Sari la conținut

Cagiva Navigator 1000


Postări Recomandate

Salutare. Ce parere aveti despre modelul asta ? A avut cineva vreodata sau a mers pe asa ceva ? Daca a avut, eventuale probleme aparute si cum este la intretinere ?

Personal imi place, mai ales ca are motorul de TL 1000 pe el care ulterior a fost pus si pe V-Strom. Deci cel putin din punctul de vedere al motorului nu cred ca ar fi probleme de fiabilitate.

Problema cred ca sunt piesele, deoarece ca la orice europeana ma gandesc ca sunt scumpe si se gasesc relativ greu.

Despre servisarea la Cagiva, ce stiti ? La ce service sau reprezentanta se poate face acest lucru si eventual cam care ar fi preturile ?

Din ce am vazut pe Google, singurii importatori sunt Motto Asphalt Agression din Brasov, care au si service, si in Bucuresti Dageco Impex, despre care n-am auzit insa si service nu stiu daca au. Presupun ca si la un service Suzuki merge dusa, din moment ce are motorul de TL pe ea :D

Va las pe voi, daca stiti ceva sa bagati posturi :( Orice parere este bienvenita . Bafta !

 

 

Deci nu stie nimeni nimic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Daca nu stiti nimic despre motoreta, stiti macar un forum sau un loc unde as putea gasi ceva despre ea ? In afara de advrider, ca acolo am citit cateva chestii. Am mai gasit un forum al Cagivistilor, da in germana :D Se pare ca este o specie de motoreta foarte rara si necunoscuta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
Salutare. Ce parere aveti despre delul asta ? A avut cineva vreodata sau a mers pe asa ceva ? Daca a avut, eventuale probleme aparute si cum este la intretinere ?

Personal imi place, mai ales ca are motorul de TL 1000 pe el care ulterior a fost pus si pe V-Strom. Deci cel putin din punctul de vedere al motorului nu cred ca ar fi probleme de fiabilitate.

Problema cred ca sunt piesele, deoarece ca la orice europeana ma gandesc ca sunt scumpe si se gasesc relativ greu.

Despre servisarea la Cagiva, ce stiti ? La ce service sau reprezentanta se poate face acest lucru si eventual cam care ar fi preturile ?

Din ce am vazut pe Google, singurii importatori sunt Motto Asphalt Agression din Brasov, care au si service, si in Bucuresti Dageco Impex, despre care n-am auzit insa si service nu stiu daca au. Presupun ca si la un service Suzuki merge dusa, din moment ce are motorul de TL pe ea :laugh:

Va las pe voi, daca stiti ceva sa bagati posturi :bigstar: Orice parere este bienvenita . Bafta !

 

 

Deci nu stie nimeni nimic ?

 

Salutare

In sfirsit vad si eu pe cineva ca se intereseaza despre mobra asta , si asta ma bucura pt ca pina acum nici nu m-am intilnit cu nimeni care sa mai mearga cu asa ceva si nici sa stie ceva despre ea.

Frate, eu am asa ceva si vreau sa spun ca e un turing adevarat care pt nivelul anului 2000 da ceata la multe alte mobre cu pretentii , cred ca MV Augusta inseamna ceva

La sosea e extraordinar insa se descurca si pe drumuri proaste unde greutatea mare si garda mica o dezavantajeaza insa cu grija si putin efort nu te lasa ,iti spun din proprie experienta .

Cred ca merge cu brio linga orice alt touring de clasa sa .

Despre service inca nu mi-am pus probleme insa cred ca se poate rezolva orice mai ales ca motorul e japonez si piese se pot comanda .

intretinerea curenta o face fiecare pe unde poate si pe unde il tine buzunarul :D

O placuta, un rulment , un cauciuc , ulei , filtre in garaj la mine mai ales ca sintem doi motociclisti si ne ajutam , si mai invatam si cite ceva .

Pina acum nu am avut probleme cu ea decit uzuale de intretinere in rest gaz si viteza :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...