Sari la conținut

Alta Lenevealalta


mircea_simson
 Share

Postări Recomandate

e a lui Elan, ex-nevasta-su lu Raduleasca, fara misto.

Fiind o duminica insorita am fost la targul de masini de m-am certat cu un politist care zicea mai repede si nu opri acolo indicator cu viteza minima n-am vazut si daca nu sunt pe carosabil pot opri si asa am facut. pe urma am fost pe serpentine dupa apa de izvor ( ma duc saptamanal) si ciuperci , n-am gasit dar in ultima saptamana am cules cam 5 Kg. Drumul a fost grozav padurea este minunata la aceasta ora milioane de culori cum urci sunt frunze pe copaci mai putine dar multe pe jos in dreapta drumului cam 30 cm de frunze de multa ori mergeam cu roata de la atas pe necarosabil ca era placut. La intoarcere putin ma grabeam ca ma asteptau prietenii cu palinca si gratarul si cum era normal raman fara benzina ridic atas mai storc 100 de grame ajung la PECO si nu este decat fara plumb iau n3 litri si merg in Baia Mare la 2 statii aceasi problema la ultima m-am suparat si le-am spus sa inchida si sa faca crasma m-au intrebat de ce CA SUNTETI PROSTI. Pe panta in jos este OK cea ecologica dar in sus dezastru moto nu se tureaza stateau dupa mine 10 masini cice mergeam legal draci nu puteam mai repede de 45km/h si era permis 40. Ajuns acasa motor infocat etc ce facem la vara?

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mircea, mai gasesti benzina premium 95 doar la rompetrol si la statiile particulare partener rompetrol. la luk oil nu mai au decat fara pb.

o alta varianta e sa iei de la petrom sau omv o sticluta de aditiv special pt. motoarele care nu agreeaza benzina fara pb, costa vreo 7 lei si ajunge pt. 200 litri de benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mircea, mai gasesti benzina premium 95 doar la rompetrol si la statiile particulare partener rompetrol. la luk oil nu mai au decat fara pb.

o alta varianta e sa iei de la petrom sau omv o sticluta de aditiv special pt. motoarele care nu agreeaza benzina fara pb, costa vreo 7 lei si ajunge pt. 200 litri de benzina.

Ok multumesc.

Numai bine

 

 

mircea, mai gasesti benzina premium 95 doar la rompetrol si la statiile particulare partener rompetrol. la luk oil nu mai au decat fara pb.

o alta varianta e sa iei de la petrom sau omv o sticluta de aditiv special pt. motoarele care nu agreeaza benzina fara pb, costa vreo 7 lei si ajunge pt. 200 litri de benzina.

Am luat aditiv, benzina de 99 si merge grozav. Un lucru interesant cu benzina de la luk oil scotea fum cam mult cu asta deloc inseamna ca era sfintita bine de tot benzina lor. Eu vroiam sa repar chiulasa dar nu este cazul.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai al naibi sa fiu daca am stiut ca mai sunt posesori de comuniste prin baia mare, sa ne traiti, o singura data am vazut un simson in fata la caminul tipul avea ceva probleme si m-am oferit sa-l ajut, sa fie vorba de tine mircea?

la ogna sugatag e ok doar la baile vechi, la lacuri, iar statiunea am intales ca la anul va fi modernizata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai al naibi sa fiu daca am stiut ca mai sunt posesori de comuniste prin baia mare, sa ne traiti, o singura data am vazut un simson in fata la caminul tipul avea ceva probleme si m-am oferit sa-l ajut, sa fie vorba de tine mircea?

la ogna sugatag e ok doar la baile vechi, la lacuri, iar statiunea am intales ca la anul va fi modernizata.

Salut n-am fast eu in acest an n-am ramas in pana sunt mai multe comuniste in zona stiu un batranel cu o Jawa de 250 si vreo 3 Simsonuri dar zi de zi merge doar al meu. Am avut multi ani si Mobra nu ma mir ca o faci cadou sa mai invete si altul mecanica. Sper sa ne vedem si in Baia Mare eu ma duc fregvent.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...