Sari la conținut

Se Merita ?!


Postări Recomandate

Am o APRILIA RS 125 din 2004 model sbk.. foarte frumos.... si vreau sa il dau la schimb pe o Yamaha TZR 50 din cauza ca nu am permis.... :| si ii mai cer acelui tip inca 500 euro diferentza... ce ziceti se merita?

 

atasez mai jos o poza cu RS`u meu si o poza cu TZR`u lui

post-40697-1217781593_thumb.jpg

post-40697-1217781628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o APRILIA RS 125 din 2004 model sbk.. foarte frumos.... si vreau sa il dau la schimb pe o Yamaha TZR 50 din cauza ca nu am permis.... :| si ii mai cer acelui tip inca 500 euro diferentza... ce ziceti se merita?

 

atasez mai jos o poza cu RS`u meu si o poza cu TZR`u lui

 

Mise pare tigae tzr-u ala :)faci cum crezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai... o fi el tigae cum zici tu ;) dar eu pot scoate niste banuti frumosi pt asta ... 500 - 600 euro... iar cu o parte din banutzi astia il pun la punct :D

 

astept pareri si de la altii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este sa mai studiezi un pic piata sa vezi ca nu e asa mica diferenta (doar de 500 E) intre un rs destul de ingrijit din cate vad si o "tigae" de tzr,cum se spunea mai sus,dupa cum arata.Banuiesc ca n-ai permis ca nu ai 16 ani,deci oricum nu ai voie cu tzr si parerea mea este sa nu te risti gandindu-te ca nu te prinde,ca asa poti folosi si rsu.

Iar daca ai 16 ani de ce sa nu dai de permis?Costa putin si cateva reguli de circulatie iti trebuie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai... o fi el tigae cum zici tu ;) dar eu pot scoate niste banuti frumosi pt asta ... 500 - 600 euro... iar cu o parte din banutzi astia il pun la punct :D

 

astept pareri si de la altii :)

 

Ma tu ei 500 Euro diferenta...la cum arata sigur a cazut fiindca e revopsita motoru cum merge?sa nu iesi mai rau ...orcum rs-u nui chiar asa de rau si din cate stiu nui adus chiar de foarte mult timp,pe cand tzr-u ala cine stie prin cate maini a trecut.

 

PS: O data ce e revopsit,face mai putini bani ca unu cu vopsea originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faci o prostie, pentru 2-3 luni iti faci de lucru aiurea. ai rabdare pana in martie, pana atunci te pui la punct cu legislatie si sezonul viitor il incepi pe un rs125..

sunt 100% sigur ca mai ushor iei mito la schimb cu rs decat cu tzr..k sa nu mai vorbim si de diferenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu fi prost, dute si dai ceva la doamna de la primarie iati un numar galben , plaseazal pe RS si umbla!

 

dupa aia o sa regreti si ai sa iti dai palme in cap can ai sa vezi ca toti au mari si tu te0ai haladit la mica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca... RS`u e a lu fratemiu asha.. ca... nah :lol:) mie imi convine... eu imi iau in iarna MITO 125 .. atunci is eftine :"> iar in primavara dau de A1.. si gata.. iar la anu fratemiu da de A si B.. si vinde TZR`u si isi ia masina :P..adik asta o iau sa ma mai dau cat a mai ramas din sezon:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza e ca... RS`u e a lu fratemiu asha.. ca... nah :lol:) mie imi convine... eu imi iau in iarna MITO 125 .. atunci is eftine :"> iar in primavara dau de A1.. si gata.. iar la anu fratemiu da de A si B.. si vinde TZR`u si isi ia masina :P..adik asta o iau sa ma mai dau cat a mai ramas din sezon:)

pai si atunci tu ce ne mai intrebi pe noi de vreme ce tu esti convins de afacerea ce vrei s-o faci si sa iti iei TZR.Partea fun stii care o sa fie..tu in scurt timp ai sa te plictisesti de ,,tigaia" aia si ai sa vrei ceva mai mare ca toti prietenii tai o sa aiba macar un scuter de 125cc daca nu motor...Iar astea de 49cc se ,,furgasesc" foarte usor de prin IT sau stiu eu ce alta tara si e posibil sa te duci cu ea la RAR so inscrii si s-o iei in barba mai ceva ca Mos Craciun.Eu personal nu as da RS-ul pe orice alt motor de 50cc.Nu ai permis...hmmm astepti si dai de A1.Sau macar vinde RS (fara schimb) si ai sa iesi mai bine asa.Acum totul depinde de tine.Si fii tu sigur ca ala a avut saracu de el parte de forja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa aiba si 3000 nu stii cum a fost facut rodaju, daca e fara rodaj te pisi pe el (scuzati expresia). te mananca palma?! stai calm nici tzr-ul nu ai voie sa-l conduci! de ce te agiti stai chill nu compara rs-ul cu tzr-ul. in locu tau as ramane pe rs, macar e un motor care stiu cum a fost folosit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu mi`a placut.. toba ruginita... dar a zis ca o schimba.. atat :| si atunci era murdar ... mai atasez o poza de`a lui

 

forjat nu mi se pare.. se aude bine.. ruleaza bine si se schimba treptele bine.. adik mecanic totul e in regula... mai atasez o poza .

post-40697-1217954434_thumb.jpg

post-40697-1217954521_thumb.jpg

Editat de iul1aN~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...