Sari la conținut

Xmraid Enduro Monteoru 24-26 Octombrie 2008


Postări Recomandate

Traseul de open nu va fi chiar usor. Adica fara mult macadam, cat mai mult carare, printre copaci si treceri tehnice de bun simt. in caz de ploaie o sa scoatem trecerile cele mai dificile. Va asteptam cat mai multi. :goodposting:

Speram sa avem bafta in privinta vremii.

Una peste alta va fi un concurs de care sa va amintiti.

 

V-as fi foarte recunoscator daca ati incepe sa imi confirmati participarea. Ce spuneti? Incepem sa ne numaram?

Curaj ,Curaj!!! Cine e primul?

 

:agree: :kiss:

Confirm si eu.. Abia astept.. Si incerc sa aduc si Brasovul.. :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 306
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut, aduc vesti de ultim moment, dar stiti cum se spune... "nu impuscati mesagerul" (chiar daca este si organizator :) )

astazi am plecat in forta sa mai marcam o bucata importanta din traseu, care o aveam pe gps, in zona vf bradu (nu cred ca va spune ceva, dar...) si... dar sa n-o mai lungesc, zona nu mai poate fi strabatuta de motociclisti, cel putin pana la jum. lui noiembrie, fondul de vanatoare (sau ceva de genul) a fost luat de un particular si pregateste vanatori in fiecare week. asa ca am cautat sa unim ce ne-a mai ramas, a iesit ok, doar ca nu mai este de 85km ci de vreo 40 km, caz in care vor fi 2 sau 3 ture si in prima zi, oricum ramanand mai scurt vom mai introduce cateva treceri mai tari. nu va speriati, stim ca va place si nivelul de pregatire a crescut in Romania, asa ca dati-i inainte cu antrenamentele sa fiti in forma.

vad ca se anunta o prezenta numeroasa pe sfarsit de sezon, ne bucuram.

toate bune,

stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se mai inscrie? nu mai are nimeni curaj? :) nu stiti ce pierdeti! treaba voastra :)

 

Trei portocalii din Braila la Open

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

 

Va anunt in mod oficial ca data concursului XMRaid Enduro Monteoru 2008 a fost schimbata.

Din motive obiective, evident.

Asa cum stiti probabil, etapa de campionat balcanic din Grecia programata pentru 1-2 noembrie a fost anticipata pe 25-26 octombrie. Cum echipa Romaniei are mari sanse sa casige locul I, fie la echipe fie la individual, am convenit impreuna cu Frm sa inversam datele de desfasurare a celor doua evenimente.

Tinem foarte mult sa ii avem la buzau pe toti sportivii si tocmai de aceea am luat aceasta decizie.

Va anunt totodata ca vom impune o limita de inscriere dupa cum urmeaza:

 

- Clasa extrem moto - 30 moto

- Clasa oldboys moto - 20 moto

- Clasa open moto - 60 moto

- Clasa atv - 30 atv-uri

 

Curand vom posta si formularele de inscriere, regulamentul si programul competitiei.

 

As prefera sa incepeti oricum sa va anuntati chiar de acum mentionand si cati insotitori veti avea, asta pentru masa festiva

 

Scrieti pe adresa ovidiu@xmraid.ro mentionand clasa la care veti participa si de cate persoane veti fi insotiti.

 

Pentru insotitori se percepe o taxa de 35 ron pentru masa festiva

 

 

Ovidiu

XMRaid Buzau

0728.291.733

ovidiu@xmraid.ro

 

NU CONSIDERATI ACEST MESAJ. DATA DEFINITIVA E CEA COMUNICATA DE LA INCEPUT. 25- 26 OCTOMBRIE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor la treaba domnilor! Stiu ca nu e usor sa faci trasee enduro dar totusi ar fi bine daca ati fi un picut mai expliciti. Intelegeti-va intre voi si spunti-ne si noua ce o sa faceti. Mi-ar placea sa ma dau si eu la cursa voastra!

 

Dan Morar

Editat de MOD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca s-a facut un haos. A fost o mica (MARE) neintelegere cu federatia, concursul din Grecia si sponsorii.

 

Acum am taiat capul taurului si am lasat data initiala de 25-26 octombrie.

 

Stiu ca e greu sa multumesti pe toata lumea la fel de bine ca voi toti.

 

Cine face si organizeaza astfel de evenimente stie bine.

 

Facem ceea ce facem pentru voi. Asa ca... nu trage-ti in pianisti.

 

Multumesc pentru intelegere.

 

Ovidiu

Xmraid

ovidiu@xmraid.ro

0728.291.733

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...