Sari la conținut

Alt, Vreau Si Eu Enduro


AlexandruC
 Share

Postări Recomandate

pai am eu unul de vanzare...in stare foarte buna...doar optic are nevoie de retusuri...consumul e mic...si e buna de enduro ca e usoara...cam 125 kg ... cauta-mi anuntul aici /index.php?showtopic=261964

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand Yamaha XT 600, suzuki DR 650, sau Honda Dominator, Ideea e sa-ti iei un enduro cat de cat comun si destul de ieftin la piese. Evita italienele ca te rupe intretinerea la ele(costa mult piesele). Exemplu: un releu de incarcare la aprilia pegaso(care este una dintre problemele acestei motociclete) costa in jur de 500e comparat cu un releu de incarcare de la o japoneza care costa in jur de 250e, si mai ai posibilitatea de a gasi si pe la baietii care mai dezmembreaza japoneze mult mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice dual sport e bun ptr asta:dr 650,lc4,klr,kle,xt,xl,xlx..etc..ca bani te incadrezi la oricare dintre modele dar ceva mai vechi..cauta un dr de 650 totusi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca am sa-l folosesc la dat pe dealuri, prin paduri. dar si drumuri mai lungi pe sosele.

Acum, cum ziceti ca e mai bine sa il iau si de unde? Auzisem de niste baieti din bistrita ca aduc motoare bune....

 

pai daca vrei sa te dai si prin paduri nu prea ai ce sa faci cu un 600 sau 650...sunt grele vacile.

ia un suzuki drz de 400. nu prea rupe locu' pe autostrada dar e usurel si nu te omoara daca e sa cada pe tine.

poate nu ma pricep prea tare la enduro dar am un bmw 650 gs- 2001 pentru oras, fun-enduro si ceva drumuri mai lungi si ptr padure, dealuri shi alte cestii mai hard (inclusiv cross) honda crv 250 - 2005.

 

pai daca vrei sa te dai si prin paduri nu prea ai ce sa faci cu un 600 sau 650...sunt grele vacile.

ia un suzuki drz de 400. nu prea rupe locu' pe autostrada dar e usurel si nu te omoara daca e sa cada pe tine.

poate nu ma pricep prea tare la enduro dar am un bmw 650 gs- 2001 pentru oras, fun-enduro si ceva drumuri mai lungi si ptr padure, dealuri shi alte cestii mai hard (inclusiv cross) honda crv 250 - 2005.

 

a! si inca ceva

 

pe honda asta am dat cam 2700. de iepuroi. deci daca ai posibilitatea sa o deplasezi la locul faptei sau daca stai pe langa munti merita banutzu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...