Sari la conținut

Accident Usor Scuter Dn 13 Brasov


mihaiborodi
 Share

Postări Recomandate

Aseara pe la orele 18, plec de la birou, vreme frumoasa, idioti multi! La 50 m in spatele meu un scuterist (tipic: gel, slapi etc..ca deh, e cald) a iesit de pe drumul de Stupini in dn13. S-a tinut cu 50-60 in spatele meu, a trecut de masina garzii care era parcata LA Nuc(baietii probabil erau la un mic si o apa minerala) dupa care, a inceput sa incline scuterul si sa mearga in zig-zag, (ma jur!), cam 1km. Am calcat-o sa nu se intample neprevazutul, si l-am vazut pe bou cazand pe partea dreapta inaintea bifurcatiei de la benzinaria mol. Nimik de speriat, julit la cot si genunchi. Poate ca doar el era speriat. Oricum si pe partea stanga era julit scuterul, fiind probabil predestinat cazaturilor. BTW, neinmatriculat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara pe la orele 18, plec de la birou, vreme frumoasa, idioti multi! La 50 m in spatele meu un scuterist (tipic: gel, slapi etc..ca deh, e cald) a iesit de pe drumul de Stupini in dn13. S-a tinut cu 50-60 in spatele meu, a trecut de masina garzii care era parcata LA Nuc(baietii probabil erau la un mic si o apa minerala) dupa care, a inceput sa incline scuterul si sa mearga in zig-zag, (ma jur!), cam 1km. Am calcat-o sa nu se intample neprevazutul, si l-am vazut pe bou cazand pe partea dreapta inaintea bifurcatiei de la benzinaria mol. Nimik de speriat, julit la cot si genunchi. Poate ca doar el era speriat. Oricum si pe partea stanga era julit scuterul, fiind probabil predestinat cazaturilor. BTW, neinmatriculat!

 

Ar fi parut interesant topicul daca ai fi adaugat ca ai o oprit sa ii dai primul ajutor sau sa te interesezi de starea lui, sau ca ai oprit si ai chemat politia si salvarea semnaland un incident cu un scuter si "pilot" aflati in ilegalitate...

Dar asa ? O relatare fara intriga, fara sfarsit ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi parut interesant topicul daca ai fi adaugat ca ai o oprit sa ii dai primul ajutor sau sa te interesezi de starea lui, sau ca ai oprit si ai chemat politia si salvarea semnaland un incident cu un scuter si "pilot" aflati in ilegalitate...

Dar asa ? O relatare fara intriga, fara sfarsit ... :)

De oprit am oprit ca altfel nu vedeam genunchiul, cotul si partea stanga zgariata a scuterului. Intriga ar fi fost in momentul in care ii mai dadeam si 2 picioare in coor si dupa aia o dadeam in garzi. Apoi avea si nevoie de prim ajutor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe astia care umbla fara casca ...pe moto /scutere ...parca eu i-as tranti intentionat

de asemenea doresc tuturor "rajnitarilor" care citesc topicul asta si umbla de capul lor(fara numere si fara casca) pe drujba sa isi gaseasca cel mai nefericit sfarsit (nu sa moara , dar acolo 54365465 zile de ingrijiri medicale)

 

aseara la obor ,eram cu un amic facea o pana si cum ma uitam eu spre capatul strazii unde era nisip vad dintr-o data 2 jelati sfarrrrrrr.... pe nisip in curba au cazut . m-a apucat un ras ...de nu ma mai puteam opri. si aveau viteza si cat pe aci sa intre amandoi sub o masina parcata .acu cules sfuterul si schiopatand amandoi au incalecat din nou pe sfuter .. frumos . vreau sa mai vad d-astea. astia isi merita soarta

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...