Sari la conținut

Purtati Echipament..


crazy_mouse_87
 Share

Postări Recomandate

astazi am facut botezul...

am cazut la spital la pantelimon...

sters de o masina...facut buff

cauza nu prea mai conteaza...important este sa cascati bine ochii ca lumea din conserve nu aude..nu vede..s.a.m.d

genunchere polizat dreptul...noroc ca s-a rugat cineva acasa...'iale mah ca sunt bune'...parca a presimtit ceva..

in fine ma doare incheietura la mana stanga ...sper sa nu fie nasol..pt ca in wekend vreau s plec la munte...

protectia cot....CASCA....

toate si-au facut treaba... fara,cred ca postam peste cateva sapt cand scoteam mana din gips

motoru nu are cine stie ce...hand-guard polizat...scarita polizata si stramba..

pretentii nu am avut...nu avea rost...doar timp pierdut la politie..

remarc ca lumea a fost foarte saritoare...un instructor de scoala auto a venit la mine..

a oprit si o masina de politie siguranta si incredere...f f d treaba..l-au oprit pe individ..sa-l ciufuleasca nitel

oricum...vb aia o sperietura face cat 1000 d sfaturi

de aici incolo o sa port genunchere si cand ma bag in pat la somn :(

bafta si aveti grija de voi

 

 

Daca ai sti cata dreptate ai...am vazut zilele astea..zeci de motoristi..doar cu casca..pe sportive..sau chiar mai rau..fara echipament..unii chiar conformi cu descrierea lui old_school de la articolul ptr incepatori..pantaloni scurti..slapi..tricou cu maneca scurta..si rulau ca lumea..trageau de motoare cand plecau de la stop...si ne miram de ce sunt atatea accidente..si din pacate mor si oameni nevinovati..

Editat de the-doctor_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu dacă nu aveam geaca de piele acum aveam mai mult decât un os rupt! Să nu mai zic de cască... am cam dat cu capul de asfalt la cadere!

Nu înseamnă că dacă porți echipament înseamnă echivalentul a 10 airbaguri la mașină, dar totuși, îți oferă un plus de speranță în caz de "Doamne ferește!".

Foarte mare dreptate iti dau,mai ales ca si eu am patit asa...si doar la 70km/h :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :D specifica, frate si tu, caramida era pe jos... pentru douazeci de scunde m-am gandit ca ti-a aruncat cineva cu o caramida-n fata. WTF, stiam eu ca-s urati motociclistii da' nu-n halu` asta :kali: bine ca n-ai patit nimic grav.

echipamentul e sfant

Scuze de confuzie. :hug:

Am garajul pe o strada neasfaltata, plina de gropi care dupa ploaie sunt adevarate piscine.

Ma uitam mult in fata si inceracm sa-mi calculez varianta trotuar, nu-mai ca era un matiz parcat auirea.

Si cand ma uit in fata, una bucata caramida la vreo cateva palme distanta.

Am considerat yo ca n-am viteza si am franat cu fata din ce in ce mai tare.

Numai ca de... la un moment dat s-a dus.Si m-am aruncat si yo.

N-am patit nimic, slava Domnului.Nici dupa 2 ore nu ma durea nimic.

 

Eu cred ca te shifonezi nasol si cu echipament la viteze de peste 60km/h, poate si mai putzin.

Insa fara echipament, nu cred ca te mai ridici de jos.

Faza nasoala e ca eram si marcat de accidentul de pe Luica de Vineri seara.Am ajuns la cateva minute dupa.

Si ma tot gandeam la cum pot unii sa circule fara minimum de protectie, [cel in cauza n-avea nici casca]. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand mi-am luat-o, am cazut pe dreapta, cu mobra pe mine (nu i-am dat drumul, tipic incepator, un' se duce ea ma duc si io! :( ) si m-a tarat 5 metri sub ea. Cand m-am oprit, nu puteam sa ies de sub ea ca imi blocase piciorul de la genunchi in jos sub dansa.

 

Echipat full, n-am avut nici o problema, cu un motor de 200 kile (aproximativ, pentru carcotasi) pe crac.

 

Nu am iesit, si nu voi iesi in viata mea fara tot echipamentul pe mine, si merg si acum, in toiul zilei, cu geaca de piele, cizme, genunchere, manusi, casca, de ma opreste lumea la semafor si ma intreaba, plini de mila, daca mi-e cald. Eu dau din umeri, zic "Foarte", si merg mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...