Sari la conținut

Si Inca Unu .. Fratilor Bagati De Seama .. Atentie Mare La Drum !


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

:D

 

Acuma am aflat .. un motociclist aradean .. cu yamaha rosie .. cu nr. : AR 89 sa 98 .. MNG .. nu stiu nume ..

 

La iesirea din TM .. dupa 4 benzi .. dupa casuta din curba .. la urmatoarea curba s-a izbit deun pom .. cica ar fi fost rupt in doua ..

 

Daca mai site cineva detalii sa postati ..

 

R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Acuma am aflat .. un motociclist aradean .. cu yamaha rosie .. cu nr. : AR 89 sa 98 .. MNG .. nu stiu nume ..

 

La iesirea din TM .. dupa 4 benzi .. dupa casuta din curba .. la urmatoarea curba s-a izbit deun pom .. cica ar fi fost rupt in doua ..

 

Daca mai site cineva detalii sa postati ..

 

R.I.P. :D

 

E tot mai periculos pe drumurile noastre, dar si unii motociclisti confunda de multe ori soseaua cu pista, nu stiu daca e valabila treaba si in cazul asta dar presupun. Tot ce e de facut e sa fim foarte atenti si sa avem grija cu viteza. R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Acuma am aflat .. un motociclist aradean .. cu yamaha rosie .. cu nr. : AR 89 sa 98 .. MNG .. nu stiu nume ..

 

La iesirea din TM .. dupa 4 benzi .. dupa casuta din curba .. la urmatoarea curba s-a izbit deun pom .. cica ar fi fost rupt in doua ..

 

Daca mai site cineva detalii sa postati ..

 

R.I.P. :D

 

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Acuma am aflat .. un motociclist aradean .. cu yamaha rosie .. cu nr. : AR 89 sa 98 .. MNG .. nu stiu nume ..

 

La iesirea din TM .. dupa 4 benzi .. dupa casuta din curba .. la urmatoarea curba s-a izbit deun pom .. cica ar fi fost rupt in doua ..

 

Daca mai site cineva detalii sa postati ..

 

R.I.P. :D

 

 

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Normal ca avea ceva viteza de s-a intamplat in halul asta. Masina de politie cu radarul poate fi unul din motivele producerii accidentului, probabil a observat-o in ultimul moment si fiind neexperimentat a pierdut controlul. Chestia asta au patit-o si altii cu masina, si unde mai punem si denivelarile de la iesire si intrare in curbe combinate cu politistii care stau la panda si putina experienta a soferilor rezulta viteza neadaptata la conditiile de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei !!!

 

De dimineata si eu am fost cu motocicleta la Timisoara, pe la 10 m-am reintors si acum vad stirea si nici nu-mi vine sa cred ce se poate intampla in fiecare secunda de viteza cu noi.

si cand ma gandesc ca fac drumul tm- ar atat de des ........

cu siguranta si el stia drumul bine..... oricum dupa ce iesi din 4 benzi in curba aia e plin de nisip .... drumurile noastre sunt foarte murdare pe langa denivelarile de tiruri .

 

R I P

 

P.S . Grija mare pe curba aia s-a intamplat in urma catorva luni alt accident moto ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

Nu consider ca se merita sa iti risti viata sa ajungi mai repede undeva... si cat despre politisti mai bine trecem peste.

 

Azi am facut o tura de 300km tm resita anina deta tm si la dus un boier cu un audi a8 care vedea din sens opus s-a gandit sa ma scoata de pe drum ca el avea chef sa depaseasca masina din fata lui... sti cum nu ii stau masinile in calea lui.. da mai un fraier cu casca. Cascati ochii si puteti evita multe

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

 

Nu consider ca se merita sa iti risti viata sa ajungi mai repede undeva... si cat despre politisti mai bine trecem peste.

 

Azi am facut o tura de 300km tm resita anina deta tm si la dus un boier cu un audi a8 care vedea din sens opus s-a gandit sa ma scoata de pe drum ca el avea chef sa depaseasca masina din fata lui... sti cum nu ii stau masinile in calea lui.. da mai un fraier cu casca. Cascati ochii si puteti evita multe

 

Asfalt uscat

Sa cascam ochii si sa nu ne grabim, ca daca aveai viteza mare sigur il vedeai in ultima clipa si ori faceai o miscare brusca de intrat in sant ori il luai frontal. Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti detali despre baiat,dac stiti cine e,daca putem ajuta familia...postati,daca nu...nu mai dati cu presupusu...

 

DUMNEZEU

 

Daca aveti detali despre baiat,dac stiti cine e,daca putem ajuta familia...postati,daca nu...nu mai dati cu presupusu...

 

DUMNEZEU sa-l ierte... :D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai ce venii dintr-o tura de aproape 1000 km! Fratilor ,totul depinde de noi! daca noi nu ne cunoastem limitele si puterile nu mai avem ce cauta pe moto. Lipsa de expeienta,bravura nu in ultimul rand,incepator si pe motocicleta mare,mai ales vitezana isi spune cuvantul.Tot mai multi Rossi pe sosele,tineri si teribilisti.Cand veti putea intelege si reflecta in urma mortii celorlalti? Mergeti si voi la o inmormantare(cei care nu au fost vreodata) de motociclist tanar si uitati-va cata durere lasa in urma.Stati putin si reflectati.Ganditi-va ca poate voua cineva dintre noi va v-a pune casca pe sicriu si va v-a spune:Adio prieten drag....Fie-ti tarana usoara ,oricine-ai fi! Dumnezeu sa-l ierte! Tanar prea tanar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti detali despre baiat,dac stiti cine e,daca putem ajuta familia...postati,daca nu...nu mai dati cu presupusu...

 

DUMNEZEU

 

Daca aveti detali despre baiat,dac stiti cine e,daca putem ajuta familia...postati,daca nu...nu mai dati cu presupusu...

 

 

 

Pe baiat il chema Monea Ciprian..si avea 22 ani.... era pe un Yamaha R6...

Era bun prieten cu un amic de al meu...

 

venea de la timisoara el si inca 2 masini(prietenii lui,iar in una din ele era un amic ..care a vazut din spate,tot ce sa intamplat si mi-a spus)

dupa ce la depasit pe prietenul meu a vrut sa depaseasca si cealalta masina.in curba a vrut sa intre in depasire...dar apoi a franat f tare..a inceput sa ii fuga spatele in stanga si dreapta..dupa care nu a mai reusit sa ia curba si a intrat direct intr-un pom apoi din ala in altul si sa oprit...

spunea prietenul meu care a oprit imediat sa incerce sa il ajute, ca tot era sfartecat si mutilat si a murit ,evident, pe loc. omu e shocat si acum ca a vazut totul live din spate..... pacat..tre sa avem grija cu viteza mai ales cand nu e linie dreapta..... ( ps...nu era motorist de multa vreme)

 

R.I.P. Dumnezeu sa il ierte...

Editat de JVC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...