Sari la conținut

Roti.


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Fac ce fac si tot comunistele ma salveaza , sper. La aiureala aia a mea am roti pe 17 , adica 2.75 / 17 si 3.00 / 17. Si cum m-am saturat de frina fata , care nu mai merge si nu cred ca am nevoie de disc la un motoras de 107 cc , m-am hotarit sa incerc sa trec la frine clasice. Dar ce s-ar potrivi , ce roti , la dimensiunile astea. Banuiesc ca de Mobra. Nu pot baga mai late , din motive de cadru , ca nu intra si oricum , si alea subtiri merg bine si stau ca lumea si pe viraj , la 60 la ora.

Deci , ce ma sfatuiti ? Si unde gasesc in Bucuresti si la ce pret ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:cheers: nu vrei o roata spate de Yamaha RD-350? e pe 18" si cu transmisia pe lant pe partea stanga (cum stai pe motocicleta)

am avut una si de fatza cu dublu disc ,pereche cu asta , da' s-a dus la un "krokodil" :blbl:

CIAO! :banana:

Editat de DARK-RIDER-82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac ce fac si tot comunistele ma salveaza , sper. La aiureala aia a mea am roti pe 17 , adica 2.75 / 17 si 3.00 / 17. Si cum m-am saturat de frina fata , care nu mai merge si nu cred ca am nevoie de disc la un motoras de 107 cc , m-am hotarit sa incerc sa trec la frine clasice. Dar ce s-ar potrivi , ce roti , la dimensiunile astea. Banuiesc ca de Mobra. Nu pot baga mai late , din motive de cadru , ca nu intra si oricum , si alea subtiri merg bine si stau ca lumea si pe viraj , la 60 la ora.

Deci , ce ma sfatuiti ? Si unde gasesc in Bucuresti si la ce pret ???

 

 

Cred ca gasesti la mine una de aluminiu, dar costa mult :blbl: , ca intra multa bere in subsemnatu :banana: . Si cum am io impresia ca esti din Berceni, o sa te chem sa o iei direct de la mine. Miine pe lumina o caut si o pozez, iar daca-ti convine, e a ta! De frina, in schimb, nu cred ca te rezolv, aia o gasesti pe la mobristi, sau in tirg!

Toate bune! :cheers:

 

Am uitat să precizez, roata e de față!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...