Sari la conținut

Concurs Off Road La Campulung


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca ploua ca la Olanesti ma bag shi io. Ca doar treb'e sa-nvat odata sa ma dau si prin noroaie. Shi schimb shi guma.

floricele..ma lasat coechipieru ptr plaja la mare..nu ai nevoie de partener??..hai ca si eu imi pun gune noi atunci..

 

caut un coleg la prescolari

spomsorizez cu bere in traseu colegul

blonda mea se tine bine pe coboriri si eu sint campion la pauze

care se baga?

:)

:) :unsure: :crack:

bai da-te cu lewa ce mai astepti?? ca open-inseamna prescolari..eu cred ca ma lipesc de floricel ca simt ca ne potrivim..

 

offf...

 

Vreau sa rectific. dri... e id-ul adrianei. aseara cand am scris nu m-am uitat si era ea logata. asa ca reformulez.

 

io imi caut un coleg pt c-lung! etc etc... mai avem timp!

 

vbeste cu clau..sigur se baga si daca nu vine avocatu' gata treaba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

floricele..ma lasat coechipieru ptr plaja la mare..nu ai nevoie de partener??..hai ca si eu imi pun gune noi atunci..

 

 

bai da-te cu lewa ce mai astepti?? ca open-inseamna prescolari..eu cred ca ma lipesc de floricel ca simt ca ne potrivim..

 

 

 

vbeste cu clau..sigur se baga si daca nu vine avocatu' gata treaba..

Ba da. Merg cu tine la :) :unsure:

O sa-l copiez pe GIX cu berile la cingatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu clau.

 

imi poate da un raspuns abia dupa 14 august. o sa-l astept. daca nu... o sa vb cu soso. :unsure:

 

pana atunci, vreau sa ma pregatesc. Sunt sanse sa vin cu noul motor. Nu stiu daca o sa am timp sa-l rodez si sa ma si obisnuiesc cu el.

 

tu? 250 sau 300?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da. Merg cu tine la :) :unsure:

O sa-l copiez pe GIX cu berile la cingatoare.

pai ne dam sau nu..ca vreau sa ma bag..

amidon ma omoara ca vrea sa tragem la locul 1,si caut 1 mai linistit cu bere la cingatoare..important sa facem traseul pana la final..mai o bere,mai o urcare..etc...daca trece vreunul nervos si ne deranjeaza ii aruncam o craca la roata si tot nu iesim pe ultimul loc.. :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu vad de ce ar trebui sa fie motorul inmatriculat.

 

La noi nu iti cere nici la enduro nici la off road. Cu toate ca la ambele se iese pe drumuri publice. Chiar si 1m daca se iese pe drum public ar trebui ca motocicleta sa fie inmatriculata. Insa deocamdata merge. La off road ar fi culmea sa nu mearga - aproape toate masinile de competitie sunt neinmatriculate :moto: Totul o sa se termine intr-o zi.

In campionatele de enduro din Europa centrala si de vest si in WEC nu poti sa mergi decat cu motocicleta inmatriculata. Inmatricularea motocicletei e importanta si dpdv ecologic - dovedeste ca motocicleta aia a trecut niste teste si polueaza in niste limite rezonabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu iti cere nici la enduro nici la off road. Cu toate ca la ambele se iese pe drumuri publice. Chiar si 1m daca se iese pe drum public ar trebui ca motocicleta sa fie inmatriculata. Insa deocamdata merge. La off road ar fi culmea sa nu mearga - aproape toate masinile de competitie sunt neinmatriculate :ok: Totul o sa se termine intr-o zi.

In campionatele de enduro din Europa centrala si de vest si in WEC nu poti sa mergi decat cu motocicleta inmatriculata. Inmatricularea motocicletei e importanta si dpdv ecologic - dovedeste ca motocicleta aia a trecut niste teste si polueaza in niste limite rezonabile.

riscul in situatia asta este de ambele parti:organizator si concurent..la EMD trebuie semnat un protocol cu politia circulatiei prin care organizatorul se OBLIGA sa verifice daca motorul este inmatriculat si daca toti pilotii poseda permise de conducere categoria A..pana acum nu mi s-a intamplat fiindca i-am "omenit"pe toti cum trebuie,dar daca se intampla vreun control atunci nu stiu pe unde se scoate camasa..bine..mai exista declaratiile pe proprie raspundere care exonereaza organizatorul de orice probleme si prin care pilotul declara ca are motorul inmatriculat si poseda permis.. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai exista declaratiile pe proprie raspundere care exonereaza organizatorul de orice probleme si prin care pilotul declara ca are motorul inmatriculat si poseda permis.. :moto:

 

declaratia asta e buna sa te stergi la dos sau sa aprinzi focul cu ea daca, Doamne fereste, se intampla ceva nasol pe drumurile publice in timpul concursului/evenimentului organizat de tine.

 

Daca totusi se inchid ochii, concurentii trebuie sa mearga pe bucatile de drum public numai in coloana, cu masina inainte, la viteza mica. Nu trebuie riscat nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

declaratia asta e buna sa te stergi la dos sau sa aprinzi focul cu ea daca, Doamne fereste, se intampla ceva nasol pe drumurile publice in timpul concursului/evenimentului organizat de tine.

 

Daca totusi se inchid ochii, concurentii trebuie sa mearga pe bucatile de drum public numai in coloana, cu masina inainte, la viteza mica. Nu trebuie riscat nimic.

la hobby(s-a trecut un drum public 200 de m)a fost inchis in ambele sensuri de masini de politie si masini de organizare si s-a dat drumul esalonat..se oprea circulatia..treceau motoarele.si tot asa..altfel nu stiu ce se intampla la o tranta sau accident..pana acum ne-a ocolit necazul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la hobby(s-a trecut un drum public 200 de m)a fost inchis in ambele sensuri de masini de politie si masini de organizare si s-a dat drumul esalonat..se oprea circulatia..treceau motoarele.si tot asa..altfel nu stiu ce se intampla la o tranta sau accident..pana acum ne-a ocolit necazul..

 

pai daca faci tot asa nu o sa ai probleme. Nu fac toti asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e sa ne ferim cat mai mult de drumurile publice doar ca traseele de hobby,parca sunt blestemate sa aiba legatura pe vreun drum public..bine,asta e la noi unde relieful nu permite decat extrem sau forestier,si e foarte greu sa gasesti trasee ptr hobby doar prin padure..

 

mah nenea ionut..mai este o luna pana la concurs si in afara de data nu stim nimic..eu personal mi-am amanat stagiul de pregatire cu o sapt la job ca sa fug la cursa...asa ca baga te rog daca stii:preturi,trasee,regulamente,rezervari,etc etc..

sarnaaaaaaa.....ca de obicei berea de rigoare.. :moto:

 

PS am auzit speculatii ca dormim o noapte prin padure cu capu pe esapamente si ne invelim cu seaua??asa e?? :ok: :D sa stiu daca imi iau bere sau vodca in camelbag...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah nenea ionut..mai este o luna pana la concurs si in afara de data nu stim nimic..eu personal mi-am amanat stagiul de pregatire cu o sapt la job ca sa fug la cursa...asa ca baga te rog daca stii:preturi,trasee,regulamente,rezervari,etc etc..

sarnaaaaaaa.....ca de obicei berea de rigoare.. :kiss:

 

PS am auzit speculatii ca dormim o noapte prin padure cu capu pe esapamente si ne invelim cu seaua??asa e?? :D :) sa stiu daca imi iau bere sau vodca in camelbag...

 

saptamana viitoare aflu mai multe si va zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat de la luci(pitesti) ca traseul are 150 km in prima zi(vineri)si tabara va fi in padure in prima noapte..locuri mai sunt foarte putine asa ca trebuie rezervat..nu stiu cum,dar luci se duce la campulung in we si rezerva direct la ei..

 

cursa are 2 zile(vineri+sambata) si duminica trial..

 

PS..nu stiu daca tot traseul are 150 km sau doar prima zi..aflam..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MUSCEL ADVENTURE 2008

04-07 SEPTEMBRIE 2008

 

ORGANIZATOR: Off Road Adventure Romania

cu sprijinul Primariei Campulung Muscel

 

CLASE:

Auto extrem

Auto open

Moto extreme

Moto open

ATV / Quad (o singura clasa)

 

PROGRAM

 

JOI – 04 SEPTEMBRIE 2008

14:00 – 21:00 – Verificari administrative – inscrieri, cazare

17:00 – 21:00 – Verificari tehnice

21:30 – 22:00 – Sedinta tehnica

22 - cina

 

VINERI – 05 SEPTEMBRIE 2008

07:00 – 08:00 – Mic dejun

08:30 - 09:00 – Turul orasului – convoi

09:00 - Start

20:00 - Sosire bivuac, cina

 

SAMBATA – 06 SEPTEMBRIE 2008

07:00 – 08:00 – Mic dejun

08:30 - Start

20:00 - Sosire Campulung, cazare

21:00 - Cina

 

DUMINICA – 07 SEPTEMBRIE 2008

07:00 – 08:00 – Mic dejun

08:45 - Plecare trial – convoi

16:00 - Festivitate premiere

 

Taxa inscriere:

150 EURO /

Mai multe informatii in curand pe www.OffRoadRomania.com

 

Autovehiculele vor stationa intr-un parc pazit.

Concursul se desfasoara in echipe de cate doua vehicule.

 

 

Descrierea competitiei

 

Muscel Adventure Trophy este o competitie ce se afla la a opta editie, organizata pe o durata a trei zile, care include etape cu dificultate extrema, precum si tronsoane de orientare.

Profesionalismul organizatorilor si cadrul natural deosebit au facut din Muscel Adventure Trophy o legenda a acestui sport.

 

Locatie

 

Este o traditie ca in fiecare an startul competitiei sa fie dat din centrul orasului Campulung, in prezenta autoritatilor locale.

Traseul se intinde pe o distanta totala de aprox. 200 Km, in judetul Arges, in masivul muntos Iezer - Papusa.

 

Participanti

 

Numarul participantilor a crescut de la un an la altul, iar anul acesta asteptam peste 80 de echipaje la start, atat din tara cat si din strainatate.

Participantii sunt inscrisi la cinci clase diferite: Auto Extrem, Auto Open, Moto Extrem, Moto Open si ATV.

 

Va asteptam alaturi de no la unul din cel mai mare eveniment 4x4 al anului.

 

Cu respect,

GIGI GAVRILA

Director de concurs

Tel +40 722 683 211

 

 

*********************************************

*********************************************

*********************************************

Taxa inscriere:

 

500 ron / persoana – pana la 25 august 2008 in contul RO85BRDE445SV29123674450, BRD SG, Suc. Dorobanti

 

600 ron / persoana – la verificarea administrativa din data de 04 septembrie 2008.

*********************************************

*********************************************

*********************************************

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...