Sari la conținut

Se Poate Transportul Mobrei Cu Trenul In Romania?


Tsunami
 Share

Postări Recomandate

am cautat pe site-ul cfr-ului insa, sa dea dracii daca in 5 minute de am putut gasi ceva

 

a mai calatiorit cineva la vagonul de dormit si motorul la vagonul lui de dormit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat pe site-ul cfr-ului insa, sa dea dracii daca in 5 minute de am putut gasi ceva

 

a mai calatiorit cineva la vagonul de dormit si motorul la vagonul lui de dormit?

cauta mai mult de 5 minute, stiu ca e mai greu decat sa deschizi tzspe mii de topicuri pe aceeasi tema, dar poate gasesti un numar de tel de la informatii cfr. astora de pe aici cred ca le place sa se dea cu mobra, nu s-o urce-n tren si sa doarma linistiti la cuseta sau dormitor, deci nu cred ca au cum sa-ti raspunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta mai mult de 5 minute, stiu ca e mai greu decat sa deschizi tzspe mii de topicuri pe aceeasi tema, dar poate gasesti un numar de tel de la informatii cfr. astora de pe aici cred ca le place sa se dea cu mobra, nu s-o urce-n tren si sa doarma linistiti la cuseta sau dormitor, deci nu cred ca au cum sa-ti raspunda.

 

am cautat, n-am gasit

le-am trimis intrebari pe email. o sa va tin la curent pe cei interesati

 

e mult mai fun sa te dai prin munti, pe sosele in coasta, pe serpentine, decat "s-o arzi" pe autostrazi cu 160.

benzina, pierzi timpul, bani de cazare, tocesti guma si-asa scumpa

asta-i motivul pentru care vreau s-o pun in tren. sa ma dau imi place si mie ca d-aia o am, dar sa merg 800km in linie dreapta, poate si prin ploaie, n-am nici o placere

 

merge sigur cu posta cfr

dar cel mai bine te interesezi la informatii

nu vreau cu posta. vreau sa calatoreasca cu mine.

eu s-o urc, s-o intepenesc, eu s-o dau jos.

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...benzina, pierzi timpul, bani de cazare, tocesti guma si-asa scumpa

asta-i motivul pentru care vreau s-o pun in tren. sa ma dau imi place si mie ca d-aia o am, dar sa merg 800km in linie dreapta, poate si prin ploaie, n-am nici o placere.

Tu sigur esti motociclist? Sau poate faci parte din aia mai comozi? Te-ai baga la un drum de 1500 km nonstop?S-ar putea sa si ploua, eu zic sa nu risti!

nu vreau cu posta. vreau sa calatoreasca cu mine.

eu s-o urc, s-o intepenesc, eu s-o dau jos.

 

Poti dormi si tu la vagonul de bagaje, sau poti incerca prin India, Pakistan sau Bangladesh!

Daca o sa mergi acolo, sa iei si cativa colorati cu tine....si spre binele tarii asteia de care ne batem joc cu inconstienta....STAY THERE!!!

 

Nu sunt rau, doar realist...iar postul tau nu imi inspira decat un nivel de inteligenta cel mult egal cu al controlorului de tren care bineinteles in schimbul unei atentii te va lasa cu motorul plin de praf, ulei, mirosind a benzina si a cauciuc ars, intr-o cuseta in care OAMENII se odihnesc!!!

 

PS: Sper sa nu existe astfel de controlori!!! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sigur esti motociclist? Sau poate faci parte din aia mai comozi? Te-ai baga la un drum de 1500 km nonstop?S-ar putea sa si ploua, eu zic sa nu risti!

 

 

Poti dormi si tu la vagonul de bagaje, sau poti incerca prin India, Pakistan sau Bangladesh!

Daca o sa mergi acolo, sa iei si cativa colorati cu tine....si spre binele tarii asteia de care ne batem joc cu inconstienta....STAY THERE!!!

 

Nu sunt rau, doar realist...iar postul tau nu imi inspira decat un nivel de inteligenta cel mult egal cu al controlorului de tren care bineinteles in schimbul unei atentii te va lasa cu motorul plin de praf, ulei, mirosind a benzina si a cauciuc ars, intr-o cuseta in care OAMENII se odihnesc!!!

 

PS: Sper sa nu existe astfel de controlori!!! :kiss:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti de-a dreptul patetici acum.. Zau asa! Nu vad nici o pb in intentia omului.... Daca de exemplu vreti sa faceti o tura prin toate tarile nordice nu ar fi mai frumos sa urcati mobra in tren pana acolo si acolo sa va vedeti de plimbarea propusa decat sa va phooteti mobra si nervii pe drumurile de la noi si dupa aia gramezi de km de autostrada de ajungeti la startul excursiei terminati?

Repede va grabiti sa dati din taste.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sigur esti motociclist? Sau poate faci parte din aia mai comozi? Te-ai baga la un drum de 1500 km nonstop?S-ar putea sa si ploua, eu zic sa nu risti!

 

 

Poti dormi si tu la vagonul de bagaje, sau poti incerca prin India, Pakistan sau Bangladesh!

Daca o sa mergi acolo, sa iei si cativa colorati cu tine....si spre binele tarii asteia de care ne batem joc cu inconstienta....STAY THERE!!!

 

Nu sunt rau, doar realist...iar postul tau nu imi inspira decat un nivel de inteligenta cel mult egal cu al controlorului de tren care bineinteles in schimbul unei atentii te va lasa cu motorul plin de praf, ulei, mirosind a benzina si a cauciuc ars, intr-o cuseta in care OAMENII se odihnesc!!!

 

PS: Sper sa nu existe astfel de controlori!!! :kiss:

 

depinde ce intelegi tu prin cuvantul motociclist. poate pentru tine nu sunt. like i care!

din nefericire pentru tine, imi castig existenta muncind, asa ca trebuie sa conduc si masina. si da, la servici merg cu masina. am mers si cu motorul, atunci cand am avut loc (de starea vremii in general)

motocicleta o folosesc pentru concediu si nu vad de ce sa-mi "ard la rece" 4 zile de concediu, de ce sa platesc cazare 3-4 nopti in plus, benzina pentru dus-intors si sa cheltui iar bani de cauciucuri (ai auzit de pilot power 2 ct?, cumpara-ti si tu si ardele aiurea pe autostrada), cand as putea petrece altfel 4 zile altfel. in plus merg si cu saua din spate ocupata. trebuie sa ma chinui si eu si mandra sa par motociclist in ochii tai?

sau pe site-ul asta trebuie sa fiu ipocrit sa mint ce tare sunt eu.

 

nu merg de regula la vagonul de posta. :D in tarile civilizate exista posibilitatea pe care eu am descris-o mai sus. stii ce inseamna asta? CA SE PRACTICA IN MOD FRECVENT!

asa e, am uitat ca romani-s buricu pamantului, restul niste idioti!

asta a fost si naivitatea mea cand am intrebat aici. am crezut ca cineva de pe site a practica transportul cu trenul.

 

in india tot din nefericire pentru tine, iarasi voi merge. dar o fac cu avionul (ce loser, nu? tu ai merge numai cu motorul) si o fac pentru ca romania sa prospere (sa iau de acolo un produs sa-l aduc in tara, ce sa-i faci cu patrioti d-astia ca mine, optimisti naivi, care mai cred in adancul lor ca mentalitatea romanului se poate schimba). te intereseaza? stiu ca nu dai doi bani.

de tara nu colorati-si bat joc, ci chiar astia ca tine cu mentalitate de 2 bani, astia care nu mai puteti de grija altuia.

 

ti se pare ca vreau sa merg in elvetia cu motorul in cuseta dand spaga? :)

asta crede mintea ta ca am vrut sa spun? :D :lol:

nu gica, n-am incredere sa las motorul din mana sa-l manevreze altii. d-aia-l vreau cu mine. indiferent de loc, indiferent ca-s in romania, germania, franta, elvetia, canada, motorul il manevrez numai eu.

inteligenta se masoara si-n respectul pentru cel cu care porti o discutie.

 

mai revin cu intrebarea de la inceput, sau o fac degeaba?

puteai doar sa scrii: "nu stiu!" sau sa nu scrii deloc. imi salvai si mie cateva minute

 

Sunteti de-a dreptul patetici acum.. Zau asa! Nu vad nici o pb in intentia omului.... Daca de exemplu vreti sa faceti o tura prin toate tarile nordice nu ar fi mai frumos sa urcati mobra in tren pana acolo si acolo sa va vedeti de plimbarea propusa decat sa va phooteti mobra si nervii pe drumurile de la noi si dupa aia gramezi de km de autostrada de ajungeti la startul excursiei terminati?

Repede va grabiti sa dati din taste.....

 

e ceva mai adanc aici. grija epocala a romanului pentru treaba altuia.

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene tsunami, esti mult prea ofuscat pentru a fi motociclist. te strange cumva casca ori te lovesti des cu podoabele de rezervor? in primul rand nu ai specificat unde vrei sa cari mobra cu trenul, apoi te mai dai si lovit ca sare cineva si iti zice adevarul pe fata. daca vrei in alpi cu trenul, iti garantez eu ca te costa mai mult beletele, decat benzina de moto si cazarea pana acolo. te plangi ca ai pasager. de ce? lasa-l acasa ori invata sa mergi cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

penibil, sigur nu ai gresit forumu??? poate esti atv-ist?

 

te obliga cineva sa mergi pe autostrada? sau crezi ca in europa nu mai exista alte drumuri?

 

inteleg asta cu enduro ....

 

nu, dar vad ca ma obliga sa merg cu motorul 4000km pe sosea si sa pierd cateva zile de concediu, daca EU AM ALES sa merg in concediu altfel!

daca vreau sa petrec 2 saptamani doar in elvetia/austria, de ce sa nu pierd inca 4 zile, nu-i asa? ce sunt tamplit? ce dracu scriu de trenuri pe forumul superMotociclistilor care se dau numai pe o roata?

pai ziceti fratilor sa va cer voie data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene tsunami, esti mult prea ofuscat pentru a fi motociclist. te strange cumva casca ori te lovesti des cu podoabele de rezervor? in primul rand nu ai specificat unde vrei sa cari mobra cu trenul, apoi te mai dai si lovit ca sare cineva si iti zice adevarul pe fata. daca vrei in alpi cu trenul, iti garantez eu ca te costa mai mult beletele, decat benzina de moto si cazarea pana acolo. te plangi ca ai pasager. de ce? lasa-l acasa ori invata sa mergi cu el.

Hai mah !!! Zau asa :kiss:

De ce tre' sa spuna ce itinerariu are el in minte? Chiar nu vad scopul.. El a pus o intrebare simpla, la care probabil si altii ar fi interesati sa afle raspunsul.. Nu inteleg de unde conceptia asta intalnita in multe din posturile de mai sus cum ca esti mai motociclist daca.. si mai putin motociclist daca nu..

Pe cuvantul meu ca suna aiurea! Cum ar fi sa banam toti forumistii care au sub 20k de km pe an? Ca nu-s destul de motociclisti...

Editat de amimagz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene tsunami, esti mult prea ofuscat pentru a fi motociclist. te strange cumva casca ori te lovesti des cu podoabele de rezervor? in primul rand nu ai specificat unde vrei sa cari mobra cu trenul, apoi te mai dai si lovit ca sare cineva si iti zice adevarul pe fata. daca vrei in alpi cu trenul, iti garantez eu ca te costa mai mult beletele, decat benzina de moto si cazarea pana acolo. te plangi ca ai pasager. de ce? lasa-l acasa ori invata sa mergi cu el.

 

si?

ma lasi pe mine sa aleg?

de unde stii tu cat costa o zi de-a mea de concediu?

d-asta ma dau lovit ca stiti voi ce e mai bine si ce nu pentru mine.

acum vi si-mi spui sa-mi las nevasta acasa in concediu. poate-mi descri si niste pozitii cum ar trebui sa i-o pun.

 

ce noroc pe mine ca am dat de voi, altfel muream prost, este?

 

vreti sa va dau raportul?

in 2005, 16k

2006, 4k

2007, 5k

2008, nada, ca e la container

accidente, nada, ca stiu sa merg.

radare, nada ca stiu sa ma feresc

viteza max. 233, aprinsa intr-o seara pe un drum secundar

1 sesizare de la politie

1 amenda pe care am castigat-o in curte si in urma careia politistul a fost trimis la training.

politistul n-avea decat 57 de ani.

 

liber la comentarii.

 

daca stiti si raspunsul la intrebarea mea, dau si-o bere

 

au gurii.

 

apropo, la ce ora AR TREBUI sa ma culc diseara?

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in india tot din nefericire pentru tine, iarasi voi merge. dar o fac cu avionul (ce loser, nu? tu ai merge numai cu motorul) si o fac pentru ca romania sa prospere (sa iau de acolo un produs sa-l aduc in tara

 

 

de cand pm importul ajuta la prosperitatea nationala? , daca exportai ceva mai ziceam.

 

 

daca tu in viata crezi ca singurul lucru care conteaza este unde ajungi si cat de ieftin o faci... imi pare rau sa te dezamagesc toti ajungem in acelasi loc , unii se mai si distreaza pe traseu.

 

 

calatorie sprancenata .. cu trenu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta o folosesc pentru concediu si nu vad de ce sa-mi "ard la rece" 4 zile de concediu, de ce sa platesc cazare 3-4 nopti in plus, benzina pentru dus-intors si sa cheltui iar bani de cauciucuri

Nu conteaza destinatia ci calatoria!!!

(ai auzit de pilot power 2 ct?, cumpara-ti si tu si ardele aiurea pe autostrada)

Ce crezi ca am pe broasca? Si chiar sunt cauciucuri de asfalt...iar autostrada are destul cred eu!!!De aceea asta fac...le ard aiurea pe autobahn :kiss:

nu merg de regula la vagonul de posta. :D in tarile civilizate exista posibilitatea pe care eu am descris-o mai sus. stii ce inseamna asta? CA SE PRACTICA IN MOD FRECVENT!

Corect, dar chiar si acolo nu stai cu mobra in cuseta.

 

o fac pentru ca romania sa prospere (sa iau de acolo un produs sa-l aduc in tara
Asta inseamna prosperitate pentru cel care exporta, pentru noi este doar cresterea inflatiei!

 

asta crede mintea ta de gaina ca am vrut sa spun? :) :D

Din exprimarea ta, cred ca nu sunt sindurul care a inteles asta!

inteligenta se masoara si-n respectul pentru cel cu care porti o discutie.

 

Nu am vazut nici o urma de inteligenta in postul tau initial, asa ca respectul era neavenit!

 

 

Nu uita, daca tot mergi in India, stay there! Nu au ei autostrazi, dar macar au trenuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sigur esti motociclist? Sau poate faci parte din aia mai comozi? Te-ai baga la un drum de 1500 km nonstop?S-ar putea sa si ploua, eu zic sa nu risti!

 

 

Poti dormi si tu la vagonul de bagaje, sau poti incerca prin India, Pakistan sau Bangladesh!

Daca o sa mergi acolo, sa iei si cativa colorati cu tine....si spre binele tarii asteia de care ne batem joc cu inconstienta....STAY THERE!!!

 

Nu sunt rau, doar realist...iar postul tau nu imi inspira decat un nivel de inteligenta cel mult egal cu al controlorului de tren care bineinteles in schimbul unei atentii te va lasa cu motorul plin de praf, ulei, mirosind a benzina si a cauciuc ars, intr-o cuseta in care OAMENII se odihnesc!!!

 

PS: Sper sa nu existe astfel de controlori!!! :kiss:

 

 

Ba distrusule vezi'ti de broasca ta si lasa omul sa afle ce il intereseaza.E treaba lui cu ce merge si pina unde, tu mergi de fa cei 1500km nonstop prin ploaie.Cu broasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasi sila o am si pentru "motociclistii" care vin la o intrunire cu mobra in remorca unei masini.Oricum, fiecare face ce vrea, merge cum vrea (fie si in tren), merge unde vrea si cu cine vrea.Parerea mea este ca nu are rost sa ne consumam timpul sa lamurim cine e motociclist si cine nu.

Tsunami: concediu placut, drumul cat mai confortabil si fara incindente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba distrusule vezi'ti de broasca ta si lasa omul sa afle ce il intereseaza.E treaba lui cu ce merge si pina unde, tu mergi de fa cei 1500km nonstop prin ploaie.Cu broasca.

Nu era nevoie sa deschizi gura sau sa tastezi ceva ca sa realizez ca esti prost!

O stiu deja pentru ca te cunos personal!!!

 

Nu te mai suporta Bucurestiul de esti support la un club din Ploiesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand pm importul ajuta la prosperitatea nationala? , daca exportai ceva mai ziceam.

 

 

daca tu in viata crezi ca singurul lucru care conteaza este unde ajungi si cat de ieftin o faci... imi pare rau sa te dezamagesc toti ajungem in acelasi loc , unii se mai si distreaza pe traseu.

 

 

calatorie sprancenata .. cu trenu.

 

:D

 

prosperitate inseamna cand produsul care se fabrica in india, se va fabrica in romania. nu ma duc sa-l cumpar de acolo.

 

prosperitate pentru romania inseamna sa aflu ca fordu vrea sa fabrice o piesa pentru fiesta in turcia, si eu, ca prostu (recunosc ca merg si cu masina, nu numai cu motoru') aflu de la ford ca fabrica la care poate produce in romania n-are pregatire ford destula

iar eu in timpul liber, ma apuc ca tembelu' organizez cursuri de training chiar cu ford in romania. pentru ca romania sa produca piesa acolo. si guess wot? a fost lansata acum o luna

asta inteleg eu sa fac.

dar, e adevarat, am uitat sa intreb daca fac bine.

 

Nu conteaza destinatia ci calatoria!!!

 

Ce crezi ca am pe broasca? Si chiar sunt cauciucuri de asfalt...iar autostrada are destul cred eu!!!De aceea asta fac...le ard aiurea pe autobahn :kiss:

 

Corect, dar chiar si acolo nu stai cu mobra in cuseta.

 

Asta inseamna prosperitate pentru cel care exporta, pentru noi este doar cresterea inflatiei!

 

 

Din exprimarea ta, cred ca nu sunt sindurul care a inteles asta!

 

 

Nu am vazut nici o urma de inteligenta in postul tau initial, asa ca respectul era neavenit!

 

 

Nu uita, daca tot mergi in India, stay there! Nu au ei autostrazi, dar macar au trenuri!

 

chiar ma intereseaza cum vrei tu sa-ti freci cauciucurile. afla ca se uzeaza si cand mergi pe drum drept, nu numai in frana sau derapaje

 

exprimarea mea... imi pare rau. am modificat-o. asa e, a fost o ratacire. am re-vazut insa si am modificat.

 

in india nu stau. imi place mai mult in romania, fie ca e in interesul tau sau nu.

 

 

si tot nu ai zis unde vrei sa mergi, cu cfr-ul?

 

elvetia, germania, austria sau prin-prejur

 

daca o exista

 

desi daca ar exista norvegia, am vazut niste peisaje de vis.

 

wotever

 

te bagi? as mai merge cu 2-3 motociclisti. cei care nu mai pot de grija mea sunt exclusi din start, puteti sa nu mai aplicati :)

de asemenea nu sunt permise intrebari romanesti genul:

cat castigi?

ce faci?

nu ma bagi si pe mine acolo?

da' cum pm iti permiti tu asta?

 

Nu era nevoie sa deschizi gura sau sa tastezi ceva ca sa realizez ca esti prost!

O stiu deja pentru ca te cunos personal!!!

 

Nu te mai suporta Bucurestiul de esti support la un club din Ploiesti?

 

 

tu cum te numesti cand nu mai poti de grija altuia?

 

romane, o stii p-aia cu cainele si cu drumul lung?

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreti sa va dau raportul?

in 2005, 16k

2006, 4k

2007, 5k

2008, nada, ca e la container

accidente, nada, ca stiu sa merg.

radare, nada ca stiu sa ma feresc

viteza max. 233, aprinsa intr-o seara pe un drum secundar

1 sesizare de la politie

1 amenda pe care am castigat-o in curte si in urma careia politistul a fost trimis la training.

politistul n-avea decat 57 de ani.

 

liber la comentarii.

16k cu tot cu motor?

Permis ai? :kiss: Politistul ala s-a prostit la 50+, vad ca tu esti destul de precoce!

Au si amenzi la Loz in plic?

apropo, la ce ora AR TREBUI sa ma culc diseara?

Poti sa incepi de acum, sa iti rezerv o cuseta la CFR? Bucuresti-Viena face 2 zile....cu motorul faceai doar vreo 10 ore dar toceai cauciucul si benzina costa vreo 300 euro dus intors

 

tu cum te numesti cand nu mai poti de grija altuia?

 

Ii porti de grija Irascibilului?

Nu e nevoie, e baiat mare, se descurca si singur!

Ca fapt divers...si eu am Ford, dar e din ala bun facut in Germania nu in India la TATA Motors!!! Ceva meditatii la engleza?

 

Ti.am raspus si ontopic cam care este diferenta dintre un drum cu motorul si unul cu trenul pana in Austria.

Si daca ploua...chiar nu conteaza, doar avem Michelin Pilot 2CT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16k cu tot cu motor?

Permis ai? :) Politistul ala s-a prostit la 50+, vad ca tu esti destul de precoce!

Au si amenzi la Loz in plic?

 

Poti sa incepi de acum, sa iti rezerv o cuseta la CFR? Bucuresti-Viena face 2 zile....cu motorul faceai doar vreo 10 ore dar toceai cauciucul si benzina costa vreo 300 euro dus intors

 

eu cel putin am ajuns la performanta de a avea o motocicleta. tu esti numai la laude. te mai citesc copiii si se umfla biscuiti-n tine.

"mama ce tare-i asta face viena in 10 ore" :kiss:

 

grow up lad! grow up!

si termina inghetata inceputa!

 

va uitati la rambo si terminator si deveniti zmei pe forum

in real life nu faceti nici 2 centi

 

 

 

 

stii unde-s facute piesele din fordu tau?

si nu despre asta era vorba in context. bravo, ai si ford. femeile trebuie sa fie fleasca acum

dar ma intreb, ce dracu motociclist oi fi tu cu ford la usa.

este ca ai si remorca pentru broasca? :D

 

cat despre meditatii la engleza, canta la alta masa

 

si sa-ti raspund si la adaugiri.

nu-i port de grija irscibilului, mi-e greata de cei care stiu ei cum e mai bine pentru mine.

pentru astia n-am decat un "marsh d-aici si vezi-ti de treaba ta!"

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ei cum e mai bine pentru mine.

pentru astia n-am decat un "marsh d-aici si vezi-ti de treaba ta!"

 

Daca Tu stii cel mai bine ce este bun pentru TINE, de ce draq mai pui intrebari stupide?Google it!

 

Sper spre binele tau sa nu te intalnesc vreodata pe autostrada fie ea M1,A1 sau A8!!!

Aaaaaa...am uitat ca tu mergi cu trenul! My mistake!

 

Si ca sa iti raspund in ton dar mai civilizat...ai VERDE!

 

Pacat, merg des pe acolo unde vrei sa ajungi, ti-as fi putut da sfaturi...acum nu iti pot da decat unul singur http://www.bahn.de/p/view/international/en...al_guests.shtml

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Tu stii cel mai bine ce este bun pentru TINE, de ce draq mai pui intrebari stupide?Google it!

 

Sper spre binele tau sa nu te intalnesc vreodata pe autostrada fie ea M1,A1 sau A8!!!

Aaaaaa...am uitat ca tu mergi cu trenul! My mistake!

 

Si ca sa iti raspund in ton dar mai civilizat...ai VERDE!

 

Pacat, merg des pe acolo unde vrei sa ajungi, ti-as fi putut da sfaturi...acum nu iti pot da decat unul singur http://www.bahn.de/p/view/international/en...al_guests.shtml

 

nea gigele, am intrebat civilizat, te-ai luat de mine.

pe autostrada n-ai cum sa ma intalnesti (inca) pentru ca motoru nu e scos de la naftalina. o sa ma intalnesti poate de la anu-n colo

o sa-ti trimit si-o poza cu mine, sa nu opresti daca ma gasesti in nevoie.

acum merg cu un passat break argintiu cu emblema canadei pe spate.

daca ma vezi, nu opri, ba trage-mi si-un scuipat pe luneta.

sambata celalalta merg in elvetia, sa stii unde ma gasesti.

 

sfaturi imi poti da daca te schimbi si-nveti sa respecti partenerii de discutii. primesc.

linkul trimis de tine nici nu-l deschid. sorry again

 

papa, pe maine (poate)

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfaturi imi poti da daca te schimbi si-nveti sa respecti partenerii de discutii. primesc.

 

Offtopic, nu ma numesc Gigi sau Gheorghe, George, Georgel sau Gica!

 

Ontopic:

Din Romania din cate stiu nu exista decat posibilitatea de a pune motorul la vagonul de bagaje, cel putin pe rutele externe este cat se poate de in siguranta.

Trenurile care circula dinspre si prin Romania spre tari din CE, Balcani si spatiul exsovietic sunt:

 

Tip Tren Ora Detalii R 347 06:08 PANNONIA= Ploiesti Vest 06.51 - Sinaia 07.42 - Predeal 08.06 - Brasov 08.49 - Sighisoara 10.37 - Medias 11.07 - Blaj 11.42 - Alba Iulia 12.15 - Simeria 13.12 - Deva 13.21 - Arad 15.24 - Curtici 16.08 - Lokoshaza 16.20 - Praga 06.05

 

R 382 06:38

BULGARIA EXPRES=Sofia 19.30 - Russe 03.30 - Giurgiu Nord 04.25 - Ploiesti Sud 07.30 - Buzau 08.31 - Focsani 09.39 - Bacau 11.17 - Pascani 12.34 - Suceava Nord 13.39 - Dornesti 14.07 - Vicsani 14.50 - Vadu Siret 17.10 - Moskwa 05.34

 

R 461 19.45

TRANSBALKAN=Budapest Keleti 19.45 - Curtici 01.02 - Arad 01.23 - Deva 03.29 - Simeria 03.54 - Petrosani 05.40 - Târgu Jiu 06.52 - Filiasi 08.02 - Craiova 08.45 - Caracal 09.39 - Videle 11.50<-->Videle 11.50- Giurgiu Nord 14.00 - Ruse 15.00 - Sofia 22.10- Thessaloniki 05.27

 

R 499 13.24

BOSPHOR=Videle 14.40 - Giurgiu Nord 16.35 - Ruse 17.40 - Istanbul 08.25

 

R 346 17:08

DACIA=Ploiesti Vest 17.49 - Sinaia 18.37 - Predeal 19.00 - Brasov 19.37 - Sighisoara 21.24 - Medias 21.54 - Blaj 22.28 - Alba Iulia 23.02 - Simeria 23.58 - Deva 00.08 - Arad 02.10 - Curtici 02.48 - Lokoshaza 03.00 - Viena 08.57

 

R 460 vezi statia

TRANSBALKAN=Thessaloniki 00.04 - Sofia 08.21 - Ruse 15.30 - Giurgiu Nord 17.11 - Videle 19.55

Videle 19.55 - Rosiori Nord 20.35 - Caracal 21.16 - Craiova 22.03 - Filiasi 22.29 - Târgu Jiu 23.38 - Petrosani 01.07 - Simeria 03.02 - Deva 03.13 - Arad 05.24 - Curtici 07.18 - Lokoshaza 07.11 - Budapest Keleti 10.17

 

EN 370 18:40

ISTER=Ploiesti Vest 19.21 - Sinaia 20.11 - Predeal 20.35 - Brasov 21.09 - Sighisoara 22.58 - Teius 00.31 - Alba Iulia 00.52 - Arad 03.48 - Curtici 04.23 - Lokoshaza 03.55 - Budapest Keleti 06.57

 

R 383 19:39

BULGARIA EXPRES=Moskwa 21.36 (în perioadele 10.12.2006 - 03.06.2007 si 03.09 - 05.12.2007) / 00.24 (în perioada 04.06 - 02.09.2007) - Vadu Siret 10.20 - Suceava Nord 12.26 - Bacau 14.30 - Focsani 16.17 - Buzau 17.25 - Ploiesti Sud 18.22 - Giurgiu Nord 22.05 - Ruse 23.35 - Sofia 06.23

 

R 402 19:53

PRIETENIA=Ploiesti Sud 20.46 - Buzau 21.56 - Focsani 23.06 - Bacau 00.45 - Roman 01.22 - Iasi 03.04 - Nicolina 04.11 - Cristesti Jijia Frontiera 04.35 - Ungheni Prut Hm. 04.48 - Punct Control KPP 1 05.20 - Ungheni 06.54 - Chisinau 09.05

 

R 360 21:45

BUCURESTI=Rosiori Nord 23.03 - Caracal 23.46 - Craiova 00.38 - Filiasi 01.04 - Strehaia hc. 01.27 - Drobeta Tr. Severin 02.27 - Orsova 02.54 - Baile Herculane 03.16 - Caransebes 04.38 - Lugoj 05.04 - Timisoara Nord 06.13 - Stamora Moravita 07.42 - Vrsac 07.38 - Beograd 09:22

 

 

 

 

Pentru restul destinatiilor sau eventuale continuari ale calatoriei poti folosi link-urile urmaroare:

 

O alta varianta ar putea fi inchirierea unei motociclete odata ajuns la destinatie:

 

http://www.rental-motorcycle.com/europe/ge...any_rental.html Germania

http://www.rental-motorcycle.com/europe/sw...and_rental.html Elvetia

http://www.rental-motorcycle.com/europe/au...ria_rental.html Austria

http://www.rental-motorcycle.com/europe/fr...nce_rental.html Franta

 

 

sau orice alta tara in care serviciul este disponibil www.rental-motorcycle.com

 

Asfalt uscat, oriunde vei merge! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...