Sari la conținut

Accident Pta Victoriei


john17
 Share

Postări Recomandate

A! Mi-am adus aminte ca asera (veneam de la Arc), tot la Piata Victoriei, cum intri pe Calea Victoriei, era sa ma ia in bot o masina de politie. Exagerez putin da' treaba a stat asa: plecasem prima de la stop si mergeam cu grija ca stiam ce zona naspa e si o masina de politie oprita trebuia sa imi dea prioritate da' s-a gandit ca are loc sa treaca si a facut-o. Era distanta deci poate a avut dreptate da' mi-a fost frica sa nu fie urmat de toata turma din spatele lui asa ca am franat bine de tot. Aia au stat. Uff...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yama XT, alb cu rosu, B7..MBG, sau pe-aproape, probabil a plecat primul de la semafor, Lascar Catargiu spre Aviatorilor, luat din lateral de un Pasat verde cu numar de BC, care venea dinspre Titulescu si avea "cedeaza". Ora aprox. 16.00. Motoristul luat cu salvarea.

Eu am trecut pe la locul accidentului pe la 16.30 si era inca politia la cercetari si un tip cu o camera video. Pe la 17.00 am discutat cu jandarmul care pazeste parcarea si mi-a povestit ce a vazut el, iar eu am interpretat putin. Se pare ca motoristul, dupa ce a fost trantit, s-a ridicat de pe asfalt, a facut cativa pasi si "a cazut" pe iarba, acuzand dureri la picioare si in zona toracica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blestemata si prost semaforizata mai e intersectia aia de la Piata Victoriei... :crack:

 

La stiri n-au aratat nimic, nici Antena 3 nici ProTV la orele 17:00 :crack:

 

Sanatate baiatului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blestemata si prost semaforizata mai e intersectia aia de la Piata Victoriei...  :crack:

 

La stiri n-au aratat nimic, nici Antena 3 nici ProTV la orele 17:00  :crack:

 

Sanatate baiatului...

235314[/snapback]

 

Probabil n-a fost suficient de mult sange pentru sitrile ProTV de la 17

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Va salut, sunt prieten cu victima accidentului, am vazut ca ati pus intrebari cum se simte... piciorul este zdrelit i-a fost prins intre motor si autoturizm, din cate am aflat noapte asta nu a trecut asa usor pentru el spunand ca il doare rau picioru si chiar sa elimine sange :moron: avand probleme cu rinichii.., din cate il cunosc pe Marcos este o persoana puternica eu zic sa-i tinem pumnii si se va insanatosi, motorul este bine mersi intr-un garaj, :crack: iar soferul pasatului i-a fost ridicat permisul pe o perioada nedeterminata.

V-am salutat si mare grija pe sosele ca daca nu-i feriti voi asa zisele conserve nu va vor feri :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim si multa sanatate omului. Probabil ca amicul meu a vz pe unii de la Antena pe-acolo si asa a aparut dezinformarea. Oricum A1 n-are stiri la 17 din cate am aflat (eu oricum sunt la "plantatie" la ora aia). Probabil ca i s-a retinut permisul si circula bine mersi cu dovada pana la solutionarea dosarului, cam asa se obisnuieste la accidente cu vatamare. :crack: in piata publica, asa ar trebui si :crack: dupa! Sa ma mai mir ca eram cu un ditai Ducato (duba), unul cu Calibra ma strange bine la bordura, claxonez, se sperie prostu' si cand il intreb pe fereastra ce draq face : "scuze, nu te-am vazut"! E si mic Ducato ala maxi si suprainaltat! Pai cum sa vada astia un biet motociclist daca nici de ceva care ii face abtibild pe asfalt nu se feresc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatoshire grabnica motociclistului. :crack:

 

Cineva pe forum a avut o idee:

 

Cu spray cu vopsea dupa ce-shi repara mashina scriem "bike killer"

Cum o vopseshte cum scriem din nou.

Bineintzeles desumflam cauciucurile.

 

Ce parere avetzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: , PLacebo.

 

Mai frumos, ar fi sa primeasca astfel de "pedepse", din partea unui judecator, cei implicati in acindete auto cu moto (in cazul in care li se mai permite vreodata as conduca). Am mai auzit de cazuri in care unii sau altii au patit astfel de chestii dupa ce au fost prinsi gonind cu xxx km/h pe autostrada, sau facand alte grozavii ( pe alte meleaguri, ma rog...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt personajul principal si cascadorul din aceasta peripetie :crack:

Accidentul a fost super stupid, plec de la verde, el vine de pe cedeaza, opreste in dreptul semnului, eu continui drumul nestiind ca omul ii da gaz si intra in mine ...

Am avut foarte mare noroc, am fost aruncat de pe moto la cativa metri mai incolo pe iarba, aveam si echipamentul pe mine (cizme enduro, pantaloni cu protectii, cotiere, casca) si am scapat ieftin. nu mi-am rupt nici un os, in schimb am picorul stang umflat ca dracu, tot fiind o vanataie mare, si se pare ca am probleme la rinichi ... In rest vanatai cat cuprinde, zici ca am scapat de la mineriada :moron:

Moto e praf, furca parf, roata praf, frana fata praf, bord praf, far indoit, scarita si semnal indoite, sa praf ...

Soferului i-au retinut permisul, urmeaza sa se judece cazul mai incolo. Intre timp am asigurarea lui si o sa incerc sa vad cum pot repara moto :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit pe forum, din pacate cu un eveniment nefericit!

e nasol. la ce spui tu ca are trotineta, reparatia te duce de vreo 4 ori mai mult decat iti va da RCA'ul aluia..

tot e bine ca tu eshti ok, dar vezi ce e cu rinichii shi fa'tzi nishte radiografii..

bafta multa!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu rinichii nu e de joaca (analize la singe) ca dai de belea de nici popo nu te mai face bine .....moto o faci cum o mai faci (daca nu ..alta)dar sanatatea e mai presus de orice fier oricit de bun ar fi el

Insanatosire grabnica si mare atentie la dobitoci ...e plina lumea de ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic (popa ....nu popo se pare ca mai gresim si noi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt personajul principal si cascadorul din aceasta peripetie :eek:

Accidentul a fost super stupid, plec de la verde, el vine de pe cedeaza, opreste in dreptul semnului, eu continui drumul nestiind ca omul ii da gaz si intra in mine ...

Am avut foarte mare noroc, am fost aruncat de pe moto la cativa metri mai incolo pe iarba, aveam si echipamentul pe mine (cizme enduro, pantaloni cu protectii, cotiere, casca) si am scapat ieftin. nu mi-am rupt nici un os, in schimb am picorul stang umflat ca dracu, tot fiind o vanataie mare, si se pare ca am probleme la rinichi ... In rest vanatai cat cuprinde, zici ca am scapat de la mineriada :P

Moto e praf, furca parf, roata praf, frana fata praf, bord praf, far indoit, scarita si semnal indoite, sa praf ...

Soferului i-au retinut permisul, urmeaza sa se judece cazul mai incolo. Intre timp am asigurarea lui si o sa incerc sa vad cum pot repara moto :)

235944[/snapback]

 

Naspa mi-a zis Mircea de isprava sanatate Maxima si vin-o cu mobra poate o vindecam fara prea mari cheltuieli cu medicamentele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica. Vezi rinichii shi fuga la IML sa-tzi faci certificat medico - legal pt. picior. La peste 10 zile ingrijiri medicale e penal. Fa-l sa umble dupa tine si sa te roage cu bani. O sa ai nevoie pt. ca asigurarea nu-tzi da cat itzi trebe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica. Vezi rinichii shi fuga la IML sa-tzi faci certificat medico - legal pt. picior. La peste 10 zile ingrijiri medicale e penal. Fa-l sa umble dupa tine si sa te roage cu bani. O sa ai nevoie pt. ca asigurarea nu-tzi da cat itzi trebe.

237386[/snapback]

 

Multumesc pt. sfaturi.

Este neaparat nevoie sa merg la IML sa scot certificatul ? Am acte de la spitalul de urgenta Floreasca unde am fost dus cu salvarea si concediu medical de la doctorul de familie de 14 zile. In momentul de fata cu rinichii e oke, in schimb cu picorul stau destul de nasol ... s-a umflat complet, vanataia a avansat pe jumatate din picor, inclusiv in zone neatinse ... Un doctor mi-a zis ca am facut edem si e posibil daca nu tratez constiincios sa fac tromboflebita (am mai avut, asa ca riscul e maricel), deci e posibil ca cele 14 zile sa se prelungeasca ...

Referitor la moto, astept sa vina cei de la asigurari ... service-uri autorizate pt. moto yamaha unde ar fi ? Vreau sa merg sa fac o estimare la reparatii ... Si sa demarez repejor, vreau sa fiu in sa cat mai repede :eek: In ciuda faptului ca ai mei imi zic sa o arunc, sa o dau la fier vechi, prietenii ca ma bat daca ma mai prind pe moto etc :P :)

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OBLIGATORIU mergi la IML pt ca nr de zile scris de ei se ia in considerare si daca e peste 10 (parca) e penal si poti sa il strangi pe ala de O_O sa sara cu banu ca sa nu faci plangere. Plangerea tre' introdusa in 60 de zile de la eveniment la procuratura sectorului in care s-a produs, pe urma nu se mai poate, dar o poti retrage (daca ai pana in 60 de zile) oricand daca o dai la pace cu individul. Eventual intreaba un avocat, poate o fi unul pe-aici, eu vb din experienta dar a trecut ceva timp de cand am trecut prin d'astea (slava Domnului!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto o repari pe RCA-ul zevzecului. Tb. sa te duci tu la ei cu motorul si cu PV de constatare de la Pol. Acolo iti fac constatarea, dupa care duci moto la service. Este posibil sa fie nevoie de o reconstatare. In cazul asta vine inspectorul de daune la service-ul unde ai dus moto.

Iti repari moto, dupa care duci documentele de plata la asig. si recuperezi dauna. In cazul in care dauna depaseste 75% din valoarea estimata a motoexista 2 variante: sa ti-o scoata in dauna totala, sa-ti dea banii si sa nui-i mai intereseze, sau sa-ti impuna sa o repari in suma pe care o estimeaza ei. In ambele cazuri legea nu-tzi da loc de-ntors. Deasemenea, deoarece cazul este de domeniul penalului, este posibil ca cei de la asigurare sa o lungeasca pe motiv ca asteapta rezultatul procesului. Ameninta-i ca il dai in judecata pe vinovat daca soc de asig nu plateste. Ei sunt obligati sa raspunda in fata legii pt. asta. La mine a functionat, desi a durat destul de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...