Sari la conținut

Caut Segmentul De Ungere La Husqvarna Te 610 An 99


Postări Recomandate

Sal. Are cineva segmentul de ungere de la husqvarna te 610 an 99 cu dimensiunea de 98 mm ?

Daca aveti lasati un pret si un nr de tel si va sun eu.Mersi

Noroi vascos pt impatimitii noroaielor :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Are cineva segmentul de ungere de la husqvarna te 610 an 99 cu dimensiunea de 98 mm ?

Daca aveti lasati un pret si un nr de tel si va sun eu.Mersi

Noroi vascos pt impatimitii noroaielor :disappointed:

tu schimbi doar segmentul de ungere? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal acum da pt ca celalalt ii ca si nou asta l-am rupt cand am vrut sa il montez si nu stiu ce sa fac sa il schimb numa pe asta de ungere sau si pe celalalt de compresie ca daca il schimb si pe ala tre sa fac rodaju.Daca ai vriun sfat ar fii bine venit dar ala de compresie ii perfect nici lama nu intra.

Mersi. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal acum da pt ca celalalt ii ca si nou asta l-am rupt cand am vrut sa il montez si nu stiu ce sa fac sa il schimb numa pe asta de ungere sau si pe celalalt de compresie ca daca il schimb si pe ala tre sa fac rodaju.Daca ai vriun sfat ar fii bine venit dar ala de compresie ii perfect nici lama nu intra.

Mersi. :disappointed:

io ti-as da un sfat, dar, din pacate nu inteleg ce vrei sa spui.

ce inseamna nici lama nu intra? unde sa intre? ce este o lama?

moto aia a ta are numai 2 segmenti? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdanawo lasa-ne daca nu stii nici macar atat ca moto asta a mea are numa 2 segmenti am vazut ce mot ai avut tu si alea sigur au 3 segmenti si deaia nu stii dara daca nu stii mai bine stai in banca ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdanawo lasa-ne daca nu stii nici macar atat ca moto asta a mea are numa 2 segmenti am vazut ce mot ai avut tu si alea sigur au 3 segmenti si deaia nu stii dara daca nu stii mai bine stai in banca ta

de unde sa stiu, papusea?

ti se pare ca sunt enciclopedie moto ambulanta?

vezi ca ti-am mai zis pe un topic in care m-ai facut cu oua si cu otet pentru ca ti-am dat un sfat foarte bun, ia si consulta un manual si nu iti mai da impresii aiurea.

iar tu sa nu-mi spui mie, papusea, sa stau in banca mea, ca nu ne tragem de sireturi.

acum, ce-ar fi sa te muti tu pe un subforum de cumparari?

aici este sectiunea SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu bogbanawo nu ai ce cauta pe acest forum daca tu ma intrebi pe mine '' da ce mobra ai tu de are 2 segmenti '', si ca ce este aia o lama ?Sa fiu mai explicit pe intelesul tau distanta dintre capetii segmentului cand ii bagat in cilindru este extrem de mica ( de nu intra o lama ).Dar dupa cum spuneam lasa pe altii care au habar sa posteze nu mai srie tu, sa ai numai postari multe si care nu ajuta pe nimeni la nimic. Sper sa intelegi ideea :disappointed:

Editat de sebosu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu bogbanawo nu ai ce cauta pe acest forum daca tu ma intrebi pe mine '' da ce mobra ai tu de are 2 segmenti '', si ca ce este aia o lama ?Sa fiu mai explicit pe intelesul tau distanta dintre capetii segmentului cand ii bagat in cilindru este extrem de mica ( de nu intra o lama ).Dar dupa cum spuneam lasa pe altii care au habar sa posteze nu mai srie tu, sa ai numai postari multe si care nu ajuta pe nimeni la nimic. Sper sa intelegi ideea :disappointed:

sper sa intelegi tu idee

la capatul segmentilor trebuie sa ai un joc care este specific, a carui valoare se gaseste in MANUALUL DE SERVICE si care trebuie sa existe.

cum o lama are cam o zecime de mm si cum alezajul la ce ai tu acolo este de 98 mm, mi se pare un joc mult prea mic, ori, neexistenta acestui joc poate duce la gripare.

in fond, de ce ai desfacut motorul si ai rupt ca fraierul segmentul de ungere?????

de obicei, daca vrei sa stii, 2 segmenti sunt intalniti pe la motoarele in 2 timpi, dar cei doi segmenti sunt la fel, nu e unul de ungere si unul de foc/compresie.

nu am desfacut niciodata un husky desfacut si nu i-am studiat manualul de service. dar, iti promit ca ma voi documenta, ca sa pot sa-ti dau peste nas si mai rau. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stii nici macar cum arata de ce mi vb fara tine, doar sa ai numarul mare la postari? Parerea mea este sa te documentezi la felul in care te exprimi: " nu am desfacut niciodata un husky desfacut ". Pt. mine stiu ce fel de om esti si nu cred ca mai ii nevoie sa imi pierd timp cu :disappointed: ca tine. As vrea sa vad daca te poti abtine! Eu personal pun punct acestei discutii de doi lei :blbl:

Editat de sebosu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stii nici macar cum arata de ce mi vb fara tine, doar sa ai numarul mare la postari? Parerea mea este sa te documentezi la felul in care te exprimi: " nu am desfacut niciodata un husky desfacut ". Pt. mine stiu ce fel de om esti si nu cred ca mai ii nevoie sa imi pierd timp cu :disappointed: ca tine. As vrea sa vad daca te poti abtine! Eu personal pun punct acestei discutii de doi lei :blbl:

pai am vrut sa spun nu am desfacut niciodata si nici nu am vazut unul desfacut, dar, telefoane, intrebari, etc., mi-au scapat si mie cuvintele de sub control

nu mi-ai spus

de ce l-ai desfacut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tiptile vad ca si tu esti din Buzau si ti-a zis prietenul tau Bogdanawo sa postezi si tu aici ca este unu Sebosu care se crede destept?

Si cu tine pun punct acestei discutii de doi lei :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai fac si eu un post la colectie.. :disappointed:.

Sunt curios, de ce ai desfacut de la bun inceput motorul? Ca sa rupi un segment? Daca spui ca-n primul nu intra nici lama, banuiesc ca nici al II-lea nu era asa uzat.

 

p.s. Eu nu sunt de la Buzau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal segmetul l-am dat jos de pe masa de lucru si aveam alta piesa in mana si nu m-am aplecat atunci dupa el am zis lasa ca il iau imd si am uitat si am calcat pe el si poc si de aici va dati seama ce a iesit din gura mea............................. .Dar vinovat sunt eu ca nu l-am luat atunci dar asta este omul din greseli invata si am inteles ca greseala asta ma va costa vreo 80 euro.

Motorul l-am desfacut ca aveam un joc mai mare la schimbator adica pedala avea o cursa mai lunga intre viteze si nu am putut sa scot axul si urmatoare tija numa daca am demontat tot motorul inclusiv cutia de viteze unde mi-am prins un pic urechile, dar pentru asta sunt prietenii sa ne ajutam si am reusit sa o punem la loc.

Nu-i bai sanatosi sa fim ca bani facem cati avem nevoie :disappointed:

Editat de sebosu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...daca ai posibilitatea sa iei legatura cu un magazin de piese si pe baza unui cod sa identifici acel segment, poate poti sa il iei (desi mi-e greu sa cred, din cate stiu vin set). Iti ramane varianta mea, cu ebay, cel putin dintr-un considerent: Motorul tau are o uzura. Sa pui un segment nou peste toate celelalte "relativ" uzate, nu e tocmai ortodox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...