Sari la conținut

Am Probleme Cu Pistoanele Care Mi Se Gauresc


secbiker
 Share

Postări Recomandate

Folosesc benzina de 95 de la Petrom. Am avut pana acum peste 30 de motoare dar nu am mai patit asa. De altfel am reparat Dt-ul cu niste piese uzate si am iesit cu ea, n-am crutat-o si a tinut. In concluize cred ca bujia a fost de vina deoarece alte reglaje nu i-am facut. In schimb mai un Dt la reparat care are bujia cam alba. Am desfacut carburatorul, am ridicat acul la ultima pozitie deoarece era pe penultima. Acum sunt curios daca daca va reveni la culoarea caramizie deoarece deja ma enerveaza gandul ca se poate intampla ceva.

 

 

despre ce si cat ulei folosesti nu ai spus nimik inca.............cu CR-ul ce ai rezolvat, ce an ii?????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Si totusi ce benzina folosesti??Patesc chestii asemanatoare la lucru(masini) numai ca acolo se topesc supapele...bujii originale de producator..avansul si debitul de aer-benzina este prelucrat de calculator....Chestia s-a intamplat la mai multe autovehicule...raspunsul a fost..alimentat cu benzina de 100 cu cativa km inainte de defectiune.

 

Asfalt uscat numai

 

 

 

aahahahhahahahah! :rock: si ce "mecalnic" a scos-o cu benzina de 100? stii macar ce inseamna o cifra octanica mai mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre ce si cat ulei folosesti nu ai spus nimik inca.............cu CR-ul ce ai rezolvat, ce an ii?????????

 

Folosesc Mobil 2T full sintetic si pun in jur de 3%. Cr-ul este a unui prieten si inca nu are bani sa repare clindrul (camasa costa in jur de 135 euro), este an de fabricatie 1991 in stare foarte frumoasa.

 

Apropo mai am acum un CR de 250 la care ia disparut total compresia. Va tin la curent dupa ce il desfac.

Editat de secbiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...