Sari la conținut

Spray Reparat Anvelope


Postări Recomandate

In caz de pana de cauciuc, ati folosit careva spray pentru reparat anvelope? Isi merita banii?

Spray,am folosit eu la Dacie(nu etansa pe janta) si la camion(aveam un cui),a etansat,la motor mi-am luat din Louis trusa de reparat cu snur din ala ca la vulcanizare,am gasit odata un holtsurub in roata ,l-am scos si am bagat snur,este OK si acum !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spray,am folosit eu la Dacie(nu etansa pe janta) si la camion(aveam un cui),a etansat,la motor mi-am luat din Louis trusa de reparat cu snur din ala ca la vulcanizare,am gasit odata un holtsurub in roata ,l-am scos si am bagat snur,este OK si acum !!

Eu port tot timpul cu mine unul cand ies afara din oras.Si culmea ca nu eu am avut nevoie de el ci un amic.Si-a facut treaba cu brio.Dupa ce il bagi in cauciuc stai cam 10 min pana se aseaza spuma inauntru,mergi kilometri buni asa.Am luat spray de la Praktiker. Numai bine si drum fara ....pene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit in trecut la tubeless si si-a facut datoria f bine. Am mereu unul in rucsac la drumuri mai lungi.

Singura chestie la care trebuie atentie:

1. termenul de garantie

2. sa fie dedicat pt anvelope moto, daca e de auto se pune mai putin/direct proportional sau la ochi, nicidecum un flacon intreg odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
In caz de pana de cauciuc, ati folosit careva spray pentru reparat anvelope? Isi merita banii?

 

te scoate din belea 2-3 ore si ajungi la vulcanizare. Am folosit la roata cu spite si camera, si am inca aceeasi camera desi se recomanda inlocuirea camerei. Cu spray-ul auto umflii de 2 ori (daca e inchisa vulcanizarea).

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu l-am folosit cu brio...aveam un por , probabil , am folosit spray-ul cu spuma si acum nu are moarte... Intrebarea este urmatoarea : oare spuma influenteaza negativ asupra cauciucului , aderentei , stabilitatii ...etc ...daca este lasata mult timp in cauciuc ?

Voi dupa ce folositi spray-ul mergeti la vulcanizare ? (nu neaparat imediat ).

Editat de bogdanlrnt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face toti banii la nevoie,dar ia si un set de reparatie urgenta model Louis la 60 ron.Am patit-o si Thomas stie ca erau 2 expirate.Am avut un noroc cu 3 cuie intr-o zi in cauciuc nou pe varianta Bucuresti!Am mers si cu snur.Riscant peste 130!L apori este excelent sprayul!

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...