Sari la conținut

Honda V65 Sabre


Budd
 Share

Postări Recomandate

Alaltaieri am vazut un Sabre in Oradea. Avea farul original. Omul in tricou si blugi. Casca neagra,parca. M-a depasit,i-am facut loc insa pe contrasens a inceput sa-si incalzeasca pneurile. No comment.

 

ciau acel sabre care l-ai vazut in oradea e al meu numa eu am sabre si merg in tricou si blugi fiindca de costum de protectie chiar daca mi-am incalzit pneurile pe contrasens timp de 3 ani nu a fost motocicleta are modificat acum tot pe ea si e de vanzare la 2.300 de euro neg stii pe cineva ? o sa pun poze azi mai tarziu :lol: :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Budd frate, desi ti-a dezgropat topicul, folosesc momentul sa te intreb daca ai mai lucrat la ea.

In ce stadiu e acu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am vandut Sabre in octombrie anul trecut parca. Si pe el si pe 1200C. Pe Sabre am luat 1250 eur (400 mai mult decat atunci cand l-am achizitionat eu) iar pe 1200C am luat 6000 parca (sau 5500,nu mai stiu exact). Prea tentanta oferta ce mi-a facut-o nenea pentru ca deja incepeam sa bag bani in ea (lichide,supape,filtru benzina etc). Daca as fi avut bani gramada,as fi tinut Sabre,nu 1200C.

Da click pe sig-ul meu (si apoi la links) sa vezi poze cu el la final de calatorie. :)

Editat de Budd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, in schimb, inca nu l-am vandut; lucrez la el si am descoperit de 2 zile ca unul din macaronari i-a montat distributia prost (cred). Adica in loc sa aprinda 1+3 si 2+4, cred ca acum aprinde 1+4 si 3+2. Om vedea... oricum, dupa ce e gata, va primi si un atas... :friends:

post-10403-1236920800_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabre-ul tau e de 750? Pentru ca al meu nu avea cardanul asta.Sau ai schimbat cardanul?

Honda VF 750 S Sabre, RC07, an 1983. dar am impresia ca al meu este V45 ...

Asa am cumparat dihania din Italia, singurul lucru pe care l-am schimbat este ghidonul (si l-am coborat vreo 10 cm din juguri).

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...
SE FACEAU MOTOCICLETE ADEVARATE PE VREMURI .CARE TIN O VIATA (daca nu trairesti prea mult) :love:

UN SINCER **LA MULTI ANI **-

 

Adevar graiesti!..Acum motoarele din ziua de azi le tai cu un cutit termic...numai plastic.Asta e un efect al capitalismului excesiv.

 

 

LA MULTI ANI la toata lumea si un an nou mai bun sa avem cu totii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...