Sari la conținut

Putere maxima reala!


pepsi
 Share

Postări Recomandate

si inca nui gata... mi-o zis mecanicul ca pan la urma nu ambielajul e descentrat ci carterele nu se potrivesc, sincer sa fiu, habar nu am ce bai are, si nici nu mai stiu ce sa cred, taicameo o fost acol cand lo montat si o vazt ca cand o slabit suruburile de la carter se miscau, parca nu se potriveau perfect sau asa ceva...

 

habar nu am ce sa ii fac, unu zice sa o dau pe bucati, altu zice sa o dau asa cum e (cea ce nu prea las face) , altu zice sa o pun la punct, ii un mare (cuvant urat) toata motoreta asta :crack:

 

greseala o fost a mea ca nu mam dus cu cineva cu cine se pricepe , but then again , pe atunci nici nu cunosteam pe nimeni din domeniul moto.... de las prinde amu pe fostul proprietar i-as rupe capu la mincinosul dracului...

 

PS: requiem: stiu ca o inceput sezonu, si nu am ce face, ma uit din pacate cum se dau alti si sper ca va merge si al meu candva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ia tot motorul, pune tot intr-un lighean, fuga la un mecanic bun, dai ceva si zice el ce se mai poate face!

nu poate sa aiba problema asa mare...numai daca mai mult ai stricat decat ai reparat la el... :crack:

Editat de Nagy_Arpad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat dai? nu pot sa zic un pret exact ca nush ce probleme are, daca te intereseaza esti bine venit sa o vezi, sa verifici, ce e bun in el si ce nu.

 

ce pot sa zic: pistonul si cilindrul e nou, ambielajul o fost reconditionat, am certificatul de garantie de la firma care lo facut. cama, lant, butuc ambreiaj nou, daca caut gasesc si chitantele de la ele.

 

PS: m-am gandit si io sa o iau sa duc la cineva mai serios (de priceput si asta se pricepe, doar nu prea e serios) da mecanicu e un prieten de-a lui taicameo, si daca acel mecanic la care o duc nu o poate face, la asta nu mai pot aduce inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chitante... :crack: .. piese noi..totul nou.. :blbl:

Urmaresc de la inceput tot ce ai scris pe forum despre motor... Probleme ambreiaj, nu ai bord,nu kilometraj nici turometru..abielaj incarcat cu suduri...probleme la frana pe disc.. semeringuri de la telescoape duse...

parca nici vopseaua nu era ok.. in final tot motorul in galeata cu cartere care nu se potrivesc..

 

100 euroi in cel mai fericit caz!! Dar daca iau in considerare ca mecanicul care a reparat "Harley"-uri tot nu ia dat de capat..si asa e riscul foarte mare pentru mine sa nu reusesc sa-l fac sa mearga...

 

Dar cat te-ai chinuit cu motocicleta cred ca tu ar trebui sa platesti sa scapi de "probleme" :-)))

 

 

Il dai in bucati?? Zi un pret pe toba de esapament..in poza arata destul de ok!!

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema cu ambreiajul ii rezolvata, am schimbat butucul, baiu era ca nu lam montat corect. ambielajul o fst incarcat cu sudura, so dus incarcatura, lam dus la cluj, lo cromat, cea ce mi sa spus ca e OK.

la frane nu am nici un bai, nush ce te face sa te gandesti la asta, am aerisit-o si prinde. la telescoape la fel, am schimbat semeringurile si acum is OK. da vopseaua, nu ii cea mai stralucita, da nu pot sa zici ca ii urat ca dracu, in 2 locuri ii crapat vopseaua, cred ca din cauza ca nu o fost vopsit ca lumea. Amu cu carterele daca te uiti mai sus, am zis ca nu is sigur, infine alegerea iti apartine, da nici intr-un caz 100 E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pt toba, ma gandesc ca 1 mil. ce zici?

inca nush daca o vand pe piese, sa vad cati ar fii interesati, sincer nu las vinde deloc, da mam cam saturat de el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...