Sari la conținut

probleme carbuator


csman
 Share

Postări Recomandate

sal lume , am postat la voi pe forum poate ma puteti ajuta si pe mine ... am o motoreta carpati de 68 cmc si am niste mici/mari probleme nu pot sa imi dau seama ptr ca deasta am postat la incepatori ... carburatorul face niste fite cred ca plutitorul nu e reglat bine si supapa pe care intra benzina scapa merge in ambele sensuri intra si iese(mai greu) ... nu imi pot da seama ce are si nu ma pot duce la un mecanic motoreta este intrun sat din vrancea ... numere nu mai am ... au fost taiate cu flexu banuiesc ... am atasat si o poza a carburatorului ca poate stiti un inlocuitor ... nu neaparat exact la fel dar macar sa se potriveasca si sa mearga ...

 

post-6196-1121639913_thumb.jpg

Editat de csman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai spus exact ce probleme face, cum se manifesta ele in mersul motorului.

Am avut Carpati vreo 2 - 3 ani inca de cand aveam vreo 14 ani, l-am demontat piesa cu piesa.

Alt carburator poti lua de la Carpati-ul de 50 cmc sau de la motoretele Simson care ii seamana leit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai spus exact ce probleme face, cum se manifesta ele in mersul motorului.

Am avut Carpati vreo 2 - 3 ani inca de cand aveam vreo 14 ani, l-am demontat piesa cu piesa.

Alt carburator poti lua de la Carpati-ul de 50 cmc sau de la motoretele Simson care ii seamana leit!

205824[/snapback]

 

 

pur si simplu se inneaca ... dar am gasit in talcioc carburator nou nout care aproape se potriveste , dar nu l-am pus inca ... ala de la care l-am luat mia zis ca e de la carpati varianta ruseasca ... la filtru de aer nu se potriveste ... dar cred ca improvizez ceva

Editat de csman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule tu ti-ai demontat motocicleta piesa cu piesa de la 14 ani, spune-ne la ce varsta ai monatat-o la loc? :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...