Sari la conținut

V-STROM TURUL ROMANIEI


XXL
 Share

Postări Recomandate

Ciao...

 

Suntem un grup de 6 motociclisti(italieni,elvetzieni)si subsemnatul,

care in perioada 07/08-20/08 vom face Turul Romaniei(traseul alegat mai jos),

am avea placere de a intilni in aceasta perioada motociclisti dintre voi,sigur

ne puteti fi de ajutor ,o informatie,un hotel, un loc de vizitat,o bere,o cafea,etc. :crack:

 

In 07/08 vom fi la Timisoara(bar Roma)daca nu gresesc

10-11/08 la Brasov unde ne vom intilni cu alti 4 italieni,12-14/08 Odorhei

(raduno moto) :crack: Am vrea sa mergem pe Litoral,si sa facem

Moldova si Bucovina,stiti ceva de starea drumurilor,tinind cont de ultimele

inundatii?Orice informatie e binevenita.

 

P.s.

Tiberiu am intilnit V-big(tipul de Firenze)mi.a vorbit de tine,am putea sa

ne intilnim la Timisoara?este si Ice in grup.... :crack: post-4274-1122493403_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Drumurile in general sunt cam proaste. Gropi la greu, denivelari etc. Dar vad ca aveti moto potrivite.

BV-BZ la un mom dat se circula pe un sens din cauza alunecarilor de teren, intre BZ si BC e un pod darimat si se circula deviat. In rest consultati siteul adm nat a drumurilor unde se da starea drumurilor. Linkul este: http://www.andnet.ro/ la Informatii utile

 

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am venit de la Suceava la Bucuresti si drumul e parfum, mai putin o portiune de circa 300 m dar unde se circula pe doua benzi mai incetisor dar se circula. Este exact acolo unde a spalat calea ferata, pe care chiar nu se poate circula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao XXL,

o sa incerc sa imi iau liber de la lucru in caz ca voi fi in tura...

daca o sa fie totul OK, o sa ne vedem la bar Roma in complexul studentesc din Timisoara sau oriunde la o terasa in oras....de unde se mai poate admira ceva...

De barul Roma presupun ca vi-a spus Alessio (V-BIG)...

De abia astept sa va intalnesc...

Am vorbit cu Alessio la telefon si o sa ajunga in Timisoara pe data de 11-12 august..

O sa tinem legatura la telefon. Din discutia cu ICE am inteles ca o sa ma sune el cand plecati din Italia. Oricum, mai vorbim..

 

Drum bun

 

Tiberiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao...

 

    Suntem un grup de 6 motociclisti(italieni,elvetzieni)si subsemnatul,

care in perioada 07/08-20/08 vom face Turul Romaniei(traseul alegat mai jos),

am avea placere de a intilni in aceasta perioada motociclisti dintre voi,sigur

ne puteti fi de ajutor ,o informatie,un hotel, un loc de vizitat,o bere,o cafea,etc. :crack:

 

  In 07/08 vom fi la Timisoara(bar Roma)daca nu gresesc

10-11/08 la Brasov unde ne vom intilni cu alti 4 italieni,12-14/08 Odorhei

(raduno moto) :crack: Am vrea sa mergem pe Litoral,si sa facem

Moldova si Bucovina,stiti ceva de starea drumurilor,tinind cont de ultimele

inundatii?Orice informatie e binevenita.

 

P.s.

Tiberiu am intilnit V-big(tipul de Firenze)mi.a vorbit de tine,am putea sa

ne intilnim la Timisoara?este si Ice in grup.... :crack: post-4274-1122493403_thumb.gif

211354[/snapback]

 

 

Ciao,

Adresa asta s-ar putea sa va fie de folos, Politia Rutiera face up-date foarte des...

http://www.andnet.ro:8080/itn/drumuri.asp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu eu, drumul dintre Brasov si Buzau prin Intorsura Buzaului e prost.A stat inchis ceva vreme si nu mai stiu daca i-au dat drumul. oricum era catastrofa dinainte de inundatii. Daca vreti un drum bun mergeti pe Predeal Sinaia Ploiesti iar de la Ploiesti direct spre Constanta. La iesirea din Albesti Paleologu o luati spre Urziceni. Ar mai fi un drum pe la Cheia Brasov-Cheia-Valenii de munte-Ploiesti, dar e folosit mult de camioane.

La intors as evita Buzaul. Eu personal as merge de la Constanta la Macin si acolo as urca pe bac sa traversez Dunarea apoi Galati, Tecuci, Tisita, Adjud, Bacau-390 de km. Momentan drumul la Sendreni, o localitate intre Galati si Tecuci, e inundat dar mai mult ca sigur o sa-i dea drumul pana ajungeti voi. O sa ma interesez saptamana viitoare daca i-au dat drumul sau nu. Momentan pe teritoriul judetului Vrancea nu sunt drumuri nationale sau europene blocate.

Daca te intereseaza altceva da-mi un mail pe carstea@yahoo.com si discutam mai pe larg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre drumul Gheorghieni - Bicaz a fost un drum frumos (lacul Rosu, Cheile Bicazului, Lacul Izvorul Muntelui) dar am auzit numa lucruri proaste. Ultima data (2003) era sa-mi rup masina pe acolo. Ca mai toate drumurile frumoase sunt lasate de izbeliste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

...da...,nu am cuvinte...."Turul Romaniei V-strom2005"

 

- 2 saptamani de moto,circa 6000km,dar a meritat;o tara nemaipomenit

de frumoasa,peisaje extraordinare in zonele de munte, cu oameni simpli si foarte primitori,am ramas impresionati de simplicitatea si disponibilitatea oamenilor(am avut o mica problema cu una din motociclete in zona Brasov,in 2 ore sa rezolvat )nu am avut nici o problema,totul a fost OK,tin sa multumesc mult Tiberiu(sakal)din

Timisoara,si toti cei care ne-au ajutat in aceasta aventura.

 

Anul viitor ...vom face acelasi lucru....TURUL ROMANIEI V-STROM 2006

post-4274-1124727356_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...