Sari la conținut

zarnesti


ghost
 Share

Postări Recomandate

ieri, adica sambata am organizat o plimbare cu 'unchiul' din brasov o plimbare pana la zarnesti in speranta de a vedea etapa de motocros.......vremea superba, m-am intalnit cu unchiul la ghimbav=brasov dupa care am luat-o spre zarnesti......drumul bun, am mers lejer undeva pe la 90-100km/h........etz-ul unchiului merge ca uns..........am ajuns in zarnesti pe la ora 16 dar din pacate nu am gasit pe nimeni pe traseul de antrenament.......probabil am ajuns prea tarziu sau......... am mers in centru orasului unde ne-am intalnit cu iscariotu' alias judas iscariot, care era intr-o mica vacanta/...........am stat la bere(noi fara alcohol) ......si am plecat cu unchiul cu motoarele si doamnele cu masina spre paraul rece..........am ajuns sus......super peisaj, super traseu, super mancare pt burta mea si a unchiului :ok: ...............spre seara ne-am intors spre bv.......in concluzie e foarte frumos sa te intalnesti cu amici de pe forum si sa mergi in plimbare si nu numai :birthday: :kick:

post-3141-1122185833_thumb.jpg

post-3141-1122185883_thumb.jpg

post-3141-1122185920_thumb.jpg

post-3141-1122185947_thumb.jpg

post-3141-1122185978_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ninja si ETZ, misto combinatie de drum. Tot respectul  :kick:

208560[/snapback]

 

 

:kick: :P .......doar am iesit la plimbare nu la intrecere..........atata timp cat ne uneste aceasi pasiune as merge si cu dmw cu scuterul :blink: .......

 

ps. am vazut si vreo 2 tipi cu supersportive ce mergeau fara casti :birthday: ..............apropo de asta.....a aparut un tip la mine in oras, cu un super harley nou si care se da toata ziua fara casca :ok: .......nu stiu ce o fi in capetele lor :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu stii ce e in capetele lor? O lipsa acuta de neuroni.

In rest, e bine ca se inmultesc temporar motociclistii, nu?

Si apropos, e tare greu sa mergi in paralel cu DMW, proprie experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: Ajuns si eu acasa in sfarsit..

 

Vorba lui Ghostu' ..ce bine e sa te intalnesti cu amici de pe forum. :kick: Si intotdeauna sunt binevenite si fetele noi. Incantat de cunostinta Unchiule!!! :birthday:

 

Bravo celor care au ajuns, cei care au refuzat asta e...poate data viitoare ne intalnim la o bere.

 

PS Sorineeeeee!!!! Ai facut enduro cu Ninjalaul mei?? :kick:

post-3313-1122226522_thumb.jpg

post-3313-1122226537_thumb.jpg

post-3313-1122226553_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps. am vazut si vreo 2 tipi cu supersportive ce mergeau fara casti :birthday: ..............apropo de asta.....a aparut un tip la mine in oras, cu un super harley nou si care se da toata ziua fara casca :ok: .......nu stiu ce o fi in capetele lor :kick:

208678[/snapback]

 

Probabil ca o sa vedem in curand...la propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghost, eu am copilarit pe acele plaiuri, zona este superba. ma bucur ca ti-a placut asa mult si recomand tuturor, cu motoare sau fara, sa mearga acolo, pt ca e realmente de vis. Mai exista si alte locuri frumoase in tara asta decat mersul la bran. cand eram eu mica, era o cabana tare simpatica la poalele muntelui, plaiul foii se numeste, unde poti sa bei o citirica si sa admiri un peisaj din povesti.

 

good job !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase meleaguri, absolut superbe...

din pacate cabana aia simpatica nu a fost niciodata o cabana montana, ci o carciuma de doi lei condusa de un taran.

o cabana te primea noaptea daca era frig, ti se facea un ceai, te lasau sa pui capul undeva unde nu ninge...cateva mici detalii..care fac diferenta dintre cabana si local de mana a doua.

 

oricum, zona asta merita vizitata si batuta cu piciorul la maxim.

 

f interesant e sa vii in Plaiul Foii prin Cabana Garofita Pietrii Craiului, cu trecere pe labga Spirla....aviz enduristilor..cu harti si un cunoscator poate fi un traseu super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva programul exact al etapei de motocros de la Zarnesti-Gura Raului? este intr-adevar in w/e 30-31 iulie? la ce ora incep cursele? cit coasta biletul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu exact programul dar stiu ca sambata au loc cronometratele si

duminica cursa,oricum daca esti pe la vreo 10-11 prinzi toate mansele

de platit nu cred ca se plateste.

sper sa vin si eu duminica,

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase meleaguri, absolut superbe...

oricum, zona asta merita vizitata si batuta cu piciorul la maxim.

f interesant e sa vii in Plaiul Foii prin Cabana Garofita Pietrii Craiului, cu trecere pe labga Spirla....

Corect, zona e de vis :crack: Am fost acum fo 4 ani pe acolo, a fost super :crack: Cu un enduro trebuie sa fie beton!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...