Sari la conținut

Micul Goliat


iurox
 Share

Postări Recomandate

Cu cateva luni in urma am devenit fericitul posesor al unui scuterache ptr oras am zis eu. Aprilia SR 150. Sunt super incantat de el, mai ales ca nu prea realizezi ca nu este de 50 cc. Ar trebui sa vedeti ce fata fac soferii cand zbor de langa ei de la semafor si eventual ne intalnim la celalat. Cum se uita si trag ochiade si nu isi dau seama de ce trotineta asta cu 2 roti le cam ia fatza. Ptr oras este, ca painea calda. Are un demaraj f puternic. Saptamana tecuta am plecat pana la BV pe scuter, si am facut in jur de 2h30. Am mers cu 100-110 km/h. Cel mai mult mi-a placut la intoarcere cand am luat drumul spre Bucuresti prin Cheia. Serpentinele sunt o placere ptr acest micutz. Ii place sa se incline si parca mananca din curbe. Sunt foarte incantat de acest scuterash si cine se gandeste la o astfel de achizitie, ii recomand cu incredere un Aprilia SR 150. Daca mai sunt pe aici doritori de plimbari spre cheia cu motoare mai mici, sau scutere cu o capacitate mai mare de 50 cc, sunt dispus sa mai fac o drumetie pana la Cheia si inapoi. Asfalt uscat.

post-14593-1217336399_thumb.jpg

Editat de iurox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, pentru oras eu cred ca e perfect. Desigur asta este parerea mea. NU mai e nevoie de ambreiaj, nu mai sta apa la 100 de grade, consum de putin peste 4%. Te strecori cu el, unde nu te poti strecura cu un SS. Adica nu mai depasesti linia continua si multe altele. Dealtfel, daca vrei poti sa ai parte si de putina aventura cu el. Poate merge la Cheia fara probeleme. Cat de curand o sa incerc si un Amkart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, pentru oras eu cred ca e perfect. Desigur asta este parerea mea. NU mai e nevoie de ambreiaj, nu mai sta apa la 100 de grade, consum de putin peste 4%. Te strecori cu el, unde nu te poti strecura cu un SS. Adica nu mai depasesti linia continua si multe altele. Dealtfel, daca vrei poti sa ai parte si de putina aventura cu el. Poate merge la Cheia fara probeleme. Cat de curand o sa incerc si un Amkart.

 

Motor de Leonardo? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa vedeti ce fata fac soferii cand zbor de langa ei de la semafor si eventual ne intalnim la celalat. Cum se uita si trag ochiade si nu isi dau seama de ce trotineta asta cu 2 roti le cam ia fatza. Ptr oras este, ca painea calda. Are un demaraj f puternic.

cunosc foarte bine senzatia :moto: ........ sunt si mobretisti carora le-am cam dat lectii cu scoot' ul... ce sa mai, e "king of the city"... mai ales unul ca al tau, de 150cc 2t. daca eu cu partzoleta mea de 70cc ma descurc de minune, al tau e deja parfum... abia astept sa vad cum merge :ok:. exista totusi un inconvenient major: militienii si permisul de conducere. stii la ce ma refer :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...