Jump to content
Sign in to follow this  
HAMMON

Yamaha Xjr 1300

Recommended Posts

Si totusi @Hammon de ce ai vandut motorul??....

Pai l-am vândut ca sa îmi iau altul. Motorul vizat era un gs 1200 galben cu negru :). Din păcate, pana m-am mișcat eu, motorul s-a vândut. Si uite așa, am rămas fără motor. Am zis ca nu mă grăbesc, si tot nu am găsit ceva care sa mă impresioneze. De fapt am găsit, dar era mult prea complicat, așa ca am lăsat-o balta.

Acum aștept sa vad dacă se iveste ceva... Si observ cu disperare ca, cu cât trece timpul, încep sa mă uit si pe la Suzuki, si pe la kawa...:)))

Pai l-am vândut ca sa îmi iau altul. Motorul vizat era un gs 1200 galben cu negru :). Din păcate, pana m-am mișcat eu, motorul s-a vândut. Si uite așa, am rămas fără motor. Am zis ca nu mă grăbesc, si tot nu am găsit ceva care sa mă impresioneze. De fapt am găsit, dar era mult prea complicat, așa ca am lăsat-o balta.

Acum aștept sa vad dacă se iveste ceva... Si observ cu disperare ca, cu cât trece timpul, încep sa mă uit si pe la Suzuki, si pe la kawa...:)))

Eu mi-am luat un XJR 1200, vazandu-l pe al tau la noul proprietar.Oricum, sunt putine XJR-uri in tara si motorul mi se pare foarte echilibrat si frumos.

Succes:)

Salut

Are un prieten de vanzare un xjr 2004...daca e cineva interesat de asa ceva!tel 0754.044.015...daca nu raspunde lasati un mesaj!

salut

am si eu o curiozitate, cam cat consuma un xjr1300?

cam cat o dacie 1300 @HAMMON,calutul galben s a intors in tm.acum nu mai trebuie sa mi fac probleme in legatura cu colesterolul :).salut toti bikerii de pe forum si le doresc asfalt uscat!

salut

am si eu o curiozitate, cam cat consuma un xjr 1300

cam 6l/100 km , daca te dai la ea ( peste 140-150) se duce si la 6.5 l/100km

post-45527-0-64228900-1437938484_thumb.jpg

va salut domnilor , ma bag si eu in seama aici pt ca intentionez sa achizitionez un XJR in curand . Ma atrage mult aceasta motocicleta si pare o adevarata doamna , fara fitze si aere de domnisoara . Competitia la mine era doar o Honda CB1100 EX la un pret mai bun si cu ABS. Grija mea era intr-adevar franarea , dar cred ca posesorii de XJR nu au avut vreo problema cu asta . Este un motor frumos, bun si fiabil ca orice japoneza care se respecta. Sper in curand sa-l si testez si revin :)

Motorul are un aer serios si din punctul meu de vedere are ,,tiglele pe casa'' ca sa zic asa . Nu e pt oricine cred si , dam citit ca e super motocicleta , buna de tinut o viata.

sa vedem

Edited by mike_mp

baga si tu cateva poze...mai detaliate, cand poti

thx

BLANA !!!....totusi modelul precedent e mult mai frumos :D

Superba, bravo!

Cand am luat R9T-ul, asta a fost una din alternativele la care ma gandeam.

Dar m-am saturat sa iau mobre din pliante...

XJR -ului nou ii recunosc ca principal dezavataj rezervorul cam mic fata de modelul precedent. In rest au fost elemente care au fost inlocuite , iar farul a fost una dintre cele mai importante schimbari. Nici mie nu -mi placea farul cel nou fata de modelul anterior. In rest este o mica bestie :) Azi o scot din barlog ...

Edited by mike_mp

intereseaza pe cineva perechea de manete originale ?....au stat pe motoreta sub 1000 km, is neatinse