sunt datele lor pe undeva nu mai stiu sigur pe unde.

Daca esti nou pe forum apuca-te si citeste cat mai mult (vezi Service) ca o sa-ti prinda bine eu asa am facut.

Eu zic sa iti pui la punct motoru si sal lasi in mare parte asa cum e ca sunt motociclete foarte bune. Succes

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa modific mbreiaju, din cae am aflat conu de ambreiaj ii stricat... ii mare lucru de schimbat????

deocamdata nu vreau sa modific nimik la motor, poate mai incolo as dori un motor de 251 si ce se mai poate face la el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...