Sari la conținut

......


Tica
 Share

Postări Recomandate

Salut. Am un rex rs 450 cumparat din germania, am facut 8600km cu el, viteza maxima e de 58km/h. Care stie unde sunt limitatoarele :baldy: ? ms :blink:

 

Cotul din toba care trebuie taiat,piulita de la variator care trebuie scoasa,si nu ai nimic prin carburator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI TICA, ESTI UN MARE .... TI-E LENE SA TE UITI 2 RANDURI MAI JOS, SA CAUTI MAI INTAI, SAU SA DAI PE PAGINA URMATOARE?

Du-te la service ca oricum nu ai fi in stare sa-i scoti limitarile, asa cum nu esti in stare sa faci ce ti-am zis mai sus.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI TICA, ESTI UN MARE .... TI-E LENE SA TE UITI 2 RANDURI MAI JOS, SA CAUTI MAI INTAI, SAU SA DAI PE PAGINA URMATOARE?

Du-te la service ca oricum nu ai fi in stare sa-i scoti limitarile, asa cum nu esti in stare sa faci ce ti-am zis mai sus.

:baldy:

 

 

 

 

... termin-o acolo in fund!

 

lasa oamenii in pace bre ROSSI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 800€acum un an jumate la oferta,, am intrebat pe cineva si o zis ca daca ii dau piulita jos se roade cureaua. In carburator n-am nimik...

 

 

 

prosti.... nu se roade nimica, piulitza(saiba) de la variator dao jos si merge brici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar ai o problema de intelegere. Hai sa te ajut eu:

Citeste aici si aici, apoi vino cu intrebari, dar nu in acest topic.

Daca vrei, te invat cum sa folosesti si functia "search"

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi :baldy:

 

Daca dau saiba jos, cu cati km in plus o sa merg mai tare aproximativ? :blink: :blink: Thq

 

VEzi ca se supara oamenii pe tine(Clodius) are dreptate...foloseste search si dupa e imposibil sa nu gasesti in tot forumu :blink:.BAFTA LA DELIMITARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VEzi ca se supara oamenii pe tine(Clodius) are dreptate...foloseste search si dupa e imposibil sa nu gasesti in tot forumu :blink:.BAFTA LA DELIMITARE

M-am uitat pe forum la vre-o 30 de pag, dar am vrut sa fiu sigur! ms;) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VEzi ca se supara oamenii pe tine(Clodius) are dreptate...foloseste search si dupa e imposibil sa nu gasesti in tot forumu :baldy:.BAFTA LA DELIMITARE

sal n-am rola la variator:((...

.... ms oricum;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: Cea mai tare faza pe anu asta. Role ai, ba chiar 6 cred daca nu ai vreun variator "performance" cu 9 role.

Ce nu ai tu poate vrei sa zici ca e saiba aia de limitare din variator .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: Cea mai tare faza pe anu asta. Role ai, ba chiar 6 cred daca nu ai vreun variator "performance" cu 9 role.

Ce nu ai tu poate vrei sa zici ca e saiba aia de limitare din variator .

Idee buna cu tema thumb.gif

 

Cine are un Ludix si vrea sa-l bage pe steroizi instant: Dai jos variatorul de pe axul motorului, desfaci cele 3 suruburi care tin capacul de la role si bagi mai multe saibe/sau cate o piulita de metric 5/ pe fiecare surub sa tina capacul mai departat si rolele sa urce mai mult. Rezultatul: nu te mai prinde troleibuzul din urma laugh.gif Dupa operatiune dracia fuge cu 70-75 cu 100 kile de animal pe ea. ricky.gif

 

 

PS daca nu puteti bloca variatorul sa desfaceti piulita, ete o smecherie de la comuniste: scoateti bujia, duceti pistonul in pmi, bagati pe gaura de la bujie o bucata de sfoara , aduceti pistonul pe compresie si se blocheaza motorul. Desfaceti, mesteriti, montati la loc si pe urma trageti sfoara afara.

 

spor ! beer.gif

 

PS e valabil si pt alte modele wink.gif

....Pot sa-i pun si yo piulite la variator? Jiglerul nu vreau sa-l schimb pt ca va consuma mai mult, acum consuma2,5l..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...