Sari la conținut

Ce se mai shtie de accidentele vechi?


Placebo
 Share

Postări Recomandate

Incredibil, citesc si nu-mi vine sa cred.

Oare ce ramane de facut????

 

Pai... eu zic asa...politai, procurori, vinovati si alti cacanari implicati si carora putin le pasa de omul ala care s-a dus in mormant, pusi la zid + MG 42 + foc de voie :banana: :crack: :blink: pana devin carne de mici (toate astea ca alternativa la schimbarea din post, de fapt o schimbare de post mai violenta). Apoi pusi in locul lor oamnei cinstiti care vor sa faca dreptate...oops am uitat sunt in Romania, :P fuck! Se pare ca nu avem solutii :huh: . Poate doar sa fim noi mai atenti si sa mai platim vreo 4 Guardian Angels sa fie langa noi cand iesim din casa. God speed si asfalt uscat, fratilor ochii in 14!!! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si am citit foarte atent tot ce s-a discutat pana acum,si am si eu o intrebare pentru toti "cunoscatorii"care se grabesc sa faca afirmatii de tot felul.Cati dintre cei ce se cred in masura sa vorbeasca au trecut prin asa ceva?Politia romana e o mare curva.Pentu ei toti care au plecat dintre noi nu sunt decat niste numere de dosar.ei nu stiu si nici nu-i intereseaza daca acesti oameni aveau dorinte sau idealuri.Ei nu i-au cunoscut,nu au vorbit cu ei.Si nimeni din politia romana nu are nici cel mai mic motiv sa se faca dreptate.Se face o cercetare de tot cacatul,care pleca de la opinia politistului care se ocupa de caz,si se trimite mai departe la procuratura,unde se repeta operatiunea.Intr-un final se ajunge intr-o instanta de judecata(mai bine spus o taraba de piata).Si spun asta din proprie experienta.De aproape 2 ani ma pilmb prin tribunale,pentru ca un distins domn"expert tehnic" a decis ca e vina mea ca am depasit pe partea STANGA un imbecil ce nu casca ochii cand vrea sa intoarca.Comentariile sunt de prisos....Dar traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Draga Maryo95,

in afara de a-si ocupa timpul cu traitul in Romania, victimele accidentelor rutiere sau urmasii acestora ar putea sa mai faca ceva: sa nu cedeze in fata nici unui abuz si sa apeleze la profesionisti care-i pot ajuta sa obtina dreptatea; adica la avocati adevarati si la experti judiciari onesti.

Daca ai nevoie de ajutor astept un e-mail de la tine.

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin Octombrie un prieten se intorcea de la lucru cu motocicleta.La un moment dat un sofer cu un jeep i-a intart in fata pe toata banda ,pe contrasens.(Cica ar fi evitat o groapa) El speriat a tras stanga de ghidon sa il evite. Soferul a tras si el dreapta ca sa revina pe banda lui si s-au atins in mijlocul drumului.Prietenul meu s-a imprastiat vreo 10 de metri si soferul s-a oprit in drum.Concluzia politiei a fost ca prietenul meu a fost vinovat pentru ca era pe contarsens.El fiind autorul fizic al accidentului si soferul autorul moral :cheers: .Noroc ca nu a patit mai nimic in afara de o lovitura la picior si motorul putin ravasit.Nenea politistul l-a intrebat "Ce cautai pe contrasens, nu puteai sa tragi de ghidon in dreapta?".Probabil isi inchipuie ca ghidonul este volan. Acum va spun din ce mi-a povestit el chiar daca am fost si eu prezent la fata locului dar dupa petrecerea accidentului. In rest va urez bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Concluzia politiei a fost ca prietenul meu a fost vinovat pentru ca era pe contarsens.El fiind autorul fizic al accidentului si soferul autorul moral :cheers:

...Nenea politistul l-a intrebat "Ce cautai pe contrasens, nu puteai sa tragi de ghidon in dreapta?"...

 

Tipic! Garcea si legile de aur. Probabil ca daca legile, asa cum sunt ele, ar fi fost aplicate de oameni cu creier, alta ar fi fost situatia. Organul constatator, din pacate, de multe ori, abia face fatza termenilor cu care se confrunta...

Damn... it realy sucks!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...