Sari la conținut

Gsr6oo


BogdanSHA
 Share

Postări Recomandate

Salutari!

 

Mi-am dorit modelul cu abs si am cautat si sunat toti dealerii suzuki de care am dat pe net. Am fost pe Stefan cel Mare B&S Motors, unde Mihnea mi-a spus ca are un gsr negru (asa cum mi-am dorit) cu abs pe stoc, insa este o persoana care s-a aratat interesata de ea, dar nu prea crede ca o sa-i iasa actele de leasing prea curand. Mi-a spus insa ca, cine vine primul cu un avans de 1o% o va avea rezervata. Mi-a facut pretul de 7122 euro, iar a doua zi facusem rost de bani. Il sun din banca la 1o minute departare de el sa-l intreb daca a rezervat-o cineva, ca sa nu mai schimb euro degeaba. Mi-a spus ca nu si in 1o min era la el cu banii in dinti. Ne asezam la birou, citeste mail-urile si-mi spune asa, cu o fata de... scuze Mihnea... vitelus ca i s-a aprobat leasingul tipului celalalt si nu mai poate sa mi-o dea. Am ramas masca, normal. L-am intrebat de alternative - fie luam modelul cu albastru (singurul cu abs) pe care nu-l suport, fie asteptam pana in toamna. Limpede ce-am facut. A doua zi dadeam avansul pt o negresa fara abs, evident la alt dealer.

Pe 3o iunie au intrat banii in contul dealerului ELF (Popesti Leordeni) pentru un gsr 6oo negru fara abs (cel cu abs din showroom era si inca este rezervat :burnout: ) Pretul a fost nemaipomenit, pentru ca am renuntat la oferta lor ce consta in echipamente si accesorii in val de ~3oo euro. (pretul vi-l dau pe privat pt cei interesati - asta sa nu-i supar pe baieti, zic si eu)

Oamenii sunt super ok insa s-au lansat in primavara si inca nu au pe cineva sa pistoneze eventualii clienti cu telefoane in functie de ce au pe stoc sau ce urmeaza sa primeasca.

Moto este super ok, merge brici, cum zicea cineva de-aici - nu se compara veci cu ceva la mana a 2a. Este a 3a mea moto si prima noua si niciodata nu mi-as mai lua SH.

Cum era aia - sa stai 2 sapt sa-ti iasa actele de la banca - obositor, sa nu gasesti modelul cu abs - dezamagitor, sa vezi bordul cu 0 km - priceless...

 

Sper sa-mi fac timp sa apar la intrunirile bercenarilor sau macar ale gisserilor.

 

p.s. Am trecut de 25o km. Daca are cineva sfaturi sau altceva, sunt deschis. Si am vb cu tine Tytus pe privat pt manualul ala, te-am si sunat o data. O sa mai insist.

Bafta multa si va salut pe strazi!

post-3380-1215540692_thumb.jpg

post-3380-1215540940_thumb.jpg

post-3380-1215540970_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Mi-am dorit modelul cu abs si am cautat si sunat toti dealerii suzuki de care am dat pe net. Am fost pe Stefan cel Mare B&S Motors, unde Mihnea mi-a spus ca are un gsr negru (asa cum mi-am dorit) cu abs pe stoc, insa este o persoana care s-a aratat interesata de ea, dar nu prea crede ca o sa-i iasa actele de leasing prea curand. Mi-a spus insa ca, cine vine primul cu un avans de 1o% o va avea rezervata. Mi-a facut pretul de 7122 euro, iar a doua zi facusem rost de bani. Il sun din banca la 1o minute departare de el sa-l intreb daca a rezervat-o cineva, ca sa nu mai schimb euro degeaba. Mi-a spus ca nu si in 1o min era la el cu banii in dinti. Ne asezam la birou, citeste mail-urile si-mi spune asa, cu o fata de... scuze Mihnea... vitelus ca i s-a aprobat leasingul tipului celalalt si nu mai poate sa mi-o dea. Am ramas masca, normal. L-am intrebat de alternative - fie luam modelul cu albastru (singurul cu abs) pe care nu-l suport, fie asteptam pana in toamna. Limpede ce-am facut. A doua zi dadeam avansul pt o negresa fara abs, evident la alt dealer.

Pe 3o iunie au intrat banii in contul dealerului ELF (Popesti Leordeni) pentru un gsr 6oo negru fara abs (cel cu abs din showroom era si inca este rezervat :burnout: ) Pretul a fost nemaipomenit, pentru ca am renuntat la oferta lor ce consta in echipamente si accesorii in val de ~3oo euro. (pretul vi-l dau pe privat pt cei interesati - asta sa nu-i supar pe baieti, zic si eu)

Oamenii sunt super ok insa s-au lansat in primavara si inca nu au pe cineva sa pistoneze eventualii clienti cu telefoane in functie de ce au pe stoc sau ce urmeaza sa primeasca.

Moto este super ok, merge brici, cum zicea cineva de-aici - nu se compara veci cu ceva la mana a 2a. Este a 3a mea moto si prima noua si niciodata nu mi-as mai lua SH.

Cum era aia - sa stai 2 sapt sa-ti iasa actele de la banca - obositor, sa nu gasesti modelul cu abs - dezamagitor, sa vezi bordul cu 0 km - priceless...

 

Sper sa-mi fac timp sa apar la intrunirile bercenarilor sau macar ale gisserilor.

 

p.s. Am trecut de 25o km. Daca are cineva sfaturi sau altceva, sunt deschis. Si am vb cu tine Tytus pe privat pt manualul ala, te-am si sunat o data. O sa mai insist.

Bafta multa si va salut pe strazi!

 

 

felicitari ptr achizitie.

cred ca totusi un topic cu si despre gsr e suficient.

poate ar fi mai simplu sa postezi acolo, unde gasesti opinii ale posesorilor.

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urare!

Asta este topicul meu care poate fi sters sau ce-o fi o fi. Insa am postat bine la "Motocicleta mea" pentru ca nu e doar o moto, ci este moto a mea. Daca o trantesc sau imi pun ceva la ea e mai firesc sa scriu la a mea nu la a altuia. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Genuncherele MEREU pe interiorul pantalonilor:

1. zgarii rezervorul si o sa plangi

2. la o alunecare se trage pantalonul si implicit trage si genunchera = fix 0 barat

 

In rest, sanatate si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.... eu o am pe surioara gsr-ului tau. am luat-o fara sa clipesc de la motor team, e portocalie si fara abs.si ei au dat un discount ok, in produse , de care oricum aveam nevoie. printre altele i-am pus crash-pads si bine am facut, ca o cam scap pe loc ca pt mine e maricica. sunt cu ea in rodaj, luni o sa fac mia. si urmeaza sa o inmatriculez definitiv.

si eu vroiam neagra, ca sa fie ca un pui de b-king dar sa stii ca portocalie e senzationala... o sa pun poze de indata ce o sa reusesc sa le micsorez.

 

asfalt uscat, si poate ne vedem cu "fetele"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 8 months later...

O sa mai pun pe-aici poze daca nu am de ce sa postez la "poze din calatoriile pe 2 roti"

p.s. am ajuns si eu pe la 5ooo km - merge ca in prima zi.

post-3380-1243241975_thumb.jpg

Editat de BogdanSHA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

pun si eu niste poz cu a mea

:cheers:

e din 2006 , mi-am adus-o din Italia anul trecut cu 3700 de euro +500e benzina la doar 2900 km

 

acum are cam 6500 km , in ultima vreme mm apucat sa ii modific toba stock, i-am facut vreo 3 operatii cu flexul ..sudura .. si mai am una sa-i fac si cred k sa ajung la soundul kare imi convine...dc trec pe strada sigur o sa ma auzi

eu ies cam in fiecare miercuri si merg la arc...dc vrei sa te intalnesti cu putinii GSRisti care sunt prin Buc ne gasesti acolo

sau ne mai intalnim vineri la titan gura de metrou Titan , cea din parc intre 19 - 20

post-44366-1245348106_thumb.jpg

post-44366-1245348122_thumb.jpg

post-44366-1245348139_thumb.jpg

post-44366-1245348151_thumb.jpg

post-44366-1245348169_thumb.jpg

post-44366-1245348187_thumb.jpg

post-44366-1245348207_thumb.jpg

post-44366-1245348229_thumb.jpg

post-44366-1245348238_thumb.jpg

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...