Sari la conținut

Ocolul Marii Negre


Postări Recomandate

vreau mai spre toamna sa plec intr-un ocol al marii negre. romania - ucraina - rusia - georgia - turcia - bulgaria - romania. e cineva care a facut asa ceva? sunt cateva zone din rusia si georgia unde nu prea vede gipiesu sosele... nu am enduro, asa ca e nevoie de sosele de ciopar... orice sfat e de apreciat, multumesc...

(cei de la ambasada georgiei mi-au spus ca strazile sunt ok si sa nu-mi fac griji, insa prefer o parere de motorist umblat pe acolo)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau mai spre toamna sa plec intr-un ocol al marii negre. romania - ucraina - rusia - georgia - turcia - bulgaria - romania. e cineva care a facut asa ceva? sunt cateva zone din rusia si georgia unde nu prea vede gipiesu sosele... nu am enduro, asa ca e nevoie de sosele de ciopar... orice sfat e de apreciat, multumesc...

(cei de la ambasada georgiei mi-au spus ca strazile sunt ok si sa nu-mi fac griji, insa prefer o parere de motorist umblat pe acolo)...

Turul Marii Negre l-au facut anul trecut doi prieteni Tafu si Bogdan, mai mult detalii gasesti aici: http://www.blackseatour2007.ro/

 

Tafu are acelasi user pe forum ca si numele, incearca sa-l contactezi pe PM, dar fa-o repede ca in 2 saptamani iar o ia din loc spre Samarkand (Uzbekistan)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

news, ceva??

nu stiu daca voi putea participa (daca ma refac pina atunci.. :P ..), dar, daca da, merg cu mare placere..deci, astept mai multe informatii (traseu, necesar vize, suma aproximativa), plus perioada..

 

 

:) multam fain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan e EVOL pe motociclism, il gasesti pe Brasov. si el iti poate da destule detalii. Tafu este insa cel care a organizat intreaga plimbare de anul trecut. pot doar sa iti spun ca a fost suuuuuper si ca o sa iti doresti sa tot mergi prin locuri de genul dupa o tura din asta. Eu am fost ca pasagera si as mai pleca oricand daca as avea timpul si banii. Cu choper este insa mai dificil. nu sunt drumuri bune pe peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
vreau mai spre toamna sa plec intr-un ocol al marii negre. romania - ucraina - rusia - georgia - turcia - bulgaria - romania. e cineva care a facut asa ceva? sunt cateva zone din rusia si georgia unde nu prea vede gipiesu sosele... nu am enduro, asa ca e nevoie de sosele de ciopar... orice sfat e de apreciat, multumesc...

(cei de la ambasada georgiei mi-au spus ca strazile sunt ok si sa nu-mi fac griji, insa prefer o parere de motorist umblat pe acolo)...

Cam cat timp aproximezi ca o sa-ti ia calatoria asta? M-as baga si eu, cu toate ca la ce motor am ...unele parti moi vor avea de suferit. Trupa lui Tafu au facut o luna. Daca nu se poate mai scurt e nasol...

 

Nimic, nici un semn..? Asta a fost tot turul marii negre? Sau am inteles eu gresit ..era vorba de o tura pan' la mare? Sau te pomenesti ca se organizeaza totul in mare taina....

Hai ca suntem interesati !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...