Sari la conținut

Accident Pta Victoriei


john17
 Share

Postări Recomandate

Am fost azi la IML cu peripetii ...

Deci mie imi trebuia hartie d ela politie cu trimitere catre IML, care n-am avut ... inapoi la politie, acolo nu lucreaza cel care a constanat reveniti maine (adica azi). Azi omul nu vroia sa ne dea hartia, ba ca trebuia EU sa i-o cer in ziua cu accidentu si nu mai poate azi, ba ca dosarul e la parchet, ba ca oricum mie nu imi dau aia dosarul ci tot la politie vine !?! Deci era chiar aberant ... Pe urma ultima lui scuza ca daca nu am actele nici nu se gandeste sa nu-mi dea trimiterea ... chiar asa a zis :) Am avut actele, a inghitit in sec si mi-a dat trimiterea ... document completat azi , pe 07.09.2005 cu data de 01.09.2005 ! Data accidentului ... Pentru asta ii fac reclamatie la minister si comandantul unitatii ... Probabil a luat spaga sa-l scape de dosar pe vinovat ... La fel imi zisese ca plangerea se face automat, lucru fals, eu trebuie sa fac plangere ... Jegosi !

La IML m-a plimbat pe la spitalu de urgenta etc, dar a iesit oke ...

La asigurari, mi-au zis clar ca mai mult de 5-600 euro nu scot de la ei ... la yamaha mi-au zis ca reparatia poate sa ajunga si la 2-3000 de euro ... restul de la vinovat ...

Acum ii fac plangere penala si ma declar si cauza civila pt recuperarea banilor, cer si daune morale si materiale ... Daca omu e cu cap o sa ne intelegem sa-mi plateasca doar reparatiile si imi retrag plangerea ... daca nu o sa dea cat nu face ...

Omul oricum e nesimtit pt. ca 100% a dat spaga sa scape, declara incontinuu ca nu e vinovat, motivul lui aberant era ca el s-a uitat la masini si nu venea nimeni ... lol, de parca am picat din cer ...

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. IML nu era nevoie de trimitere de la Pol. Aia se da obligatoriu pt. vinovatzi.

In cazul vatamarilor corporale plangerea o face partea vatamata, nu exista sesizare din oficiu. Desemenea, se depune la organul de cercetare penala (pol.), care, in urma acestei sesizarideschide dosarul. Fara aceasta plangere nici nu se intocmeste dosarul de cc. ci doar un PV de constatare (cercetare la fatza locului).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...